Genel

Alıntılarla Mega Holdings Yalanları

blank
 [youtube youtubeurl=”http://www.youtube.com/watch?v=XwxwQDSP5PM” ][/youtube]
kimse bahsetmese de amway, avon, oriflame gibi satış yapan firmaların da kullandığı yöntemdir, alttakiler satış yapıp yeni üyeler buldukça üsttekiler pay alır, bu şekilde piramidin üstündekiler bir şey yapmadan paracıkları götürür, en alttakiler de indirimli mal alıp, satabilirlerse 3-5 kuruş da kar yaptıklarıyla kalırlar…
geleceğin dünya ticareti olarak gösterilen, bazı ekonomistlerin bu sistemin 50 yıl içinde tüm dünyayı etkisi altına alacağını iddia ettiği, network marketing adı altında yürütülen bir zincir. insanları ağ kurmaya teşvik eder. şöyle ki ne kadar kişiyi bu işi yapmaya teşvik ederseniz, ağınız o kadar genişler; dolayısıyla teşvik ettiğiniz 2 kişiden her birinin ikişer kişi bulmasıyla 250 dolar kazanabilirsiniz. fakirin umut kapısıdır. illa ki birileri zarara geçeceğinden, hatta çoğu kişi bu işten zarar edeceğinden, bu işe girişmek oldukça saçmadır. size bu teklifi sunan kişi de muhtemelen sizin para kazanmanızı değil; (kendisinin gözünü para hırs bürüdüğünden) kendi kazanacağı parayı düşünmektedir.
bir kaç aydır gerçekten çok sevdiğim ve çok samimi bulduğum bir arkadaşımın beni de dahil etmeye çalıştığı işinin görünen adı. samimiyetine güvendiğim için, biraz da kırmak istemediğim için bir iki kere sunumlarına, sözde kişisel gelişim seminerlerine gitmiştim. hatta bu liderlerinden biri sunum yapmıştı (en son biyoloji dersinde bu kadar kötü bir sunum izlemiştim çok samimiyim).
bu firmayla ilgili hiç araştırma yapmamışken( zaten özellikle belirtiyorlar ‘ internetten araştırmanızı tavsiye etmiyoruz, bu işin içinde olmayan insanlar tarafından bir sürü olumsuz şey yazılıyor’ diye), bu konularla ilgili zerre bilgim yokken bile o kadar içime sinmedi ki, etrafımdaki insanların heyecanını gördükçe kendimde sorun aradım.
– bir kere kapitalizmin göbeğine doğmuş bizler için hiçbir şey asla bu kadar kolay elde edilemezdi.
– ikincisi hayatımda ilk kez gördüğüm bir insan bana ‘ ben senin kazanmanı her şeyden çok isterim’ diyemezdi.
– üçüncüsü bu lider çocuğumuz bu işi sadece üç yıldır yaptığını söylediği halde, neye dayanarak kişisel gelişim kitabı yazmıştı?
– dördüncüsü basit bir web sitesi neden 750$ etsindi?
– beşincisi ve benim için iplerin kopma noktası olan neden ise yaklaşık bin kişiyi topladıkları bir seminerde çok muazzam paralar döndürdüklerini iddia eden bu insanların ‘ akıllı telefonu olanlar semineri paylaşalım sosyal ağlarda, kesinlikle reklam amaçlı değil sadece yayılması açısından’ gibi basit numaralara başvurmalarının çok saçma oluşuydu.
ve benim için en kötü şey ise diğer yazılanları okuduğumda, bu çok güvendiğim çok sevdiğim kişinin diğerleriyle bire bir aynı yolla, üslupla hatta aynı cümlelerle bana ulaşmaya çalıştığını öğrenmekti. ona ayrı ailesine ayrı üzülsem de bir müsibet bin nasihatten iyidir der, hayatta başarılar dilerim bu arkadaşlara.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25506601.asp
neticede hürriyet’te yer almayı başarmıştır, artık bu da ayyuka çıktığına göre zaman içerisinde olayların nasıl gelişeceğini görelim.
benim tahminlerim:
1) enes olgun ve yakın çevresi hakkında yakalama kararı çıkacak, bu adamlar şu ana dek topladıkları paralarla yurtdışına kaçacaklar
2) fahiş fiyatlar ödenerek sanki bir matahmış gibi satın alınan hosting üzerine kurulu web siteleri patlamış mısır gibi teker teker patlayıp sönecek.
neticede atı alan endonezya’nın bali adasına yerleşirken; elinde kişisel gelişim kitabı, seminer broşürü, panel davetiyesi, umre bileti, dubai seyahat pakedi vs. bulunduran diğer herkes cüzdanı binlerce dolara hafiflemiş şekilde üçün birini alacak.

Hep aynı senaryolar.
Bizim üniversitede var böyle tipler.
Yok cebinde şuanda 500 tl varmı olsun ister misin ? diye cümleye giren tipler.

Ahmet Şerif İzgören’in dediği gibi bedava peynir sadece fare kapanında bulunuyor.
Edit: Birde arabaları çok meşhurdur blank üstüne basa basa söylerler.

Edit 2: Böyle başlarlar cümleye.

PE7prb

Aslında olanda budur blank

VyQAMq

sistem hakkında yapılan diğer tartışmalar için bu adresleri kullanabilirsiniz.

http://inci.sozlukspot.com/e/118842628/

http://www.r10.net/…gs-e-kontra-atak-yapacagim.html

http://megaholdingss.wordpress.com/

http://megaholdings-yalan.blogspot.com/

http://enesolgun-megaholdings.blogspot.com/

http://megayalan.atspace.cc/

http://www.bascek.com/…im-dedim-mega-holdin-yalani/

blank

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir