Genel

Mega Holdings Dolandırıcılığı ve Yalanları

blank

Yanlış anlaşılmasın kimsenin yaptığı işe karşı değilim burada. ama sadece mega holdings diye network marketing adı altında çalışan sözde şirket.
işine kanmış arakadaşlar ve sunum yapılıp araştırma yapmak isteyen arkadaşlar için açmışımdır bu blogu.

öncelikle sizlere Network marketing ve mega holdings hakkında biraz bilgi verecem sonra bunlar arasındaki gerçekte olanları ve onların anlattıklarını yazacam.

NETWORK MARKETİNG NEDİR ?

21.yy’ın ticaret sistemi olarak görülen Network Marketing, gün geçtikçe büyümekte ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlayan bu ticaret sistemi, tüm katılımcılarına eşit fırsat sunması, başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Şimdi bu ticaret sistemini biraz daha yakından inceleyelim ve öncelikle çalışma mantığına göz atalım..
Network Marketing NedirKlasik tarz ticaret sisteminde, üretilen bir ürün müşteriye ulaşana kadar depo, nakliye, distribütör, bayi gibi birçok aracıdan geçer. Hatta ürünü müşteriyle tanıştıran reklam dahi bir aracıdır. Bu aracıların çeşitliliği ve varlığı ürüne göre farklılıklar gösterebilir. Fakat sonuç olarak ürünün müşteriye ulaşmasını sağlayan birçok aracı vardır ve bu aracıların kârları ürünün fiyatına yansır. Örneğin, bir ürün 100TL’ye mâl oluyorsa, bu ürün müşteriye ulaşana kadar geçtiği tüm aracıların kârlarını ve hatta reklam masraflarını üzerine ekletecek ve karşımıza 160TL (örnek tabi) gibi bir rakamla çıkacaktır.
Network Marketing ticaret sisteminde ise sadece tek tip aracı vardır, buda şirketin kendi katılımcıları yani distribütörleridir. Yukarıdaki örneğimizde klasik tarz ticaret sistemi ile bize ulaşan 160TL’lik ürünün 60TL’si aracılara gidiyordu. Network Marketingde aracılar distribütörler olduğu için bu pay distribütörlere belirlenen komisyon planı ile dağıtılır.
Şunu da belirtmek gerekir ki, Network Marketing ile dağıtım yapan bir şirketin ürünü/hizmeti piyasa değerinin altında da olabilir, piyasadaki değeri ile eşdeğer bir fiyattan da satılabilir. Fakat asla daha pahalı olamaz/olmamalı. Bazı ürün çeşitleri karşılaştırma yapmaya müsait olmasa da doğru bir Network Marketing şirketinde asla fahiş bir fiyat olamaz..
Burada çok önemli noktalar var arkadaşlar dikkat edin. Network Marketing ile dağıtım yapan bir şirketin ürünü/hizmeti piyasa değerinin altında da olabilir, piyasadaki değeri ile eşdeğer bir fiyattan da satılabilir. Fakat asla daha pahalı olamaz/olmamalı.

Ama mega holdings fiyatı en çok 300 TL olan bir web sitesini 1900 TL den satıyor. 
bu çok açık ve net bir sonuçtur arkadaşlar. burada bir örnek var mega holdings Network marketing yapmıyor. aksine saadet zinciri Dolandırıcılık yapıyor.

blank
MEGA HOLDİNGS NEDİR ?
Mega holdings. 1999 yılında malezyada bir matematik dehası Micheal cheng tarafından kurulmuş bir sistemdir.
Mega holdings sunum yaparken ilk başta. neredeyse tüm dünyada iş yaptığını ve belirterek dünyanın 271 ülkesinde iş yaptığını öne sürerler. emin olun bu işn En çok yapıldığı yer Türkiyedir farklı ülkelerde var yok demiyorum ama türkiye o ülkelerin 100 lerce katı üzerinde bu işi yapıyor. Nedeni ise bizim oturarak para kazanmayı Çok istediğimizden kaynaklanıyor.
ve şunu belirtirler. çinde, Japonyada her 3 insandan biri bu işi yapar. Bu sadece kendilerince dilden dile geçen kanıtı olmayan bir ön yargıdır.
Hem çinde japonyada 3 adam bi masada oturdumu ya bi Telefon yapar ya bi robot, bizim ülkemizde 3  4 adam bi masaya oturdumu ya okey oynarlar yada sunum yaparlar 🙂
arkadaşlar bu Yazdıklarımı okuyanların hemen hemen hepsi Sunumu dinleyip. araştıran kişilerdir.
ve sizlere mega holdings ile Network marketing arasındaki farkı anlatacam. kanıtlarda var…
blank
Arkadaşlar sizlere mega holdings işini türkiyede 10 bin 15 bin kişi yapıyor diyecekler.  fotoğraftaki gibi. KURALLARI ÇOĞUNLUĞUN KOYMASI, ÇOĞUNLUĞUN HAKLI OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ. SADECE ÇOĞUNLUĞUN KOLAY ALDANDIĞI ANLAMINA GELİR.
Buda çoğunluğun bir işi araştırmadan soruşturmadan arkadaşına güvenip işe girenlerden oluşuyor.
  1. Fiyatı en çok 300 TL olan bir web sitesini neden 1800 TL den satıyorsunuz diye sorun.
  • Çünkü bizim tatil fırsatımız var,  biz seminerler düzenliyoruz kişisel gelişim dersleri veriyoruz ve web site tasarım dersi veriyoruz diyecekler
  • Arkadaşlar tatil fırsatı nasıl var açıklıyayım Sağ tarafına 50 adam alacaksın Sol tarafına 50 adam alacaksın 100×1800=180.000 TL para kazandıracaksın şirkete. Tabi bu senin en az 1 2 seneni alır. O dengeyi sağlamak için bu kadar paradan sana en çok 5  6  bin TL verirler.  ve sana tatil fırsatı o zaman ancak cıkar. oda mısır gezisi malezya vs.vs 5  6 günlük en çok 3 bin TL masraflı bi tatil olur.                Gel bana o kadar para kazandır ben seni 1 ay gondereyim tatile 🙂
  • Seminerler düzenliyorlarmış.  17 Ağustos 2013 te istanbul Haliç kongre merkezinde Mega holdings tarafından düzenlenecek bir seminer varmış. ama bilet fiyaatı 50 TL 🙂
  • 3.000 kişilik bir seminer olacakmış kongre merkezinin günlük fiyatı TL parası ile 40.000 TL
  • 3.000×50=150.000-40.000= 110.000 TL Tamam bunun 10 bin TL si masraf olsn bilet parası, vergi olsn. Buradanda 100 Bin TL para kazanıyorlar. Ayrıca türkiyenin diyer şehirlerinden gidenlerde kendi ceplerinden gidiyorlar… Bumu verdikleri seminerler..
  • kişisel gelişim dersi veriyorlarmış, kişisel gelişim eğitimine muhtaç biri isen. git 200 300 liranı yatır bu işin uzamnları var sadece bu işi yapanlar var mega holdings sözde network marketing yapanın kişisel gelişim ile ne alakası war:)  ( ben söyle bi alaka kuruyorum zincire dahil oldun ya yakınındaki arkadaşları zincire dahil etmek için aptalsanız biraz bi kaç şey öğretirler ki arkadaşını daha rahat getirebilesin.
  • Ve onemli Noktalardan biri  web tasarım dersleri veriyorlarmış.
  • wordprees,joomla açık kaynak kodlu sistemler kuruluyor. sadece girip hazır temalar atılıyor.yazı yazıyorlar başkada bişey yok.

 

 

  1. Herhangi bir programlama dili öğretilmiyor.HTML.PHP. vb.  en basitinden HTML ve CSS bilmeden web tasarımı yapamazsın…
blank
Arkadaşlar buda KANALD ye girdiklerini idda eden bir fotoğraf. ama videosu Yok Sanırım bu fotoğraf Türkiyede mega holdingsten en çok kazanan ENES OLGUN tarafından Photoshopla yapılmış sadece bir fotoğraftır.
Size sunum yapan birisine. Bu fotoğrafın videosu nerde dediğinizde photoshopla yapılmış dediğinizde. her hangi bir şehrin ismini verirler Urfa, Ankaradan biri yaptı işte. onu bulmaya çalışıyoruz. şu anda inan bende bunu yapana karşıyım. cahiller var işte heryerde cevabını alırsınız muhtemelen 🙂
Yani arkadaşlar. Özetle Mega Holdings bir saadet ( titan ) zinciridir.
Ha bütün bu anlattıklarımdan Sonra  Hala biz yasal iş yapıyoruz diyenler varsa.
Sizlere şöyle örneğim olacaktır.
Türkiyede hemen hemen her yerden herkesten vergi alınır bir şekilde. ama karşılığıda bir şekilde verilir.
Örn: Bir araba düşünün plaka vergisi, yıllık vergisi, trafik sigortası, muayene vergisi vb. bir çok vergi ödüyoruz ama bunlar karşılıklı Yol, ışık, trafik polisi, vb. şekilde bize geri dönüyor. hiç kimse sorun yaşamıyor bu konuda ve parası yeten herkes araba sahibi oluyor…
Mademki siz verginizi eksiksiz bir şekilde devlete ödüyorsunuz…  o zaman bnm bu açtığım siteyi ve daha baya siteler var şikayet edin mahkemeye verin erişime engellesinler. yada kapatsınlar. O zaman herkes sizin yasallığınıza inanır.. sonuçta verginize karşılık bir şey oluyor :))
blank
Arkadaşla son olarak burada gördüğünüz netwrok marketing sitesinde network marketing  nedir diye açıklamışlar adamlar.  buna Rağmen mega holdingse inananlar var.
işte burda kanıtı kendiniz siteye girin bakın.
Diyorki network marketing adı altında iş yapan bir şirketin ürünü, piyasadakinden daha ucuz olabilir piyasadaki ile aynıda olabilir Asla ama Asla piyasadan Daha pahaLı. olamaz.
ama mega holdingsin ürünü olan web site normalde 323 TL iken Mega holdings 1840 TL den satıyor. 🙂  karar size kalmış….
blank
 Buda onların sattığı web sitesinin aynısından. farklı bir şirkette araştırdığım fiyat listesidir..
İNSANLIK ÖLMEDİ ÖLMEYECEKTİR….
SİZLERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİM ARKADAŞLAR.
sizden tek bir ricam etrafınızdaki arkadaşlarınıza diikat edin zincire dahil etmelerine izin vermeyin.
sizin değerinizi anlayacaklardır…
blank

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir