Sosyal Medya

Giphy İçin En İyi Rehber: Etiket Onayı İçin Gerekenler

GIF nedir?

Bir GIF “hem animasyonlu ve statik görüntüler destekler görüntü dosyaları için bir kayıpsız biçimi” dir. GIF, bir mesajı tasvir etmenize yardımcı olabilecek kısa bir sanat biçimidir. GIF’ler memleri, duyguları, nesneleri, ürünleri ve hayatın her alanını ifade etmenin popüler bir yoludur. Bu yüzden onları yaratmak ve yapmak heyecan verici çünkü olasılıklar sonsuz. Hepsinin en iyi yanı, bunları tüm dijital platformlarda kolayca paylaşabilmenizdir . Bir GIF’e mesaj atabilir, durumunuz olarak bir GIF gönderebilir ve tek bir GIF ile bin kelime söyleyebilirsiniz.

Şu anda GIF’ler Instagram, Facebook, WhatsApp, iMessage, Twitch, Snapchat, Pinterest ve diğerleri gibi büyük sosyal medya platformlarında kullanılabilir. GIF’in gücü mükemmeldir çünkü dünya çapında da mevcuttur ve herkes, şirketinizin adı veya hizmetlerin açıklaması olabilecek benzersiz bir anahtar kelimeye sahip bir GIF bulabilir.

 

1. GIPHY’ye göndermek için oluşturulmuş 5 GIF’iniz olmalıdır.

Peki, GIF’leri nasıl yaratırsınız? Bu GIF’leri oluşturmanıza yardımcı olabilecek Adobe Premiere Pro veya Adobe Photoshop gibi programlar vardır . GIF’lerin sosyal medya platformlarında görünmesi için GIF’lerin (.gif) dosya formatının şeffaf bir arka plana sahip olması gerektiğini unutmayın. Birçok çevrimiçi GIF oluşturucu GIF oluşturabilir, ancak bunların çoğu sağlam bir arka planla yapılır ve sosyal medyada görünmelerini istiyorsanız çalışmaz. En iyi seçeneğiniz, onları kendiniz yapmak veya sizin için yapabilecek birini bulmaktır.

GIF’leri oluştururken unutulmaması gereken bazı önemli noktalar, en iyi GIF’lerin paylaşılabilir, eğlenceli ve kolay görülebilir olmasıdır . Daha koyu arka planlarda kontrast oluşturan parlak renkler kullanmayı deneyin. Bunu yapmak, GIF’lerinizin geceleri de görünür olmasını sağlayacaktır. Siyah veya mor gibi koyu renkler kullanmaktan kaçının çünkü bunlar genel arka planla kontrast oluşturmazlar veya karanlık alanlara karışırlar. Ek olarak, yüksek kaliteli grafikler ve videolar kullandığınızdan emin olun, çünkü küçük dosya boyutları nedeniyle GIF’ler bir kez kaydettiğinizde kalitesi düşer. Bir diğer önemli nokta da GIF’lerinizin markanızla ilgili olması gerektiğidir. Markanızla uyumlu olmayan farklı marka veya kuruluşlardan GIF’lere sahip olamazsınız. Bunun nedeni, markanın onaylanabilmesi için her markanın bir tarama sürecinden geçmesi gerektiğidir. Bu GIF’lerin dünya çapında ve genel halkın kullanımına açık olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle herkesin görmesi için de güvenli olmaları gerekir . Giphy, çok fazla dış görünüm gösteren veya uygunsuz olan GIF’leri onaylamaz. GIPHY, herkesin kullanabilmesi ve onlarla eğlenebilmesi için GIF’leri G derecelendirmeli tutmasını ister. GIPHY Topluluk Kurallarına göz atın.

 

2. Bir marka web siteniz olmalıdır.

GIPHY ile marka ortağı olmak için başvurduğunuz için, meşru bir marka, sanatçı veya etkileyici olduğunuzu göstermelisiniz. Yapmanız gereken tek şey net bir mesajla ne yaptığınızı gösteren bir web sitesidir. YouTube kanalları sayılmaz. Etki alanı markasına ait olmalıdır ve başka bir platform ile ilişkili olmamalıdır. Basit bir web sitesi oluşturmak için yardıma ihtiyacınız varsa benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

3. Bir şirket e-posta adresinizin olması gerekir.

Zaten bir web siteniz varsa, kurumsal bir e-posta veya marka e-postası oluşturmak kolay olmalıdır. GIPHY, tüm marka ortağı hesaplarının web sitesinden gelen bir e-posta kişisine sahip olmasını ister. Marka e-postasına sahip olmak, web sitenize bilgi@siteninadı.com gibi bağlantılı bir e-postaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

 

4. Sosyal medya bağlantılarınızı göndermelisiniz.

GIPHY marka başvuru sürecindeki bir diğer kritik faktör de sosyal medya hesaplarınızı göndermektir. GIPHY’nin onları bulmasını kolaylaştırmak için web sitenizin sosyal medyanıza bağlantılar içerdiğinden emin olun. Sosyal medya hesaplarında zaten markanız hakkında içerikler bulunmalıdır. GIPHY, sosyal medyada aktif olacak ve hesaplarını sorumlu ve yaratıcı bir şekilde kullanacak marka ortakları arıyor. GIPHY ekibinin hesapların kurallarına uyup uymadığını kontrol etmesi gerekeceği ve hesabınız özelse GIPHY bunu yapamayacağı için hesaplarınız da herkese açık olmalıdır. Takipçileriniz ne kadar büyükse ve markanız sosyal medyada ne kadar uzun süre aktif olursa, GIPHY’nin marka kanalınızı onaylama şansı o kadar yüksek olur.

 

5. GIPHY Brand Network’e başvurun

Önceden hazırlanmış beş GIF’iniz, web siteniz, marka e-postanız ve sosyal medya bağlantılarınızla her şeyi organize ettikten sonra, GIPHY başvurusunu göndermeye hazırsınız demektir. Gönderildikten sonra, Giphy’den başvuruyu onaylayan bir e-posta alacaksınız.

 

6. GIPHY’nin onayını bekleyin.

Başvuru gönderildikten sonra, başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını bilmek genellikle yaklaşık bir hafta sürer. GIPHY, başvurunuz onaylanırsa size bir tebrik e-postası gönderecektir. GIF uygulamaları için sosyal medyaya yönelik bu nihai kılavuzdaki tüm adımları takip ettiyseniz, başvurunuz kabul edilmelidir. Ancak, GIPHY ekibi nihai karar verici olduğu için başvurunuzun onaylanacağının garantisi yoktur.

 

7. GIF’leriniz sosyal medyada yayında!

GIF başvurunuz onaylandıktan sonra, GIF’leriniz bir gün veya daha kısa bir süre içinde sosyal medyada yayınlanmalıdır. Sen olabilir Gönderdiğiniz anahtar kelimeler aracılığıyla GIF bulmak kanalınızda üzerine GIF’leri yüklerken. Bir kanala sahip olmak için gereken minimum GIF sayısı beştir ve kanal onaylandıktan sonra istediğiniz kadar GIF yükleyebilirsiniz. Yalnızca markanız veya sanatçınız hakkında GIF’ler yüklediğinizden emin olun çünkü GIPHY, hesabınızı herhangi bir zamanda eski sürüme geçirebilir. Hesabınızı düşürdüklerinde, tüm GIF’leriniz sosyal medyadan kaldırılacaktır, çünkü sosyal medyada GIF’lere sahip olmak bir ayrıcalıktır. Marka kapsamınızın dışında GIF göndermek istiyorsanız, başka bir başvuru göndermek ve o marka veya sanatçı için ayrı bir kanala sahip olmak en iyisidir .

 

GIF Erişiminizi Nasıl En Üst Düzeye Çıkarırsınız?

Artık GIF’leriniz Giphy platformunda bulunduğuna ve sosyal medyada kullanılmaya hazır olduklarına göre, GIF’lerinizin erişimini en üst düzeye çıkarabileceğinizden emin olmak istersiniz.

 

Bunu yapmak için işte bazı hızlı ipuçları:

 • İlgili GIF Etiketlerini / Anahtar Kelimeleri Kullanın
 • Eğlenceli GIF Etiketleri / Anahtar Kelimeler Kullanın
 • Bunları Kullanan Kişiler için Etkileşimli Kampanyalar ve Eşantiyonlar Oluşturun
 • Unutmayın, GIF’ler işinizin / markanızın bir uzantısıdır.
 • Onları eğlenceli, tutarlı ve canlı tutun. Marka mesajınızı tasvir etmek için GIF’leri kullanın.

 

GIF’lerinizi Instagram ve sosyal medyada kullanmak için bu şekilde hazırlayabilirsiniz. GIF’ler markanızı ifade etmenin eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur. GIPHY’yi kullanan en iyi pazarlama kampanyalarından bazıları, ürünlerin, müziğin ve etkinliklerin piyasaya sürülmesini tanıtmak için kullanılmıştır. Anahtar kelimenizi aradıkları sürece dünyadaki herkes bunları kullanabilir . GIF’lerle, hediyeler ve etkinliklere katılmak için GIF’lerinizi kullanan kişiler etrafında organik kampanyalar yürütebilirsiniz. GIF’lerin sosyal medyada hala yeni olduğunu ve bu nedenle markanızın bir düşünce lideri veya pazara ilk giren olarak görülebileceği bir platform olduğunu unutmayın.

 

Etiket Onayı İçin Gerekenler

 • Çıkartmalar, Topluluk Kurallarına uygun olmalıdır.
 • Çıkartmanın en az bir bileşeni animasyonlu olmalıdır. Statik görüntüler onaylanmayacaktır.
 • Çıkartmalar şeffaf bir şekilde dışa aktarılmalıdır – beyaz veya renkli arka plan olmamalıdır. İlk çerçevenin en az% 20’si şeffaf olmalıdır.
 • Çıkartmalar, mevcut GIF’lerin daha küçük kopyaları olamaz.
 • Doğrudan müşteriyle ilişkili hesaba yüklenmedikçe, üçüncü taraf müşteriler adına oluşturulan promosyon içeriğini dağıtmak için çıkartmalar yüklenemez.
 • Arkadaşlar ve meslektaşlar adına veya özel etkinlikleri anmak için çıkartmalar yüklenemez.
 • Çıkartmanın konusu ile ilgisi olmayan, alakasız etiketlere sahip etiketler onaylanmayacaktır.

Lütfen unutmayın: Yönergelere uymayan etiketler, onay sürecinden geçmez. Onaylanmayan etiketler, arama sonuçlarında veya API entegrasyonlarında görünmez.

 

GIPHY’nin Aramasında Yeni Çıkartmalar İçin Geri Dönüş Süresi

GIPHY etiketlerinin her zaman eğlenceli ve güvenli olmasını sağlamak için, etiketleri kitaplığımıza onaylamak için gelişmiş bir denetim süreci var. Bu, moderasyon süreci kalıcı bir parçasıdır ve yüklenen içeriğin Etiket API’sinde (Instagram gibi iş ortaklarına güç veren) görünmesi için geri dönüş süresini etkileyebilir.

Çıkartmanızın neden hemen görünmediğini merak ediyorsanız, nedeni bu olabilir – ancak dosyanıza şeffaflık ekleyip eklemediğinizi bir kez daha kontrol etmelisiniz GIPHY Çıkartmaları hakkında daha fazla bilgi edinin .

Bu sürecin doğası gereği, çıkartma denetimi için bir zaman çizelgesi onaylayamıyor. Ancak, her yaş için güvenli ve Topluluk Kurallarına uygun tüm içeriğin kesinlikle dizinde yer alacağından emin olabilirsiniz!

Lütfen dikkat: Çıkartmalarınızı silip yeniden yüklerseniz, denetim süreci baştan başlayacaktır. Sonuç olarak, beklemenizi öneririm!

 

Giphy’de bir sanatçı hesabı için başvurmanız gerekir ve onaylandıktan sonra GIF’leriniz aramada görünecektir. Başvurmadan önce profilinize birkaç şey eklemeniz gerekir: bir profil resmi, sosyal medyanıza ve / veya web sitenize bağlantılar ve hesabınıza 5-10 GIF yüklenmesi, böylece nasıl bir tür fikir edinebilirler. Çıkartmanın en az bir bileşeni animasyonlu olmalıdır. Statik görüntüler onaylanmayacaktır. Çıkartmalar şeffaf bir şekilde dışa aktarılmalıdır – beyaz veya renkli arka plan olmamalıdır. İlk çerçevenin en az% 20’si şeffaf olmalıdır. Çıkartmalar, mevcut GIF’lerin daha küçük kopyaları olamaz. Sadece GIPHY KEYS uygulamasını kullanın ve doğrudan Giphy GIF’lerini gönderebileceğiniz iPhone klavyenizde GIF’e sahip olabilirsiniz. İPhone’un geleneksel klavyesi, kullanıcıların birçok sosyal uygulama, iş uygulaması vb. İle çok kolay ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çok daha büyük işlevlere sahip birçok yeni başarı özelliğine sahiptir.

Giphy’de nasıl doğru yapılır? Çıkartmalarınızı Giphy’ye yüklerken düşünmeniz gereken en önemli şey, hashtag oyununuzdur. Hashtag’ler çok önemlidir, insanların platformda Çıkartmalarınızı bulmalarına yardımcı olurlar. Dolayısıyla, sanat eserinizle ve ulaşmak istediğiniz insanlarla son derece alakalı olmalarına ihtiyacınız var. Çıkartmalarınızı Giphy’ye yüklerken düşünmeniz gereken en önemli şey, hashtag oyununuzdur. Hashtag’ler çok önemlidir, insanların platformda Çıkartmalarınızı bulmalarına yardımcı olurlar. Dolayısıyla, sanat eserinizle ve ulaşmak istediğiniz insanlarla son derece alakalı olmalarına ihtiyacınız var. Çıkartmalarınızı Giphy’ye yüklerken düşünmeniz gereken en önemli şey, hashtag oyununuzdur. Hashtag’ler çok önemlidir, insanların platformda Çıkartmalarınızı bulmalarına yardımcı olurlar. Dolayısıyla, sanat eserinizle ve ulaşmak istediğiniz insanlarla son derece alakalı olmalarına ihtiyacınız var.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum (1)

 1. mithat
  18/04/2021 Yanıtla

  giphye 10dan fazla gif yükledim fakat kabul edilmedi aynı hesapla tekrar başvurabilir miyim? kabul edilmesi için ne yapmalıyım

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?