Grafik Web

Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri için 15 Harika Chrome Uzantısı

Giderek artan bir şekilde daha fazla uzantı, eklenti ve eklenti içeren mükemmel tarayıcılarımız var. Bu eklentiler sayesinde işlerimizde hız ve yaratıcılıkta daha güçlü hale getirmeye ve üretkenliğimizi artırmamıza yardımcı olabilir. Web’deki en iyi kaynakları ve araçları sizin için sunma isteğimle, blogumuzda büyük tarayıcılar için en iyi uzantılara ve eklentilere sahip bir dizi makale hazırladım. Chrome Web Mağazası’nda ücretsiz olarak sunulan ve kurulumu kolay uzantılara odaklanıyoruz.

Araçlar arasında, web tasarımcıları ve geliştiricileri için en yararlı olanları vurguluyoruz. Onları çok faydalı bulacağınızı ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Web Tasarımcıları ve Geliştiricileri için En İyi Google Chrome Uzantıları:

 

WhatFont

Chrome Mağazasında Görüntüle

Web sayfalarındaki yazı tiplerini belirlemenin en kolay yolu

Bir web sayfasında kullanılan yazı tiplerini bulmanın en kolay yolu nedir? Firebug ve Webkit Inspector, geliştiriciler için kullanımı yeterince kolaydır. Ancak diğerleri için bu gerekli olmamalıdır. Bu uzantı ile web yazı tiplerini sadece üzerlerine gelerek inceleyebilirsiniz. Bu kadar basit ve zarif.

Ayrıca, web yazı tiplerini sunmak için kullanılan hizmetleri de algılar. Typekit ve Google Font API’yi destekler.

WhatFont, yeni web font çağını kucaklamak için fontu sunmak için kullanılan hizmetleri de algılar. Artık Typekit ve Google Font API’yi destekliyor.

 

ruul. Ekran cetveli

Chrome Mağazasında Görüntüle

Yazı tipini, satır yüksekliğini, konturları ve web’deki hemen her şeyi hizalamak ve ölçmek için olağanüstü derecede basit bir ekran cetveli.

Şunlarla mükemmel piksel elde edin: yatay ve dikey sürüklenebilir cetveller; piksel, pikalar ve yazı ölçüleri, çizgi yüksekliği kılavuzları ve kontur genişlikleri. Ruul’u ok tuşlarıyla, her seferinde bir piksel olacak şekilde hareket ettirin ve birden fazla kuralı birlikte kullanın. Ruul 4 farklı renkte ruul, çelik ve ahşap cetvele sahiptir.

 

Screen Capture (Google’dan)

Chrome Mağazasında Görüntüle

Bir sekmenin görünür içeriğini, bir web sayfasının bir bölgesini veya tüm sayfayı bir PNG görüntüsü olarak yakalayın. Yatay ve dikey kaydırmayı destekleyin…

Bir sekmenin görünür içeriğini, bir web sayfasının bir bölgesini veya tüm sayfayı bir PNG görüntüsü olarak yakalamak için bu uzantıyı kullanmak kolaydır.

Ayrıca, çektiğiniz resmi PNG resmi olarak kaydetmeden önce düzenleyebilirsiniz. Metin vurgulama, düzeltme ve ekleme desteklenmektedir.

Bu uzantıyı diğerlerinden ayıran özellikler şunlardır: Özellikle sayfa görüntüsünü yakalarken süper hızlı. büyük sayfalar için; Yatay olarak bir sekme ekranına sığmayan büyük sayfalar için yatay kaydırmayı destekler; Bir sayfadaki kayan nesneleri akıllıca algılayın ve tüm sayfa yakalama kaydırma gerektiriyorsa aynı yüzen nesnelerin yakalanmasını tekrar etmekten kaçının; Windows, Linux ve Mac’te çalışır.

 

Resim İndirici

Chrome Mağazasında Görüntüle

Bir web sayfasında gösterilen veya bağlanan tüm resimleri görün ve indirin.

Bir web sayfasından resimleri toplu olarak indirmeniz gerekiyorsa, bu uzantı ile şunları yapabilirsiniz: Sayfanın içerdiği ve bağlantı verdiği resimleri görebilir, URL’ye göre filtreleyebilir veya sıralayabilirsiniz; ayrıca joker karakterleri ve normal ifadeleri de destekler, İsteğe bağlı olarak yalnızca bağlantılardan görüntüleri gösterir, Onay kutularını kullanarak veya doğrudan görüntüye tıklayarak indirilecek resimleri seçin, Yeni sekmede tek tek görüntüleri indirmek veya açmak için özel düğmeler, Görüntü genişliğini, kenarlık boyutunu, stili özelleştirin ve renk, ihtiyacınız olmayan filtreleri, düğmeleri ve bildirimleri gizleyin

“İndir” düğmesine bastığınızda, seçilen tüm resimler Chrome’un varsayılan indirme dizinine kaydedilir. Eğer bir tane yoksa, her görüntü için kaydetme konumunu manuel olarak seçmeniz gerekecektir.

 

Evernote Web Clipper

Chrome Mağazasında Görüntüle

Web’de ilginç bulduğunuz tüm içeriği hesabınıza kaydedin.

İlgi alanlarından araştırmaya kadar, çevrimiçi gördüğünüz her şeyi – metin, bağlantılar ve resimler dahil – tek bir tıklamayla Evernote hesabınıza kaydedin. Metin, resimler ve bağlantılar dahil olmak üzere herhangi bir web sayfasının tek bir tıklama ile bir kısmını veya tamamını kırpın. Size ilham veren her şeyi çevrimiçi olarak toplayın. Orijinal kaybolsa bile sonsuza kadar sahip olun.

 

Google Chrome ™ için RescueTime

Chrome Mağazasında Görüntüle

RescueTime, zamanınızı nasıl harcadığınızı anlamanıza yardımcı olan kişisel bir analiz hizmetidir.

RescueTime, bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda ve tabletinizde nasıl zaman geçirdiğinizi anlamanıza yardımcı olan bir kişisel analiz hizmetidir. Manuel veri girişi gerekmez. Web uygulaması, OS X, Windows, Linux, Android cihazlar ve ChromeOS için mevcut olan yüklenebilir istemciyle birlikte çalışır.

 

Google Chrome için Pinterest

 

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

İlhamları keşfedin, toplayın ve paylaşın

Pinterest, ilhamınızı bulmanız ve başkalarıyla paylaşmanız için bir araçtır. Sevdiğiniz şeyleri toplamak, önemli projeleri organize etmek ve planlamak ve daha fazlasını yapmak için kullanın.

Google Chrome için resmi Pinterest uzantısı, tarayıcınıza herhangi bir web sitesinden hızlı ve kolay bir şekilde sabitlemenizi sağlayan bir düğme ekler

 

Web Geliştiricisi

 

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Çeşitli web geliştirici araçlarını içeren bir araç çubuğu düğmesi ekler. Firefox için Web Developer uzantısının resmi bağlantı noktası.

Çeşitli web geliştirici araçlarını içeren bir araç çubuğu düğmesi ekler. Firefox için Web Developer uzantısının resmi bağlantı noktası.

Web Developer uzantısı, tarayıcıya çeşitli web geliştirici araçlarıyla bir araç çubuğu düğmesi ekler. Bu, Firefox için Web Developer uzantısının resmi bağlantı noktasıdır.

 

Stylebot

 

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Web’in görünümünü uyarlayın.

Stylebot, herhangi bir web sitesinin görünümünü (özel CSS kullanarak) hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Bir öğe seçersiniz ve düzenleyiciden yapmak istediğiniz değişiklikleri seçersiniz. Yazı tipi boyutunu, rengini, kenar boşluklarını, görünürlüğünü ve çok daha fazlasını değiştirebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar CSS’yi manuel olarak da yazabilir.

Stylebot’u kullanarak, favori web sitelerinizin görünümünü ve tarzını kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca, CSS öğrenmek ve kendi sitenizin tasarımında hata ayıklamak için harika bir araçtır.

 

Alexa Trafik Sıralaması

 

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Resmi Alexa Trafik Sıralaması Uzantısı, tıklandığında Alexa Trafik Sıralaması ve site Bilgileri sağlar.

Alexa Trafik Sıralaması, Alexa Internet’in Chrome için ücretsiz uzantısıdır ve Alexa’nın trafik panelinde sizi içeren tek uzantıdır. Alexa uzantısı, gezinirken size eşlik eder ve gezinmenizi kesintiye uğratmadan ziyaret ettiğiniz siteler hakkında size Alexa verilerini sağlar.

Bir sitenin Alexa Trafik Sıralamasına ve bağlantı veren sitelere hızlı ve kolay bir şekilde erişin. Bu sitenin trafiği Web’deki diğer sitelerle karşılaştırıldığında nasıldır?

 

Göz Damlası

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Eye Dropper, web sayfalarından renk seçmenize izin veren açık kaynaklı bir uzantıdır.

Eye Dropper, web sayfalarından, renk seçiciden ve kişisel renk geçmişinizden renk seçmenize olanak tanıyan açık kaynaklı bir uzantıdır.

Eye Dropper, Google Chrome ve Chromium için bir uzantıdır. Herhangi bir web sayfasından veya gelişmiş renk seçiciden renk seçmenize olanak tanır. Web geliştiricileri için harika bir araçtır.

 

Çözünürlük Testi

 

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Geliştiricilerin web sayfalarını farklı ekran çözünürlüklerinde test etmeleri için bir uzantı

Geliştiricilerin web sayfalarını farklı ekran çözünürlüklerinde test etmeleri için bir uzantı ve kendi çözünürlüklerinizi tanımlama seçeneği.

Çözünürlük Testi, geliştiricilerin web sitelerini farklı ekran çözünürlüklerinde önizlemeleri için tarayıcı penceresinin boyutunu değiştirir. Yaygın olarak kullanılan çözünürlüklerin bir listesini ve bu listeyi özelleştirme becerisini içerir. Ayrıca, kullanıcılara Google Tarayıcı Boyutu’nu açma seçeneği sunar, bu konuda daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz – http://browsersize.googlelabs.com/

 

Speed ​​Tracer (Google’dan)

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Web uygulamalarınızın performansıyla ilgili bilgi edinin.

Speed ​​Tracer, web uygulamalarınızdaki performans sorunlarını belirlemenize ve düzeltmenize yardımcı olan bir araçtır. Tarayıcının içindeki düşük seviyeli enstrümantasyon noktalarından alınan ölçümleri görselleştirir ve uygulamanız çalışırken analiz eder.

Speed ​​Tracer’ı kullanarak uygulamanızda zamanın nerede harcandığına dair daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Bu, şunların neden olduğu sorunları içerir: Javascript ayrıştırma ve yürütme, Mizanpaj, CSS stili yeniden hesaplama ve seçici eşleştirme, DOM Olayı işleme, Ağ kaynağı yükleme, Zamanlayıcı ateşlemeleri, XMLHttpRequest geri çağırmaları, Boyama ve daha fazlası.

 

Google Chrome ™ için Firebug Lite

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Firebug Çalışma Grubu tarafından desteklenen Google Chrome için Firebug Lite.

Firebug Lite, Firebug veya Chrome Geliştirici Araçlarının yerini almaz. Bu araçlarla birlikte kullanılacak bir araçtır. Firebug Lite, HTML öğeleri, DOM öğeleri ve Box Modeli gölgelendirme söz konusu olduğunda Firebug’da görmeye alışkın olduğumuz zengin görsel sunumu sağlar. Ayrıca, HTML öğelerini farenizle incelemek ve CSS özelliklerini canlı düzenlemek gibi bazı harika özellikler sağlar.

Daha ayrıntılı bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://getfirebug.com/releases/lite/chrome/

 

Kurumsal Ipsum

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Dolgu metni olarak kullanmak için rastgele kurumsal çift konuşma oluşturun.

Kurumsal eğilimli bir lorem ipsum jeneratörü. Sözcük veya paragrafa göre dolgu içeriği oluşturur.

Bu, Brian Haslanger’ın Google Chrome için Kurumsal Ipsum kontrol paneli widget’ının bir kopyasıdır (izinli) .

Kurulu temel metodolojilerle entegre girdapları verimli bir şekilde yakalayın. Kaldıraçlı verileri sezgisel eylem öğeleriyle sinerjik olarak düzenleyin. Taktik hizmetleri ve birlikte çalışabilir ağları proaktif olarak geliştirin. Birlikte çalışabilir e-ticarette verimli bir şekilde kurumsal potansiyeller oluşturun. İlke merkezli insan sermayesi yoluyla dünya çapında çözümler üretin.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?