KÜÇÜK | ORTA | BÜYÜK BOYUTLU İŞLETMELER İÇİN

İŞLETMELERE ÖZEL
DİJİTAL ÇÖZÜMLER

3 ana logo kategorisi vardır:  Resimler, kelimeler ve  kombinasyonlar . 

Her ne kadar farklı logo türleri olsa da, Logonun her biri bir görüntü ve tipografinin birleşimidir. Etrafınızda gördüğünüz her markanın farklı bir görünümü ve hissi vardır. Marka imajınız bir müşterinin karşılaşacağı ilk şey olduğundan, ilk izlenim için marka imajınızı mahvetmesini istemezsiniz, değil mi?

İnsanlar görsel yaratıklardır. Görüntüleri ve sembolleri hatırlamak için olağanüstü bir yetenekleri var. Ve markaların hızlı bir şekilde tanınan ve uzun süre hatırlanan iyi tasarlanmış ama basit bir logo almak için binlerce lira ödemesinin nedeni budur. Ancak bu basit logoyu geliştirmek, sonuçta o kadar basit değil. Tasarımcı, logo türünden hangisinin markanın en uygun olduğuna karar vermeden önce önerilen marka kimliğini ve marka konumlandırmasını anlamalıdır. Bu yüzden burada sizlere hizmet vermeye başlamak için hazırım.

Logo Yenileme

Mevcut web sitenizi yeniden tasarlıyorsanız veya sıfırdan başlıyorsanız ve mevcut logonuz şirketinizin güçlü yönlerini vurgulamıyorsa, yeniden markalamayı düşünün. Logonuz düşük performans gösteriyorsa yeni web siteniz en iyi performansı gösteremez. Logo yanlış yerleştirilmiş olarak görünecek ve yeni web sitesinin genel performansını olumsuz etkileyecektir. Logonuzun eşit olduğunu düşünüyorsanız, logonuzun web sitesinin tasarımından önce yeniden tasarlanması gerekir. Markalaşma sadece logo tasarımından daha fazlasıdır. Kuruluşunuzda bir marka defteri (marka bilinci oluşturma kılavuzu) olmalıdır – marka öğelerinin bir koleksiyonu ve markanızın ayrıntılı açıklaması. Markanın her yönünü kapsayan bu belge, tüm pazarlama (yalnızca web siteniz için değil) için stratejik bir kılavuz görevi görür ve genellikle şunları kapsar: logo, logo varyasyonları, logo kullanım yönergeleri ve örnekler.

Güçlü bir logo işiniz üzerinde büyük etkiye sahip olabilir. Bazen şirketler ilk seferde işleri için logo konusunda doğru atışlar yaparlar (örneğin: Shell ve Nike) ve asla logolarını tekrar yeniletmek zorunda kalmazlar. Ancak çoğu zaman, şirketinizde (veya tasarım dünyasında) meydana gelen değişimlere ve değişikliklere ayak uydurmak için bir logo değiştirilmeli veya ayarlanmalıdır. Bu durum özellikle uzun ömürlü işletmeler için geçerlidir (ki bu kötü bir sorun değildir) – 1974’te oluşturduğunuz logo muhtemelen 2017’de müşterilerle konuşmayacaktır. Bu yüzden markanızı doğru anlayan ve sunan bir logo tasarımı ile yeniden tasarıma hazır olmanız için sizleri bekliyorum.

Amblem Tasarım & Geliştirme

Logonuzun, temsil ettiğiniz her şeyin görsel bir temsili olduğunu zaten biliyorsunuz .

Nike ve ikonik swoosh’u, McDonald’s ve altın kemerlerini düşünün.

Birçok insanın farkına varmadığı şey, çeşitli marka türleri olduğu gibi, bunları tanımlamak için kullanılan çok sayıda logo stilinin de olmasıdır. Sonuçta, bir logo, insanların işletmeniz hakkında sahip olduğu en önemli ilk izlenimleri nasıl oluşturduğunuzdur. Aynı yaklaşım her sektörde veya nişte işe yaramaz.

Bazı şirketler marka bilinirliğini artırmanın en iyi yolunun yazı tipine dayalı bir logo veya “kelime markası” olduğunu düşünmektedir. Bu logolar, bir şirketin adını geniş ve geniş bir alana yaymayı kolaylaştırır ve tipografiyle kişiliği sergiler . Logolarını kullanan ve yaptıklarını doğru bir şekilde tanımlayan başka şirketler de var. Örneğin, bir boya fırçasının simgesini veya bir makasla tanımlanan bir salonu kullanan bir resim şirketi görmüş olabilirsiniz.

“Amblem nedir?” Sorusuna en kolay cevap “başka bir logo”. Amblem logosunu bu kadar benzersiz kılan şeylerden biri, şirket dünyası için mutlaka ayrılmış olmamasıdır. Muhtemelen hayatınız boyunca spor takımlarını veya okulları temsil etmek için kullanılan onlarca kez amblem gördünüz. İkonik üç aslanın İngiltere futbol takımı simgesi, amblemin harika bir örneğidir. Bildiğiniz bir diğer seçenek de, El’in evi için aile arması olan Superman’ın logosudur. Benden markanızın amblem tasarımı için teklif isteyebilirsiniz.

LogoType Tasarım & Geliştirme

“Kelime işareti” olarak da bilinen logotype, logo olarak biçimlendirilmiş bir marka adıdır.

Bunun avantajı açıktır – bir işletme adını görsel kimlikle hemen ilişkilendirir ve marka karışıklığına fazla yer bırakmaz. Bu, onu yeni işletmeler için harika bir başlangıç ​​noktası haline getiriyor.

Bununla birlikte, bir tasarımcının markayı görsel olarak temsil etmesi için daha az yaratıcı bir kapsam bırakabilir, bu da özellikle işletme adı ne yaptığını netleştirmezse bir sorun olabilir.

Bir logo genellikle oldukça muhafazakar görünebilir, bu da onu finans veya hukuk gibi sektörlerde popüler kılar. Öte yandan, bu form yaratıcı profesyoneller veya konaklama işletmeleri için iyi çalışmayabilir. En ünlü logolardan biri Facebook’tur. Logo örnekleri arasında Visa, Coca Cola veya Google sayılabilir. İsim pitoresk veya stilistik bir yazı tipinde tasarlanabilir, ancak kalbinde hala sadece metindir.

Markalaşma & Strateji

Markanızın değişen pazarlama ortamında rekabetçi kalmasını sağlamak için buradayım.
 
Yenilikçi Marka Bilinci Oluşturuyorum.
İster büyük bir kurumsal, topluluk veya girişimcilik girişimi olsun, web ile ilgili çeşitli hizmetler aracılığıyla müşterileri memnun etmeye ve daha fazla müşteri çekmek için marka bilinci geliştirmeye devam ediyorum.
 

Sosyal Medya Danışmanlığı

Bir mücadele var…

Küçük işletmelerin %89’u sosyal medyanın web trafiğini artırmalarına yardımcı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, %31’i sosyal medyayı etkili bir şekilde nasıl kullanacaklarını bilmediklerini, “ne yayınlayacağını bilmediklerini” ya da sadece bunlara ayak uydurmak için zamanları olmadığını söylüyor. Sen onlardan biri misin?

Her bir müşterinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir sosyal medya stratejisi uyarlıyorum. Bir müşteri için neyin işe yarayabileceğinin, diğer müşteriler için işe yarayacağı anlamına gelmediğini anlıyoruz, çünkü her müşterinin kendi büyüme hedefleri ve benzersiz alıcı kişilikleri var. Sosyal medya pazarlamasının karmaşıklığını ortadan kaldırıyorum ve en iyi yaptığınız işe odaklanmanız için sizi serbest bırakıyorum.

İster bir KOBİ (küçük ila orta ölçekli işletme), ister çok konumlu şirket, büyük işletme, ulusal bir franchise, kar amacı gütmeyen kuruluş veya devlet kuruluşu olun, işinizi desteklemeye yardımcı olmak için ekibinizin bir uzantısı olarak çalışacağım. Her pazarlama girişiminin büyüme ile doğrudan bir korelasyonu ve kârlılık üzerinde olumlu bir etkisi olması gerektiğine inanıyorum.

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?