İpuçları

İçerik Yazma Teknikleriyle Sitenize Daha Fazla Trafik Çekin

Bir pazarlamacı olarak, içeriğinize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek doğru teknikleri kullandığınızdan emin olmalısınız. İnsanlar genellikle içerik yazmanın web sitelerine veya markalarına trafik çekmelerine nasıl yardımcı olabileceği konusunda kafaları karışır, ancak web siteniz veya markanız için en organik trafiği elde etmenize yardımcı olabilecek tek şeyin içerik olduğunu anlamalısınız. Bu kısa kaynakta, size web sitenizde büyük trafik sağlayacak en iyi teknikleri anlatacağız.

 

Reklam Verin

İlk teknik elbette reklamdır. Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmanın, web siteniz / markanız genelinde trafik toplamanın en iyi yolu olduğunu anlamalısınız. İçerik, reklamcılıkta size yardımcı olur ve bu nedenle önemli bir unsur olarak kabul edilir. İçerik sadece metin biçiminde değil, aynı zamanda resimler ve hatta videolar biçiminde de olabilir. Ancak burada, dijital platformlarda en fazla organik trafiğe kapılmak istiyorsanız, bunu yalnızca anahtar kelime doldurulmuş içerik yardımıyla yapabileceğinizi bilmenizi istiyoruz. İçeriğiniz için en ilgili ve yüksek otorite anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelime planlayıcı araçlarını kullanabilirsiniz!

 

Sosyal Olun

İçeriğinize trafik çekmek istiyorsanız, dışarıda klübe gitme anlamında sosyal değil, sosyalleşmelisiniz; daha ziyade sosyal medya sitelerinde varlığınızı yapmalısınız. Facebook, Twitter ve Instagram gibi medya siteleri modern çağın en moda platformlarıdır. Sitenize trafik çekmek istiyorsanız, bu platformlarda hesaplar oluşturmanız ve bunları sitenize bağlamanız gerekir, böylece hedeflenen ve organik kitleyi elde edebilirsiniz. Bu aynı zamanda b3b promosyonlarının en iyi örneğidir!

 

Her Zaman Başlıkları Kullanın

Yazarların yaptığı yaygın bir hata, herhangi bir yapı olmadan içerik oluşturmalarıdır. İçeriğiniz kötü yapılandırılmışsa herhangi bir trafik almayacağınız sizin için kristal olmalıdır. İnsanların içeriğinize doğru ilerlemesini ve onunla etkileşimde bulunmasını sağlamak için iyi yapılandırılmış bir içerik oluşturmalısınız. Hedef kitlenin ilgisini çekmek istiyorsanız içeriğinize her zaman başlıklar ve alt başlıklar eklemelisiniz. Bir kullanıcı, içinde başlık etiketi bulunmayan, iyi araştırılmış bir içerikle ilgilenmez. Aksine, daha az araştırılmış ve daha iyi organize edilmiş bir içerikle ilgilenecektir. Ayrıca başlıklara ve alt başlıklara anahtar kelimeler eklemeniz önerilir!

 

Her Zaman İntihal İçermeyen İçeriğe Odaklanın

Daima intihal içermeyen içeriğe odaklanın. Pazarlamada, içeriğinizin benzersizliğinden kesinlikle emin olmalısınız. Pazarlama kampanyanızda markanızı sunarken, içeriğin intihal içermediğine çok dikkat etmelisiniz ve burası intihal programı araçlarına ihtiyaç duyduğunuz yerdir. İntihal denetleme araçları, yazarlar ve pazarlamacılar için kurşun geçirmez yelekler gibidir. intihal tespit programı yardımıyla çoğaltmanın kontrolü ve kaldırılması konusunda kolayca çok fazla yardım alınabilir!

Daha önce hiç bir intihal programı kullanmadıysanız, çevrimiçi olarak kullanılabilen yüzlerce intihal denetleme aracının bulunduğunu, ancak hepsinin güvenilir olmadığını bilmelisiniz. Pazarlama için hazırladığınız içerikte mükerrerlik bulmak için SearchEngineReports tarafından intihal programı ücretsizkullanabilirsiniz! Bu güvenilir ve doğru bir intihal test aracıdır!

 

İçerik Kalitesine Odaklanın

Kalite araştırmadan daha önemlidir. En yüksek kalitede yazılana kadar yüzlerce veya binlerce kelime yazmanız fark etmez. Dilbilgisi açısından yanlış bir içeriğin ne arama motorunun ne de kullanıcıların gözünde değeri yoktur. Web sitenize yüksek trafik çekmek istiyorsanız, bu sorunun cevabı yalnızca yüksek kaliteli içeriktir. İçeriğinizi yeniden okumanıza yardımcı olabilecek Grammar girl ve Hemmingway uygulaması gibi çevrimiçi uygulamaları denerseniz çok yardımcı olur. Çevrimiçi düzenleyici araçlarını kullanırsanız dilbilgisi ve yazım hatalarını kolayca önleyebilirsiniz!

 

Konuk Olarak Blog Sitelerine Yazmaya Başlayın

Misafir bloglama, web siteniz için en organik trafiği elde etmenize yardımcı olabilecek başka bir içerik yazma tekniğidir. Misafir blog yazarken veya gönderirken, web siteniz için kolayca iyi geri bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bu yazma tekniği, farklı web sitelerinden ve kaynaklardan trafik almanıza yardımcı olacak ve bu da genel otoritenizi artıracaktır. Diğer web siteleri için yazarken ve bunlara içerik gönderirken, web sitenize gelen trafiği yönlendirecek geri bağlantılar eklemelisiniz. Burada yazdığınız web sitesinin sizinkine benzer bir niş üzerinde çalıştığından emin olmalısınız. Ne kadar çok blog yazarsanız, trafik oranı o kadar iyi olur!

Size daha fazla trafik kazandırabilecek daha birçok yazma tekniği ve ipucu var, ancak şimdilik bunlara bağlı kalmalısınız.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?