Nasıl İletişime Geçmek İstersiniz?
İlham İpuçları

Web Sitesi Sahiplerine Coronavirus Sorunuyla Baş Etmesi İçin 10 Öneri

Pek çok müşterim (ve ben) için işleri oldukça sessiz görüyorum, sizinle birkaç olumlu düşünce ve fikir paylaşmak istedim. Bir tür işletme sahibi veya web sitesi yöneticisi iseniz, Coronavirus bozulmasını çevrimiçi varlığınızı iyileştirmeye odaklanmak için harika bir fırsat olarak kullanıyor olabilirsiniz. İnsanlarla tanışmadan ve hastalığı yaymadan yapabileceğiniz şeylerden biri budur. İster kendinizi izole edin, ister sosyal mesafeden uzaklaşın, ister normal çalışın, bu tavsiye size birkaç fikir verebilir.

1. Web sitenizin içeriğini iyileştirin 💻

Bir web sitesine sahip olmanın en zor şeylerinden biri, bunun için yeni içerik oluşturmak için zamana sahip olmaktır. Bazılarımız şu anda elimizde çok zamanımızın olduğu bir durumdayız, neden yeni içerikler oluşturmuyoruz veya daha önce yapmadığınız bazı eklentileri yapmıyorsunuz? Web sitenize kaliteli içerik eklemenin TEK TEK BÜYÜK Google sıralama faktörü olduğunu unutmayın. Şimdi içerik eklemeye devam ederseniz, sıralamanızı yükseltip ve normal iş devam ettiğinde rekabete başlarsınız.

2. Rezervasyonları önceden alın 📆
Bir bar, restoran, güzellik merkezi, spor salonu, kişisel antrenör veya şu anda iş başında olan başka biriyseniz, neden her şey bittiğinde planlamaya başlamıyorsunuz? Belki müşterilerinize / müşterilerinize e-posta göndermeye başlayabilir ve önceden yaz aylarında veya yılın ilerleyen dönemlerinde etkinlikler için rezervasyon yaptırabilirsiniz. İşletmenizin iyileşmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinize sabırsızlıkla bekleyecekleri bir şey verir.

3. Markanızı güçlendirin 📈
İçerik yayınlamaya devam edin, sosyal medyada yayınlamaya devam edin, olumlu olun! Müşterilerinize gelecekle ilgili fikirlerinizi anlatın. İyilik için kapanmadığınızı bildiklerinden emin olun.

4. E-posta kampanyaları 📬
Daha önce yapmadıysanız, neden Mailchimp gibi bir şeyle e-posta kampanyalarını bir araya getirmeye başlamıyorsunuz ? Bu, işler normale döndüğünde işinizi kurtarmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, müşteriler sizinle daha önce satın almış / rezerve etmiş ve e-posta adreslerini (GDPR yasası uyarınca rızayla) vermişse, neden onlarla iletişimde kalmak veya yukarıdaki 2. maddeye yardımcı olmak için e-posta kampanyaları oluşturmaya başlamıyorsunuz?

5. Ziyaretçi verilerinizi analiz edin📊
Google Analytics verilerinize bakmak için hiç zamanınız / eğiliminiz olmadı mı? Şimdi zamanı olabilir. Neden bu sessiz dönemi müşterilerin web sitenizle nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili bilgi edinmek için kullanmıyorsunuz? Web sitenizi büyütmek için fırsatları belirlemenize yardımcı olacaktır.

6. Google My Business’ı güncelleyin📌
Google My Business artık eskisinden çok daha büyük ve daha iyi bir kaynak. Yerel arama optimizasyonuna çok yardımcı olur. Çalışma saatlerinizi, işletme açıklamanızı güncelleyin, bazı fotoğraflar, yayınlar ekleyin.

7. Yeni ürünler ekleyin🛠
Henüz eklemeye başlamadığınız yeni ürünleriniz var mı? Şimdi zamanı olabilir.

8. Görüntülerinizi geliştirin🖼
Web sitenizin görüntüleri daha iyi olabilir mi? Ürün, hizmet ve hatta işletmenizin yeni fotoğraflarını çekmek için neden zaman ayırmıyorsunuz?

9. Bir blog başlatın 🚩
Henüz bir blogunuz yoksa, web siteniz için neden bir blog veya haber bölümü oluşturmuyorsunuz?

10. Hız iyileştirmeleri yapın⏳
Bir web siteniz varsa, sayfa yükleme hızınızı optimize edip edemeyeceğinizi görmek için neden Google tarafından sağlanan hız araçlarını kullanmıyorsunuz? Gereksiz eklentilerden veya eski temalardan kurtulabilirsiniz? Resimlerinizi optimize etmeniz veya gereksiz herhangi bir koda bakmanız gerekebilir.

Özetle…
Coronavirus dünyanın sonu olmak zorunda değildir. Unutmayın – her sorun bir fırsattır! 🎯

Doğucan Güler

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir