Genel

10 Jquery Ajax Dosya Yükleme Eklentisi

Ham bir javascript veya jquery’den ajax upload oluşturmak basit bir web sitesini tasarlarken o kadar da basit değil, kişisel olarak eklentiyi oluşturmak zor olabiliyor, bu nedenle çok fazla zaman ve emek harcayabilirsiniz, aşağıda çok sayıda geliştiriciye teşekkür etmek zorundayız;

01. Plupload

HTML5 Gears, Silverlight, Flash, BrowserPlus veya normal formları kullanarak dosyaları yüklemenizi sağlar; ilerleme durumu, resim boyutlandırma ve yığın yüklemeler gibi bazı benzersiz özellikler sağlar. Plupload şu anda bir Core API ve bir jQuery yükleme kuyruğu widget’ına ayrılmıştır; Kutudan çıkmak ya da kendi özel uygulamalarınızı yazmak için, demo.

 

02. Ajax Upload by Andrew Valums

AJAX Upload, sayfayı yenilemeksizin kolayca birden fazla dosyayı yüklemenize ve dosya seçim penceresini göstermek için herhangi bir öğeyi kullanmanıza olanak tanır. Tüm büyük tarayıcılarda çalışır ve çalıştırılacak herhangi bir kütüphaneye ihtiyaç duymaz. AJAX Upload, genel ad alanını kirletmez ve jQuery, Prototype ile test edilir. Bu eklenti, flash gerektirmeyen en ünlü jquery yükleyicilerinden biridir. demo

 

03. Ajax File Upload

Bu AjaxFileUpload Plugin, yvind Saltvik tarafından yaratılan Ajaxupload eklentisinin saldırıya uğrayan bir sürümüdür ve normal kullanım için yeterince iyi seviyededir. Fikrini bir iframe oluşturmak ve daha sonraki işleme için belirtilen formu gönderir, demo.

 

03. jQuery Multiple File Upload Plugin by Fyneworks.com

Çoklu Dosya Yükleme Eklentisi (jQuery.MultiFile), kullanıcıların kolayca yüklemek için birden çok dosya seçmesine yardımcı olan jQuery Javascript kitaplığı için obstrusive olmayan bir eklentidir; aynı zamanda, geliştiricilerin basit hatalarını yardımcı olmak için bazı temel doğrulama işlevselliği sağlarken Formu gönderin.

 

04. jQuery Form Plugin – File Upload by malsup.com

Bu eklenti, jQuery Form Plugin Ajax’ı kullanarak giriş dosyasını da içeren formu göndermenizi size daha kolaylaştırıyor ve flaş gerekli değil, demo.

 

05 . Uploadify

Uploadify web sitenize birden çok (veya tek) dosya yüklemenin kolay entegrasyonunu sağlayan bir jQuery eklentisidir. Flash ve herhangi bir arka uç geliştirme dili gerektirir. Bir dizi seçenek, gelişmiş kullanıcılar için tam özelleştirme yapılmasına olanak tanır, ancak temel uygulama çok kolaydır; bu da kodlayıcı acemiler bile yapabilir. Birçok uygulamada ve ticari üründe kullanılmak üzere ücretsiz Uploadify, demo.

06. SWFUpload jQuery Plugin by Adam Royle

Bu eklenti, SWFUpload ve Jquery, Hem tekli hem de çoklu dosya yüklemeyi destekler ve flaş, demo gerektirir.

 

07. jqswfupload by Alexandre Magno

Bu eklenti, swfupload kitaplığını kullanarak birden fazla dosya yüklemenin kolay bir yoludur. Flickr’a dayalı çoklu yüklü dosyalar için yalnızca bir satırlık bir kod satırı için eksiksiz bir arabirim oluşturabilir ve kontrol etmeniz için özel ayarlar yapabilir, demo.

 

08. jcUpload

Ajax’a benzer dosya yüklemeyi mümkün kılan küçük bir ücretsiz eklentidir. Adobe Flash player ve jQuery JavaScript kitaplığı gerektirir. Eklenti ücretsiz, demo.

 

09. jqUploader

JqUploader, bir ilerleme çubuğu ve yüzdesi görüntülemek için izin veren, flaş tabanlı bir dosya yükleme widget’ına html dosya girdi alanlarının yerini tutan bir jquery eklentisidir. Özelleştirmelerinin çoğunu doğrudan formunuzun html kodundan alacak şekilde tasarlandı – bu nedenle iki kez şey yapmak zorunda kalmazsınız. Örneğin, maksimum dosya boyutu, html ile belirtilirse, jqUploader tarafından oluşturulan zengin yükleme arayüzünde tanınır ve kullanılır. Bu eklenti flash gerektiriyor, demo.

 

10. jqupload by jQframework

Kendi mantığını tanımlamak kolay, uygulamaya entegre Olması kolay olan aşağıdaki siteden. Hafif form uploader eklentisi, kaynak dosyası MIT Lisansı uyarınca yalnızca 2k, ücretsiz ve ücretsizdir, demo.

 

11. uploadprogress

Şeffaf arka plan yüklemeli standart bir dosya yükleme formunu genişletmek ve müşteriyi ilerlemeden haberdar etmek için uploadprogress metre eklemek için eklenti. Bu dosya yüklemek için gerçekten eklenti değil, sadece dosya yükleme işleminin ilerlemesini bilgilendirmek için, demo.

Yararlı olabilecek diğer kaynaklar

http://kisdigital.wordpress.com/2010/03/30/easy-jquery-mutlifile-uploader/

http://docs.jquery.com/Tutorials:Multiple_File_Upload_Magic

http://www.fullfatcode.com/2009/06/06/jquery-ajax-uploader-plugin/

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorumlar (2)

 1. Anonim
  09/07/2017 Yanıtla

  Türkçe 🙁

  • Doğucan Güler
   26/07/2017 Yanıtla

   Şimdi Türkçe 🙂

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?