Genel Grafik İlham İpuçları Sosyal Medya

2022’nin En Popüler 25 Grafik Tasarım Blogu Listesi

Bir grafik tasarımcı olarak, muhtemelen iyi tasarımın nasıl oluştuğunu veya yeni trendlere nasıl ayak uydurabileceğinizi merak ediyorsunuz. Grafik tasarım blogları, bir markayı tanıtmak amacıyla tasarlanabilir logolar, baskılar, ürün etiketleri veya hatta çevrimiçi pazarlama materyalleri oluşturmaya çalışıyorsanız, oyunun önünde kalmak için harika bir kaynak olabilir.

Veya, bir sanatçı bloğuna rastladıysanız, tasarım becerilerinizi de tazelemek isteyebilirsiniz. Ama nereden başlayacağız? Kelimenin tam anlamıyla binlerce grafik tasarım bloğu, kılavuzu ve çevrimiçi olarak başka kaynakları var.

Pekala, daha fazla bakınmayın – aşağıda internetteki en iyi 25 grafik tasarım blogunun listesi, sadece sizin için:

1. Onextrapixel

Tüm grafik tasarım bloglarından birincisi Onextrapixel. Bu blog, HTML / CSS yazmak, WebGL’de 3D sanat yapmak ve görüntüleri düzenlemek için çeşitli Photoshop teknikleri yazmak gibi birçok konuda ücretsiz dersler sunuyor.

2. Creative Nerds

Creative Nerds, Photoshop için açık kaynaklı simgeler, fontlar ve fırçalar yükler. Bunlar, yüzey dokularını, kalın vektör öğelerini ve Photoshop araç setinize ekleyebileceğiniz boya sıçramalarını içerir.

3. Designhill

Designhill, en bilinen grafik tasarım bloglarından biridir ve girişimcileri endüstriye özgü tasarımlara logoları, afiş reklamları, kartvizitleri ve daha pek çok konuda yönlendiren harika bir kaynaktır. Başlamanıza yardımcı olacak etkileşimli kılavuzlar ve güncel makaleler sunarlar.

4. Specky Boy Design Magazine

Specky Boy, web tasarımı ve WordPress  gönderilerini içeren bir blogdur. Serbest çalışanlar ve tasarım ajansları için birçok ipucu ve püf noktası sunuyorlar.

5. You the Designer

Designrfix, animasyonlu gifleri, tatil temalı şablonları, renkli ikonları ve DepositPhotos gibi farklı konular hakkındaki gönderileri veya web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirmek için ücretsiz  makaleler sunar.

6. Inspiration Feed

Yaratıcı kaynaklar, sosyal medya önerileri veya motivasyonel teklifler istiyorsanız, eğlenceli makalelerini okumak için Inspiration Feed’i ziyaret etmelisiniz.

7. Millo

Millo’nun işinizle ilgili önerileri vardır; bu sayede zor müşterileri nasıl idare edeceğinizi, makul ücret oranlarını nasıl ayarlayacağınızı ve sabit bir proje akışını nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

8. Designbeep

Designbeep, mobil pazarlama ve sosyal medya trendlerindeki gelişmeleri tartışıyor. Ayrıca WordPress temaları ve eklentileri için de tavsiyeleri var.

9. Creative Bloq

Creative Bloq, 3 boyutlu sanat ve dijital animasyonun çekici örneklerini sunar. Ayrıca, göz atabilmen için çok çeşitli sanat eserleri var.

10. Design Festival

Design Festival, uygulama tipografisi ve Google ile A/B Testi yapmanın temelleri gibi konuları ele alan öğretici kaynaklar ve ilham verici yazılar yayınlamaktadır.

11. Adobe Create Magazine

Bu site fotoğrafçılıktan ses derslerine kadar her şeyi içeriyor. Ayrıca stüdyo sanatçılarının röportajları ile dolu.

12. Envato Tuts+

Grafik tasarım hakkında bilgi edinmeye devam etmek için, web sitesi oluşturmak için başlangıç kurslarıyla dolu Envato Tuts+ derslerini okuyabilirsiniz.

13. Telepathy

Telepathy’nin kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır. Onların okuma listeleri, pazarlama veya ürün/marka tasarımına dayalı makaleleri araştırmanızı sağlar.

14. The Design Blog

Tasarım Blogu, dünyadaki deneyimli tasarımcılardan düzenli olarak ilham verici parçalar ve yazılar içermektedir. “Sadece bir tasarımcı olma – İyi bir tasarımcı ol” sloganıyla genç tasarımcılara ve öğrencilere yardımcı olmayı hedefliyorlar.

15. Dribbble

Dribble, web tasarımcıları için sanal bir göster ve anlat platformu. Diğer grafik tasarım bloglarının aksine, kullanıcılar tarafından incelenebilecek projelere sahiptir.

16. From Up North

Bu blog, etiketleriniz, uygulamalarınız veya UX animasyonlarınız için ayda iki kez modern temalar ve trend tasarımları yayınlar.

17. Template Monster Post

TemplateMonster, WordPress kaynaklarına kuvvetle vurgu yapan makaleler yayınlamaktadır. Profesyonel dünyayı yeni bir işletme sahibi olarak gezme önerileri var.

18. Typeroom

Typeroom tipografi önerileri için en üst düzey sitedir. Basılı yazı tipi stilleriyle ilgili birçok olay ve röportajı duyuruyorlar.

19. This is Paper

Geleneksel sanatı tercih ediyorsanız, bu site işaretlemeye değer. Basılı kitap ve yazılardan bahsetmek yerine güzel sanatlar hakkında blog yazmayı tercih ediyorlar.

20. Mirador

2016’da kurulan bu blog, ilham verici proje koleksiyonlarını paylaşan görsel sanatçıların bir işbirliği ile oluşmuştur. Paris, Fransa merkezli Mirador, okurlarında yaratıcılığı teşvik etmek için taze bir bakış açısı sunuyor.

21. Creative Market

Creative Market, tam zamanlı olarak çalışan dijital tasarıma aşina uzmanlar topluluğudur.

22. Made by Folk

Made by Folk, okurlara makaleler, vitrinler, videolar ve ses kayıtları yoluyla grafik tasarım hakkında her şeyi öğrenme fırsatı sunan uluslararası bir blogdur.

23. Logo Design Love

Bu grafik tasarım blogu, estetik logolara ve özgün yaratıcılarına adanmıştır. Dijital içeriğin markalanması konusunda ilham almak için sitelerini ziyaret etmelisiniz.

24. Illustration Age

Bu site, grafik sanatlar üzerine harika bir rehberdir, çünkü çizim yapma becerilerinizi geliştirmek için çevrimiçi kurslar sunar.

25. Abduzeedo

Abduzeedo, her şeyin tasarımında ilham ve eğitimin mükemmel bir karışımıdır. Günlük tasarımlar ilham vermesinin yanı sıra on farklı kategoride onlarca koleksiyon sağlar.

Online olarak sunulan birçok grafik tasarım blogu var. Yeni başlıyor olsanız da, tasarım konusunda uzun yıllar deneyime sahip olsanız da, sizin için bir blog var. Hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak mükemmel grafik tasarım blogunu bulmak için bu blogları referans olarak kullanın.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorumlar (3)

 1. Grafik Tasarim Dersi
  29/12/2021 Yanıtla

  Çok teşekkürler Güzel bilgi için.

 2. Tasarım Haberleri
  18/02/2021 Yanıtla

  Blogunuzu takip listeme aldım. Çok güzel ve mesleğinize yakışır bir tasarıma sahip. Çok güzel yoldasınız, tebrik ve takdir ettim. İyi bloglamalar ! 🙂

 3. Tasarım Haberleri
  13/02/2021 Yanıtla

  fubiz, thisiscolossal, designboom gibileri de güzel yaratıcılık bloglarıdır. güzel bir liste olmuş elinize sağlık

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?