Genel

‘Assassins Creed: Revelations’ oyununun dünya prömiyeri İstanbul’da yapıldı!

AssassinsCreedRevelations 01


‘Assassins Creed: Revelations’ oyununun dünya prömiyeri İstanbul’da yapıldı!
Dünya ile eş zamanlı olarak 15 Kasım’da Türkiye’de de satışa sunulacak oyunun Binbirdirek Sarnıcı’nda düzenlenen prömiyeri, bilgisayar oyunu alanında dünyanın en önde gelen kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirdi.

Oyunun sanat direktörü Raphael Lacoste, oyunun ilk kez 2008’de piyasa sürüldüğünü ve dördüncü seriye Türkiye’nin ev sahipliği yaptığını belirtti.

Lacoste, mekan olarak Beyazıt, Sultanahmet, Eyüp, Kapalıçarşı, Ayasofya, Galata Kulesi ve Kapadokya’nın kullanıldığı oyunda, ”Tapınak Şövalyeleri” ile ”Haşhaşi’‘ tarikatı arasında çağlar boyu devam eden mücadelenin anlatıldığını söyledi.

SULTAN SÜLAYMAN BU OYUNDA 17 YAŞINDA

Oyunda 17 yaşındaki haliyle Kanuni Sultan Süleyman’ın da yer aldığını vurgulayan Lacoste, ”İstanbul çok enteresan ve çok kültürlü bir şehir. Çok ilginç ve tarihi mekanlara sahip. Özellikle Ayasofya’yı görünce çok etkilendim, gözlerim doldu” dedi.

10 MİLYON EUROYA MAL OLDU

Lacoste, 8 bin kare fotoğraf kullandıkları oyunun yaklaşık 10 milyon avronun üzerinde bir maliyeti olduğunu söyledi.

DÖRDÜNCÜ SERİSİNDE İSTANBUL VE KAPADOKYA VAR

Metin yazarı Darby Mcdevitt de oyunun birinci serisinin Hasan Sabbah ile Haşhaşiler arasındaki savaşı anlattığını ve Kudüs’te geçtiğini kaydederek, ‘‘İkinci seri Venedik, Floransa’da geçiyor ve Rönesans dönemini anlatıyordu. Üçüncü oyuna Roma ev sahipliği yaptı. Dördüncü seriye ise İstanbul ve Kapadokya ev sahipliği yapıyor. Osmanlı tarihine tanıklık ediyoruz bu seride. 3 oyun bu zamana kadar 25 milyon civarında bir hayran kitlesine ulaştı. Bu bölümde Osmanlı tarihinin içine girdiğimiz için Türkiye’deki tarihçilerden de destek aldık” diye konuştu.

Oyuncakları, çizgi filmleri, çizgi romanları ve kısa filmleri de yapılan oyun, 15 Kasım’da hayranlarıyla buluşacak.

Yazar

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?