İlham Teknoloji

Dünyanın ilk 3D baskılı otomobil ‘Strati,’ sadece 2 günde 49 parça ile yapıldı!

ilk3dbaskiaraba

3D baskı teknolojisi, her hafta yeni bir çığır görünüyor. Son gelişme? Dünyanın ilk 3D baskılı araç.

General Motors, bir Arizona merkezli üretici, bu hafta New York için “STRATI” getirdi, New York Post bildirdi.Araç oluşturmak için sadece 44 saat sürer ve Ekim ayı başlarında Uluslararası Üretim Teknolojileri Fuarı sırasında basıldı.

“Biz 3D baskılı kullanarak araba karbon fiber takviyeli termoplastik yapmak için ilk şirket,” Yerel Motors CEO’su John Rogers söyledi.

Iki kişilik Strati sadece 49 parçadan yapılmış bir akülü araba. Neredeyse tüm parçaları lastikler, akü ve cam gibi şeyler de dahil olmak üzere birkaç istisna dışında, bir 3D yazıcı kullanarak üretilmiştir.

Araba araç üreticisi Cincinnati Inc.’den özel bir makine kullanarak basıldı

“Biz oyunu değiştiren yenilikleri geliştirmek için bir püf noktası var gibi,” Cincinnati A.Ş. CEO’su Andy Jamison söyledi. “Makine ve teknoloji çok iyi almış olmuştur bu yüzden biz, IMTS de gösteri sonucunda boru hattı başka umutları var.”

Ulanoff göre, araç saatte 50 mil hızla seyahat edebilen, ancak ilk modeller sadece 25 mil gitmek mümkün olacak. Bu emniyet kemerleri ve hava yastıkları için ihtiyacı ortadan kaldırarak “, mahalle güvenli” onlar olacağı anlamına gelir, ancak sokak yasal değildir.İlk modelleri gelecek yıl satışa gitmesi bekleniyor, ve yaklaşık 14.000 $ mal olacak.

Ulanoff göre, şirket yakın gelecekte tam hızda seyahat etmek araba yükseltmek için planlıyor. Erken bir modeli satın Herkes onlar için baskılı bir yeni, sokak yasal modelini kendi eski şasi geri dönüşümlü olması ve almak mümkün olacak.

3D-yazıcılar diğer birçok büyüleyici kreasyonları sorumludur.Tartışmalı 3D baskılı silah atış testi geçmek için başardı, ama yasakları ve diğer yasal sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Bir kar amacı gütmeyen grup, ucuz, 3D-baskılı protez eller üretmek için bir yol geliştirdi.

3D yazıcılar aşağıdaki Galerisi’nde sadece birkaç kısa yıl içinde başardığınızı ne bir göz atın.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?