Sosyal Medya

Eski Tweetlerinizin Hepsini Topluca Nasıl Silebilirsiniz?

Aktif bir Twitter kullanıcısıysanız, çoğu bugün kim olduğunuzu yansıtmayan yüzlerce veya binlerce tweet atmış olabilirsiniz.

Belki de o zamandan beri skandala karışmış ünlülerin övgülerini söylediniz, artık daha profesyonel bir hesapta aile fotoğraflarını yayınladınız, hatta şu anda içinde çalıştığınız bir sektöre kötü sözler söylediniz. Bu tweetleri silmek mantıklı olabilir.

Bu türden bir içerik yayınladıysanız, konu uzmanlarının mesajlarını paylaşmasına ve kişisel mesajlarını oluşturmasına yardımcı olan Epiphany Enstitüsü’nün kurucusu Isha Cogborn, “Bundan kurtulmanın pek dezavantajı olduğunu düşünmüyorum” diyor. markalar.

Ancak eski tweetleri Twitter’ın araçlarını kullanarak silmek kolay değil. Sen zorunda teker teker kaldırmak geri kaydırarak veya kullanmak suretiyle, gelişmiş arama belirli kelime ve zaman aralıkları için bakmak için. Tweet’leri doğrudan Twitter’da toplu olarak silmek mümkün değildir, ancak yeni bir başlangıç ​​istiyorsanız , yeni bir tanıtıcı veya kullanıcı adıyla başka bir hesap oluşturabilir ve ardından kullanıcı adını mevcut hesabınız ile yeni hesap arasında değiştirebilirsiniz. Bu, tweetleriniz olmadan kullanıcı adınızı korumanıza izin verir.

Aşağıda ayrıntıları verilen birkaç dış araç ve hizmet işi kolaylaştırabilir. Çoğu bir ücret alır ve onlara hesabınıza erişim izni vermeniz ve biraz gizlilikten vazgeçmeniz gerekir. Zaman çizelgenizdeki tweet’leri, profil bilgilerinizi ve hesap ayarlarınızı, ayrıca listeleri, koleksiyonları, takip ettiğiniz, sessize aldığınız ve engellediğiniz hesapları ve daha fazlasını görebilecekler. Bu erişimi, herhangi bir üçüncü taraf hizmetini bir sosyal medya hesabına bağladığınızda iyi bir uygulama olan Twitter’ın uygulama ayarları sayfasından istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz .

Bazılarını veya tümünü silmeden önce tweet’lerinizin bir kopyasını almak istiyorsanız, Twitter veri dosyanızı indirmek size bir .zip dosyasında tweet’lerinizin tam listesini verecektir. İndirmeye hazırlanmaları birkaç gün sürebilir.

Crisis Ready Institute’un kurucusu ve CEO’su Melissa Agnes, silmeye başlamadan önce neden bunu yaptığınız konusunda şeffaf olmak isteyebilirsiniz, diyor .

Agnes, belirli gönderileri veya hepsini silme kararınızı açıklayan bir tweet yazabilirsiniz, böylece temiz bir sayfa açarak yeniden başlayabilirsiniz, diyor Agnes. Açıklık ve dürüstlük, bir şeyleri saklamaktan ve kimsenin fark etmeyeceğini ummaktan daha iyi olabilir. Birisi fark ederse, “sinsi veya manipülatif biri gibi görüneceksiniz” diyor.

Cogborn, bir tweet’i silmek, bunun sonsuza kadar gittiği anlamına gelmez, diyor. Örneğin, birisi her zaman bir ekran görüntüsü gönderebilir.

Cogborn, “Kendimizi utanç verici bir şeyin yeniden ortaya çıktığı bir durumda bulursak, hatalarımızı sahiplenmemiz, samimiyetle özür dilememiz ve gelecekte daha akıllıca seçimler yapmamız gerekiyor” diyor.

Tweet Silme Araçları

Semiphemeral
Semiphemeral, belirlediğiniz kriterlere uymayan eski tweet’leri silmenizi sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı bir araçtır. Örneğin, belirli sayıda retweetleri veya beğenileri olmadığı sürece, belirli sayıda gün veya haftadan eski tweetleri otomatik olarak silecek şekilde ayarlayabilirsiniz. (Tüm sayılar yapılandırılabilir.) En az bir tweet’in belirlediğiniz eşiği karşıladığı bir Twitter dizisinin parçası olan tweet’leri bile tutabilirsiniz. Ayrıca, belirlediğiniz otomatik kriterleri karşılasalar bile, silinmekten hariç tutulacak belirli tweet’leri seçebilirsiniz.

Semiphemeral’i kullanmak için Twitter’da @semiphemeral’i takip etmeniz gerekir . Aracın web sitesinde, “Diktatörlerin ve anti-demokratik demagogların, ırkçıların veya diğer tür faşistlerin destekçileri engellenecek ve engellenen kullanıcılar Semiphemeral’i kullanamayacak” diyor.

Maliyet: Ücretsiz

Circleboom
Circleboom, tweet’leri ve yanıtları listeler, arama terimlerini kullanarak filtrelemenize ve her tweet’i tek tek silmenize olanak tanır. Ayrıca tüm tweet’lerinizi veya belirli zaman dilimlerindeki tweet’lerinizi toplu olarak silebilirsiniz.

Maliyet: Ücretsiz katman 200 tweet ve 200 retweet silmenize ve 200 beğeniyi kaldırmanıza izin verir ancak Twitter arşivinizi silmenize yardımcı olmaz. Ücretli hesaplar, bir profil için aylık 24 ABD Doları ve en fazla beş profil için aylık 72 ABD Doları tutarındadır. Kurumsal ve ticari hesaplar için daha yüksek oranlar ve yıllık planlarda indirimler vardır. Planlanmış gönderiler herhangi bir aboneliğe dahildir ve kullanıcı analizleri de herhangi bir ücretli aboneliğe dahildir.

TweetDelete
TweetDelete, eski tweet’lerinizi içerdikleri belirli kelimelere veya ifadelere veya kaç yaşında olduklarına göre toplu olarak silmenizi sağlar. Ücretsiz hesapları olan kişiler, en son 3.200 tweet’ini silebilir. Bir kerelik 15$ ödeme yapan kişiler, veri dosyalarındaki tüm tweetleri görüntüleyebilir ve tüm geçmişlerini silebilir. Hem ücretsiz hem de ücretli hesaplar, seçtiğiniz belirli bir süreden daha eski tweetleri silerek bir programa göre otomatik olarak çalışabilir, ancak ücretsiz hesapları olan kullanıcıların, hizmeti etkin tutmak için ara sıra siteye gitmeleri gerekirken, ücretli kullanıcıların otomatik silme görevleri ne olursa olsun koşmaya devam edecek.

Maliyet: Ücretsiz veya tek seferlik 15$ ödeme

TweetDeleter
TweetDeleter, anahtar kelimeye göre tweet aramanıza, tweet’e eklenen ortama (resim veya video) göre tweet ve beğeni aramanıza veya tarih ve saate göre arama yapmanıza olanak tanır. Tweet’lere, retweet’lere veya yanıtlara ayrı ayrı bakabilirsiniz. Ayrıca küfür içeren tweet’leri bulup silmenize yardımcı olacak bir küfür filtresi var. Tek tek tweet’leri silebilir, aynı anda birden fazla tweet’i silebilir ve tweet’leri ve beğenileri toplam sayıya, tweet’in kaç yaşında olduğuna ve içerdiği belirli anahtar kelimelere göre otomatik olarak silmek için bir filtre ayarlayabilirsiniz.

Maliyet: Ücretsiz plan kapsamında ayda en fazla beş tweet silebilirsiniz. Bunu Twitter’da TweetDeleter olmadan elle yapabilirsiniz, ancak ücretsiz katılmak, platformun nasıl çalıştığını öğrenmenize ve ücretli bir plan seçip seçmemeye karar vermenize yardımcı olur. Ayda 4 dolar ödeyen kullanıcılar ayda 500 tweet’e kadar silebilir, 5 dolar ödeyenler ayda 3.200’e kadar tweet’i ve en son 1.000’e kadar beğeniyi silebilir ve 6 dolar ödeyen kişiler sınırsız miktarda tweet veya beğeniyi silebilir. ve silmeyi ve otomatik olarak gerçekleşmesini istememeyi ayarlayın. Ödeme yapan herhangi bir kullanıcı, silinen tweet’leri ek 5 $ karşılığında kaydedebilir.

TweetEraser
TweetEraser, birden fazla Twitter hesabındaki tweetleri filtrelemenize ve silmenize olanak tanır. İsterseniz sildiğiniz tweetlerin bir kopyasını da saklayabilirsiniz.

Maliyet: Bu aracı reklamlar içeren bir hesap için kullanmak ücretsizdir; bu, aradığınız sonuçları size getiren adlar veya diğer anahtar kelimeler gibi üç arama filtresini kaydetmenize olanak tanır. Aylık 4 dolarlık sürüm, reklamlar olmadan 10 adede kadar arama filtresiyle en fazla üç hesaptan tweet silmenize olanak tanır. Aylık 7 ABD doları sürümü, sınırsız arama filtresi ve hesabı sağlar.

 

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?