GenelİlhamTeknolojiWeb

Google’ın Yeni Sıkıştırma Aracı Yüzde 75 Daha Az Bant Genişliği Kullanıyor

By 09 Şubat 2017 No Comments

Google, fotoğraf kalitesinden ödün vermeden değerli verilerinizi kurtarmak için tasarlanmış RAISR (Hızlı ve Doğru Süper Görüntü Çözünürlüğü) isimli bir görüntü sıkıştırma teknolojisini piyasaya sürdü. %75’e kadar daha az bant genişliği kullandığını iddia eden RAISR, aynı görüntünün hem düşük hem de yüksek kaliteli sürümlerini analiz ediyor. Analiz yapıldıktan sonra, daha büyük sürümü üstün kılan şeyleri öğrenip küçük sürümdeki farklılıkları simüle ediyor. Özünde, düşük kaliteli görüntünün tam boyutlu sürümüyle eşit olduğuna inanmak için gözünüzü kandırmak için Instagram benzeri bir filtre yaratmak makine öğrenimi kullanıyor.

Ne yazık ki, akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğu için teknoloji yalnızca Google’ın haftada bir milyardan fazla resimde ölçek büyüttüğünü iddia ettiği Google + ‘da çalışıyor. Google + ‘yı kullanmak istemiyorsanız, biraz beklemek zorunda kalacaksınız. Google önümüzdeki aylarda RAISR’yi daha fazla uygulamaya genişletmeyi planlıyor. Umarım bu Google Fotoğraflar anlamına geliyordur.

Doğucan Güler

Doğucan Güler

2015 Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Mezunu. Web Geliştirici, Görsel İletişim Tasarımcı. Amatör Android ve iOS Geliştirici. İstanbul'da yaşıyor. Detaylı Bilgi İçin: DogucanGuler.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
)
    is typing...

    Formu doldurarak Hemen Gönder'e tıklayın. 24 Saat İçerisinde Hızlı Dönüş.

    Hemen Gönder Cancel