Genel İlham Teknoloji Web

Google’ın Yeni Sıkıştırma Aracı Yüzde 75 Daha Az Bant Genişliği Kullanıyor

blank

Google, fotoğraf kalitesinden ödün vermeden değerli verilerinizi kurtarmak için tasarlanmış RAISR (Hızlı ve Doğru Süper Görüntü Çözünürlüğü) isimli bir görüntü sıkıştırma teknolojisini piyasaya sürdü. %75’e kadar daha az bant genişliği kullandığını iddia eden RAISR, aynı görüntünün hem düşük hem de yüksek kaliteli sürümlerini analiz ediyor. Analiz yapıldıktan sonra, daha büyük sürümü üstün kılan şeyleri öğrenip küçük sürümdeki farklılıkları simüle ediyor. Özünde, düşük kaliteli görüntünün tam boyutlu sürümüyle eşit olduğuna inanmak için gözünüzü kandırmak için Instagram benzeri bir filtre yaratmak makine öğrenimi kullanıyor.

blank

Ne yazık ki, akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğu için teknoloji yalnızca Google’ın haftada bir milyardan fazla resimde ölçek büyüttüğünü iddia ettiği Google + ‘da çalışıyor. Google + ‘yı kullanmak istemiyorsanız, biraz beklemek zorunda kalacaksınız. Google önümüzdeki aylarda RAISR’yi daha fazla uygulamaya genişletmeyi planlıyor. Umarım bu Google Fotoğraflar anlamına geliyordur.

blank

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir