Web

Alan Adımın Değeri Ne Kadar? En İyi 5 Ücretsiz Anında Alan Adı Değerlendirme Sitesi

domain alan ad

Alan Adımın Değeri Ne Kadar?

Bu, bir domain sahibinin yatırım yapmadan önce sorması gereken en önemli sorudur. Yatırımınızdan para kazanıp kazanmamanız, kaydolduğunuz veya satın aldığınız adların türüne bağlıdır.

Alan adı yatırımı, gayrimenkule, sanal gayrimenkule (VRE) yatırım yapmaya benzetilebilir. Alıcı olarak, bir URL satın almadan önce ne yaptığınızı bilmeniz ve kendi araştırmanızı yapmanız çok önemlidir. Bir site geliştirmek, para kazanmak, park etmek veya kâr amacıyla satmak için web sitesi adresleri satın alıyor olun, bunların değeri başarınızı belirleyebilir.

Burada dürüst bir açıklama yaparak başlayayım: Üzerine basıldıkları kağıdın değerine değmeyen ücretli değerlendirmelere paranızı boşa harcamayın. Aşağıda listelediğim bağlantılar aracılığıyla bir URL’yi kendiniz ücretsiz olarak değerlendirebilirsiniz.

Çevrimiçi En İyi 5 Ücretsiz Alan Adı Değerlendirme Sitesi

Değerin siteden siteye değişeceğini unutmayın. URL’nizin gerçek değeri, alıcının ödemeyi kabul ettiği değerdir.

Başka bir değerleme uzmanından ikinci, üçüncü veya dördüncü görüş almak isterseniz, bu iyi bir fikirdir. Bu şekilde, adın değer aralığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Sahip olduğunuz adlarla bir elektronik tablo oluşturun ve farklı değerlendirme siteleri tarafından verilen ekspertiz değerlerini girin.

İşte en iyi beş ücretsiz değerlendirme sitesi.

1. DOMAININDEX.com

Domainindex.com, fiyat seviyelerinin gelişimini takip etmek için web sitesi adreslerinin fiyat endekslerini hesaplayan ücretsiz bir kamu hizmetidir. Her şeyi kapsayan bir metodolojiye dayalı olarak satış fiyatına veya değerine dayalı çok kapsamlı bir anlık değerlendirme sağlar.

2. estibot.com

Estibot, günde 1,3 milyondan fazla değerlendirme sağlayan, güvenilir ve yaygın olarak kullanılan ücretsiz bir değerlendirme hizmetidir. Kayıt şirketleri, park şirketleri, yatırımcılar ve IRS, arama motoruna geçmiş satışlara ve diğer kriterlere dayalı doğru adil piyasa değeri oluşturma konusunda güvenmektedir. Bazı özellikler, değerlendirilen bırakma listeleri, bir son kullanıcı olası satış oluşturucu (URL’lerinizi satmanıza yardımcı olmak için), bir reklamveren teklif aracı ve API erişimidir. Estibot ayrıca küçük bir ücret karşılığında değerleme sertifikaları sağlar.

3. Value.com

Valuate.com, adınızın metriklerine ve benzer alan adlarının satışlarına dayalı olarak adil bir değerleme değeri sağlayacak ücretsiz bir değerleme aracıdır. Valuate.com’u seviyorum çünkü en iyi satış raporları, web sitesi adreslerinin arama sıklığı, trafik, rekabet ve TBM gibi diğer tüm ilgili verileri okunması kolay bir tabloda sunuyor. Satmaya karar verirseniz, “sat” düğmesini kolayca tıklayabilirsiniz ve sizi bir alan adı pazarı olan Cax.com’a götürür. Valuate.com , ücretsiz olarak abone olabileceğiniz, sektörün en son haber bülteni Domaining’e katılıyor . Valuate.com ayrıca ticari marka sorunlarını da kontrol edecektir. Günde sadece beş (5) isim ücretsiz olarak gönderebilirsiniz: Beşten fazla isim göndermek için üye olmak için ücretsiz kayıt vardır.

4. GoDaddy.com

GoDaddy, dünyanın en büyük web sitesi adresi kayıt kuruluşudur; ayrıca kendi müzayedesini, marketini ve dropmarket’ini de işletmektedir. GoDaddy’nin ücretsiz alan adı değerlendirme hizmeti yalnızca tek bir değer sağlamakla kalmaz, size bir dizi değer sunar. Anında ve ücretsizdir ve kolayca yazdırabileceğiniz bir değerlendirme sertifikası ile birlikte gelir. Hizmeti kullanmak için hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

5. sedo.com

Sedo.com, dünyanın en büyük alan aracı kurumudur. Sedo, üye olup giriş yaptığınızda anında ekspertiz hizmeti vermektedir.

Çevrimiçi olarak birçok başka site vardır; bazıları ödeme gerektirir ve diğerleri ücretsizdir. Deneyimlerime göre, en iyi beş tanesi yukarıda listelenmiştir, ancak başka bir site, URLAppraisal.net, denemek isteyebileceğiniz bir anında değerlendirme hizmeti sunmaktadır.

Değerli Bir Alan Adı Nasıl Satın Alınır

Başarılı bir etki alanı sahibi olmak istiyorsanız, kendi değerleme uzmanınız olmanız gerekir. Kendi amaçlarınız için, yalnızca en iyi web sitesi adres değeri tahmincisi olabilirsiniz. Sonuçta harcadığınız para sizin.

Önce yukarıdaki tabloda verilen değerleme faktörlerini öğrenin, ardından aşağıda açıklanan araçların her birini öğrenin.

1. Google Harici Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelimenin, ürünün veya hizmetin talep edilip edilmediğini ve aranıp aranmadığını öğrenmek için bunu kullanın. Tam eşleşme aramasını seçin. Google ayrıca size anahtar kelime rekabeti, insanların reklam vermek için ne kadar para ödediği ve trafik ayrıntılarıyla ilgili başka bilgiler de verir. Google tarafından sağlanan araçlardan internet kullanıcılarının arama geçmişi ve davranışları hakkında öğrenebileceğiniz çok şey var.

2. Karşılaştırılabilir İsimler Satış Geçmişi

DNSalePrice.com , URL’nizin değerini en son karşılaştırılabilir satışlara dayalı olarak tahmin edebileceğiniz, ücretsiz olarak sunulan en iyi kaynaktır. Ne tür isimlerin daha yüksek fiyatlar getirdiğini bulmak için en iyi yer, haftalık satış raporu sunan sektör haber dergisi DNJournal.com’dur .

3. Forumlar

Çevrimiçi forumlar, ücretsiz kaynaklara erişmek ve diğer deneyimli alan sahipleriyle etkileşim kurmak için en iyi yerlerdir. DN Forum, ücretsiz olarak satın alabileceğiniz, satabileceğiniz, değerlendirebileceğiniz, bilgi edinebileceğiniz ve tartışabileceğiniz internetteki türünün en iyi ve en büyük forumudur.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?