Genel

BlackBerry’nin CEO’su memleketine geliyor

esh 23117

BlackBerry markasının sahibi ve RIM şirketinin kurucusu olan Türkiye doğumlu Co CEO Mike Lazaridis TİM’in davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor

İstanbul’da doğan ve Kanada’ya göç eden Rum bir ailenin çocuğu olan BlackBerry markasının sahibi RIM’in kurucusu ve Co CEO’su Mike Lazaridis doğduğu şehri ziyarete geliyor.

6-8 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbul’da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) tarafından gerçekleştirilecek “Uluslararası Inovasyon Konferansı ve Fuarı”na ana konuşmacı olarak katılacak Lazaridis önemli anlaşmalar için de Türkiye’ye geliyor. Research In Motion (RIM) Co-CEO’su Jim Balsillie geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki çalışanları, önemli iş ortakları ve hükümet yetkilileriyle görüşmek üzere İstanbul’a gelmişti. Bölgeye gerçekleştirilen uzun soluklu bir iş gezisinin parçası olan bu ziyaret, RIM’in Türkiye’de büyümeye ve güçlü ortaklıklara verdiği önemi de vurguluyor.

FATİH PROJESİNİ ÖVDÜ

Balsillie’nin ziyareti ve bu kapsamda yaptığı görüşmeler, RIM’in Türkiye genelindeki okulların en son bilgi teknolojisi ile donatılmasını amaçlayan “Akıllı Sınıf” girişimini de içine alan Türkiye’nin vizyon sahibi “FATİH Projesi”ni destekleme konusundaki ilgisini içeriyor. Bu çerçevede Balsillie, kaliteli eğitim ve öğrenim sunarak gelecek nesillere fırsatlar sunacak Fatih Projesi’ni de övdü.

ASKERLİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Hükümet yetkilileri tarafından davet edilen Mike Lazaridis 1961 İstanbul doğumlu. Askerlik problemleri çözülemediği için Türkiye’ye gelemediği söylenen Lazaridis’in bu probleminin çözüldüğü ve önemli yatırım kararlarını açıklamak için Türkiye’ye geleceği konuşuluyor.

Yazar

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?