İlham

Daha Güvenli Yollar İçin Tasarlandı: Tekerlekli Bariyer Sistemi

Koreli bir şirket, korkulukların sert etkilerini azaltmak için bir ürün geliştirdi ve hayat kurtaracaklarına inanıyorlar. Bir trafik kazasında her yıl yaklaşık 1.25 milyon kişi ölüyor.

Araçların yolun dışına çıkmasını önlemek için, genellikle korkuluklar olarak bilinen güçlü metal çubuklar yol kenarında yerleştirilmekte.

Ulusal Karayolu İdaresi’ne göre, korkuluk, bir aracın karayoluna geri sapmasını, aracı tamamen duracak şekilde yavaşlatmaya veya koridorun ötesine geçmesine izin verecek şekilde kullanılabilir.

Ancak, korkuluklar sürücülerin kendilerini bulabilecekleri durumlara karşı tamamen koruma sağlayamıyor. Aracın boyutu ve hızı koridorun performansını etkileyebiliyor.

 

Çelik plakalardan oluşan tipik korkuluklar sürücünün emniyetini garanti etmez. Daha yumuşak korkuluk sürücüler şoka maruz kalmaz ve sürücülerin hayatlarını kurtarmak için fırsatlar sunar.

Kazaların sayısını en aza indirgemek için ETI adlı bir şirket (Trafik İnovasyonunda Evrim) “Tekerlekli Engelleme Sistemi”ni tasarladı.

Rulo korkuluk – nasıl çalışır?

https://www.youtube.com/watch?v=oqizgbRpzaI

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?