İlham

Daha Güvenli Yollar İçin Tasarlandı: Tekerlekli Bariyer Sistemi

By 20 Aralık 2016 No Comments

Koreli bir şirket, korkulukların sert etkilerini azaltmak için bir ürün geliştirdi ve hayat kurtaracaklarına inanıyorlar. Bir trafik kazasında her yıl yaklaşık 1.25 milyon kişi ölüyor.

Araçların yolun dışına çıkmasını önlemek için, genellikle korkuluklar olarak bilinen güçlü metal çubuklar yol kenarında yerleştirilmekte.

Ulusal Karayolu İdaresi’ne göre, korkuluk, bir aracın karayoluna geri sapmasını, aracı tamamen duracak şekilde yavaşlatmaya veya koridorun ötesine geçmesine izin verecek şekilde kullanılabilir.

Ancak, korkuluklar sürücülerin kendilerini bulabilecekleri durumlara karşı tamamen koruma sağlayamıyor. Aracın boyutu ve hızı koridorun performansını etkileyebiliyor.

 

Çelik plakalardan oluşan tipik korkuluklar sürücünün emniyetini garanti etmez. Daha yumuşak korkuluk sürücüler şoka maruz kalmaz ve sürücülerin hayatlarını kurtarmak için fırsatlar sunar.

Kazaların sayısını en aza indirgemek için ETI adlı bir şirket (Trafik İnovasyonunda Evrim) “Tekerlekli Engelleme Sistemi”ni tasarladı.

Rulo korkuluk – nasıl çalışır?

Doğucan Güler

Doğucan Güler

2015 Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Mezunu. Web Geliştirici, Görsel İletişim Tasarımcı. Amatör Android ve iOS Geliştirici. İstanbul'da yaşıyor. Detaylı Bilgi İçin: DogucanGuler.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
)
    is typing...

    Formu doldurarak Hemen Gönder'e tıklayın. 24 Saat İçerisinde Hızlı Dönüş.

    Hemen Gönder Cancel