Nasıl İletişime Geçmek İstersiniz?
İlham

Daha Güvenli Yollar İçin Tasarlandı: Tekerlekli Bariyer Sistemi

Tarafından 20 Aralık 2016 Yorum Yok

Koreli bir şirket, korkulukların sert etkilerini azaltmak için bir ürün geliştirdi ve hayat kurtaracaklarına inanıyorlar. Bir trafik kazasında her yıl yaklaşık 1.25 milyon kişi ölüyor.

Araçların yolun dışına çıkmasını önlemek için, genellikle korkuluklar olarak bilinen güçlü metal çubuklar yol kenarında yerleştirilmekte.

Ulusal Karayolu İdaresi’ne göre, korkuluk, bir aracın karayoluna geri sapmasını, aracı tamamen duracak şekilde yavaşlatmaya veya koridorun ötesine geçmesine izin verecek şekilde kullanılabilir.

Ancak, korkuluklar sürücülerin kendilerini bulabilecekleri durumlara karşı tamamen koruma sağlayamıyor. Aracın boyutu ve hızı koridorun performansını etkileyebiliyor.

 

Çelik plakalardan oluşan tipik korkuluklar sürücünün emniyetini garanti etmez. Daha yumuşak korkuluk sürücüler şoka maruz kalmaz ve sürücülerin hayatlarını kurtarmak için fırsatlar sunar.

Kazaların sayısını en aza indirgemek için ETI adlı bir şirket (Trafik İnovasyonunda Evrim) “Tekerlekli Engelleme Sistemi”ni tasarladı.

Rulo korkuluk – nasıl çalışır?

Cevap bırakın