Genel

Dünyanın En HIZLISI


Dünyanın En HIZLISI
Önde gelen bilgisayar ve donanım üreticilerinden Asus, hız ve çeviklikte iddialı yeni dizüstü modeliyle oyunseverleri hedefliyor. ROG serisinin en yeni ve hızlı üyesi G74Sx, 3D desteği, kullanım rahatlığı ve kolay bellek arttırma özelliğiyle öne çıkıyor. İkinci nesil Intel Core i7 ana işlemci, 3GB GDDR5 VRAM NVIDIA GTX 560M grafik işlemci ve 16 GB’a kadar DDR3 DRAM özelliği bulunan G74Sx, 3DMark11 ve 3DMark Vantage derecelerini geçerek pazardaki en hızlı oyun notebook’u oldu. DirectX11 desteği, makineye oyun ve multimedya görsellerinde etkileyici bir performans kazandırıyor.

NVIDIA 3D Vision ve 3DTV Play teknolojileri sayesinde, kullanıcılar ister G74Sx’de isterlerse 3D-özellikli HDTV’de 3D içerikleri izleyebiliyor. basın bültenine göre Creative EAX Advanced HD 5.0 ile güçlendirilmiş ‘ultra gerçekçi’ ses performansı, ‘gerçeküstü bir 3D görsel-işitsel deneyim’ sunuyor.

Asus G74Sx tasarım anlamında bir önceki nesil modellere benzese de, farklı olarak upgrade imkanı da sağlıyor. Serinin daha önceki ürünlerinde yer alan beş derece açılı klavye ve yumuşak dokulu avuç dayama paneline ek olarak, sayısal tuş takımı ve ok tuşları arasındaki daha büyük alan ve daha büyük shift tuşu ile daha ferah klavye kullanımı sağlanmaya çalışılmış.

Yenilenen arka havalandırma sistemi, içerdiği Dual Intelligent fanlar ile hem CPU hem de GPU’yu birbirinden bağımsız olarak soğutuyor. CPU’da daha çok yük olduğunda, GPU fanı otomatik olarak CPU’nun soğutulmasına destek olurken, aynı şekilde GPU’da fazla yük oluştuğunda CPU fanı devreye giriyor ve böylece sistemi düşük ısıda tutuyor.

G74Sx’in alt kısmında bulunan panel (Easy Upgrade Cover), madeni bir para aracılığı ile kolayca açılarak, bellek ve diskin hızlı ve kolay bir şekilde upgrade edebilme olanağı sağlıyor.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?