Sosyal Medya

Etkin Olmayan Instagram Kullanıcı Adı Hesabı Nasıl Talep Edilir?

instagram

Instagram Kullanıcı Adları Pazarı

Bir Instagram hesabı oluşturuyorsanız ve kişiliğinizi veya misyonunuzu yansıtan mükemmel kullanıcı adını düşündüyseniz, kullanıcı adının etkin olmayan bir hesap tarafından alındığını fark edebilirsiniz. Bir Instagram varlığını hızlı bir şekilde başlatmaya çalışan şirketler ve etkileyiciler için doğru kullanıcı adına sahip olmak değerlidir.

Etkin olmayan bir hesap, terk edilmiş veya uzun süredir kullanılmayan bir hesaptır. Eğer hesap, umutsuzca ihtiyaç duyduğunuz kullanıcı adına sahipse, onu elde etmenin doğrudan bir yolu yoktur. Ancak yapabileceğiniz birkaç şey var.

Instagram Kullanıcı Adı Satın Alma

İyi kullanıcı adı sahiplerinin onları birkaç yüz dolardan on binlerce dolara kadar değişen meblağlar karşılığında satabilecekleri çok sayıda ikincil pazar vardır.

Çoğunlukla, isim satarak para kazanan insanlar, hesaplarını ilk günlerde göze alan ve diğer kullanıcıların sonunda isteyeceği isimleri seçmek için öngörüye sahip olan kişilerdir.

Bazen bir isim, bir film, şov veya albüm çıktığı için değerli hale gelir ve aniden ‘BigBang Theory’ bir fizik öğrencisi için harika bir hesap olmaktan çok aranan bir mülk olmaya dönüşür. Hesap “pasif hale gelirse” kullanıcı adını alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerini Bulmak

Hesabın pasif olması, hesabın sahibinin etrafta olmadığı anlamına gelmez. Size eski hesaplarını satmaktan son derece mutlu olabilirler. Ancak, onlarla temasa geçmek zor kısım olabilir.

Elbette Instagram platformunun kendisinde bir Direkt Mesaj gönderebilirsiniz. Yine de, kişi Instagram’da aktif değilse, DM’nizi görseler bile uzun bir süre görmeme ihtimalleri yüksektir.

Hesap hakkında bilgi almaya çalışmak için hesabın biyografisini kontrol edebilirsiniz. Burada aranacak birkaç şey var.

Bazı insanlar özgeçmişlerine ve hatta kişisel web sitelerinin URL’sine bir iletişim e-posta adresi koyarlar. Eğer durum buysa, göreviniz muhtemelen zaten başarılıdır.

Diğer insanlar daha mahremiyete önem verirler ve oraya bu tür doğrudan iletişim bilgilerini koymazlar. Ancak, Facebook sayfaları veya LinkedIn biyografileri gibi diğer sosyal medya hesaplarına bağlantılar veya referanslar içerebilirler. Bu kişinin ismine sahipseniz; Her zaman diğer sosyal medya sitelerinde arama yapabilir ve onlara bir mesaj gönderebilirsiniz.

Ne kadar teklif vereceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yoksa, InstaSale gibi Instagram hesabı pazar sitelerinde benzer hesaplara bakabilir ve hangi benzer hesapların listelendiğini görebilirsiniz.

Etkin Olmayan Bir Instagram Kullanıcı Adı Alabilir misiniz?

Instagram sonunda aktif olmayan kullanıcıları temizleyecektir. Bu, kullanıcı adınızı almanın başka bir yolunu sunar.

Instagram Etkin Olmayan Hesapları Silecek mi?

Evet, etkin olmayan hesapları sileceklerdir, ancak bunu yapmak için geçen süre web sitesinin ihtiyaçlarına göre değişir.

Örneğin, tasfiyeler genellikle rastgele gerçekleşir veya en azından rastgele görünürler. Genellikle bu tasfiyeler yıl sonunda gerçekleşir.

Instagram Temizliğini Bekleyin

İstediğiniz hesap gerçekten etkin değilse ve üzerinde çok fazla veya hiç içerik yoksa, sonunda Instagram veritabanından silinmesi için mükemmel bir şans vardır. Bu garanti değildir, ancak istediğiniz etkin olmayan hesabın kaldırılması ve kullanıcı adının tekrar kullanılabilir hale gelmesi mümkündür.

Instagram, tasfiye programını duyurmaz, bu nedenle listenizdeki herhangi bir kullanıcı adını almaya başlamanız için sizi uyaracak bir uyarı almayacaksınız. Bir tasfiyeyi tespit etmenin en iyi yolu, nispeten istikrarlı bir takipçi listesine sahip çok yıllık popüler Instagram hesaplarından birini takip etmek ve takipçi sayılarını günlük olarak kontrol etmektir.

Binlerce takipçileri varsa, o zaman bu takipçilerin en azından bir kısmı şüphesiz spam hesapları veya botlardır ve bir tasfiye, bazı önemsiz sayıda kullanıcı tarafından takipçi listelerini kesecektir. İzlenen hesabınız bir gecede 9,341 takipçiden 9,102 takipçiye giderse (ve kaybın neden olduğu belli bir skandal gönderi yoksa), Instagram’ın bir tasfiye etme olasılığı yüksektir ve bazı kullanıcı adları artık yakalanabilir.

Ticari Marka veya Telif Hakkı Adı

Çevrimiçi olarak patent alma sürecinden geçebilirsiniz Patent alındıktan sonra aktif olmayan hesabı Instagram’a bildirebilirsiniz. Bu zaman alabilir ve ek bir masraf gerektirse de, bu sizin için bir seçenektir.

Birçok kullanıcı Instagram’dan bir hesabı aktarmasını isteyerek başarıyı bildirdi. Bir isim üzerinde bir ticari markaya sahip olduğunuzda, mevcut hesabın müşterileriniz için kafa karışıklığına neden olduğunu iddia edebilirsiniz. Telif hakkı ihlali, Instagram kullanıcı adınızı edinmenin etkili bir yolu olabilir.

Böyle bir ticari markaya veya telif hakkına sahipseniz, bir telif hakkı / ticari marka ihlali raporunda bulunabilir ve adı size aitmiş gibi hak talebinde bulunabilirsiniz.

Hesap aktifse ve sık kullanılıyorsa, bu yöntemle başarılı olmakta zorluk çekebilirsiniz.

Yeni bir ticari marka almak karmaşık ve pahalı bir süreçtir, ancak telif hakkı almak oldukça basittir. Orijinal bir şey yarattığınız her seferinde, gizli telif hakkına sahip olursunuz; Yasal hak talebinizi güçlendirmek için resmi bir telif hakkı tescilinde bulunabilirsiniz, ancak talep, hak talebinde bulunma eylemiyle değil, çalışmayı oluşturma eylemiyle oluşturulur.

Elbette, bir telif hakkı sorununu doğrudan Instagram’a da bildirebilirsiniz. Basitçe sından Instagram web sitesinde bu bağlantıyı ve bir rapor .

Benzer Bir İsim Seçin

Bu açık görünse de, benzer bir kullanıcı adı seçmek Instagram hesabınızı oluşturmanın en basit yoludur. Alt çizgi veya sayı eklemek basit ve etkilidir.

Instagram kullanıcı adları en fazla 30 karakter uzunluğunda olabilir ve harf, sayı, nokta ve alt çizgi içerebilir. Bu, hayallerinizin ismine yakın bir isim yaratmada size oldukça esneklik sağlar. Biraz hayal gücü kullanmanız gerekebilir, ancak gerisi yeterince açık olmalıdır.

Bir işletme işletiyorsanız, adınıza bir şehir veya konum ekleyin. Aynısını soyadlar veya diğer isimler için de yapabilirsiniz. Bu, markanızı korumanıza ve sizin lehinize çalışabilecek hızlı bir yerel tanımlayıcı eklemenize yardımcı olabilir. Ayrıca isme işletme türünü de ekleyebilirsiniz.

Daha Büyük Markalar İçin Geçici Çözümler

Daha büyük bir işletme veya daha köklü bir markaysanız, Instagram hesap adınızın sonuna ‘resmi’ veya ‘gerçek’ eklemek de işe yarayabilir. Ortak isimleri olan sanatçılar bunu genellikle siz de yapabileceğiniz için yapar.

Bununla birlikte, yerleşik markaları taklit etme konusunda dikkatli olmanız gerekir. Microsoft Yazılımı için bir hesap oluşturursanız, bu yasal bir hesap adıdır – ancak Microsoft’un hesabınızı gördüğü bir başarı ve görünürlük düzeyine ulaşırsanız, yukarıda anlattığım aynı ticari marka ve telif hakkı araçlarını kullanarak sizi derhal kapatırlar. Başkalarının korunan fikri mülkiyet haklarını, sizinkine müdahale edemeyecekleri kadar ihlal edemezsiniz.

Bir kullanıcı adı almakta sorun yaşıyorsanız, ancak bu kullanıcı adına sahip hiçbir hesap yoksa, bazı hesapların özel olarak ayarlandığını unutmayın. Durum buysa; kullanıcı adı kullanılamayacak ve hesabı arayamayacaksınız.

Hesap Oluşturuldu Ama Giriş Yapamıyorum

Birkaç kullanıcı, mükemmel kullanıcı adıyla yeni bir Instagram hesabı oluşturduklarını ve “Üzgünüm, Bir Sorun Oldu” hata mesajını aldıklarını bildirdi. ‘Tekrar Dene’ seçeneğine tıklamak veya oturum açmaya çalışmak işe yaramıyor. Ne yazık ki, kullanıcı adı şimdi alınmış ve oturum açamıyorsunuz. Peki bu olduysa ne yapacaksınız?

  • Yardımcı olabilecek veya olmayabilecek Instagram Desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Hata mesajının veya kullanıcı adının ekran görüntülerine sahipseniz, bu harika olur.
  • Yeni Instagram hesabınıza giriş yapmak için farklı bir uygulama veya web tarayıcısı kullanmayı deneyin. Bu, uygulamayla ilgili basit bir aksaklık olabilir.
  • Facebook ile giriş yapın ve yeni hesabınızın görünüp görünmediğine bakın. Benzer giriş kimlik bilgilerini kullandığınızı varsayarsak, yeni hesap görünebilir.
  • Birkaç saat bekleyin, ardından Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin.

Mükemmel Instagram kullanıcı adını oluşturduğunuzda ve hesaba erişemediğinizde bu inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Özetlediğimiz ipuçlarını denemek, oluşturduğunuz hesaba erişim sağlamanıza yardımcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram aktif olmayan kullanıcıları siliyor mu?

Evet, ama bir süre sonra. Kesin süreci bilmesek de Instagram, bir tasfiyeden kaçınmak için hesabınıza giriş yapmanın önemli olduğunu belirtiyor, şirket bir hesabın ne zaman silineceği konusunda zaman dilimleri vermiyor.

 

Instagram hesabım veya kullanıcı adımla ilgili yardıma ihtiyacım olursa ne yapabilirim?

Instagram’da çeşitli konularda yardım almak için ziyaret edebileceğiniz u003ca href = u0022https: //help.instagram.com/u0022u003ewebsite u003c / au003e adlı bir yardım var. Hesabınıza erişemiyorsanız veya birisi hesabınıza yasadışı bir şekilde erişiyorsa, yardım için Instagram Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.

 

Bir kullanıcı hesabını sildikten sonra bir kullanıcı adının kullanılabilir hale gelmesi ne kadar sürer?

Instagram bize bununla ilgili resmi bir söz vermedi, ancak birçok kullanıcı, asıl sahibi hesabını sildiğinde adı alabileceklerini bildirdi. U003cbru003eu003cbru003e Unutmayın, hesabın kalıcı olarak silinmesi gerekecek. Başka bir kullanıcıdan bir kullanıcı adı satın almaya çalışıyorsanız, ödemeyi göndermeden önce kullanıcı adını aldığınızdan emin olun.

 

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?