Sosyal Medya

Instagram’daki Tüm Hesapların Takibi Nasıl Bırakılır?

instagram

Ne yazık ki, Instagram’daki tüm hesapları bir kerede takip etmeyi bırakmanıza izin veren meşru, işleyen bir uygulama yok. Hem Google Play Store’da hem de Apple App Store’da bunu yaptığını iddia eden çok sayıda uygulama varsa.

Ama bize güvenin, hiçbiri işe yaramıyor. Bu nedenle, zaman ayırmaya değmezler. Instagram’daki hesapların takibini manuel olarak nasıl bırakacağınızı ve bunu neden yapmanız gerektiğini öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Takibi Bırakma Uygulamalarını Ele Alalım

Bu konuyu Google’da aradığınızda gördüğünüz ilk şey yüzlerce takibi bırakma uygulamasıdır. Çoğu bir noktada çalışıyordu, ama artık durum böyle değil. Bu uygulamaların incelemelerine bakarsanız, insanların yarısından fazlası işe yaramadığını söylese de hepsinin oldukça şişirilmiş bir derecelendirmeye sahip olduğunu fark edeceksiniz.

Bu uygulamalar sadece zaman kaybı değil, çoğu sizi de dolandırmak istiyor. Premium sürümler için ödeme yapmaya karar verirseniz, bilgilerinizi veya paranızı çalıyorlar. Unfollow Instagram uygulamalarının hiçbiri kesinlikle çalışmaz ve hepsinin benzer adları ve açıklamaları vardır.

Onlara kanmayın! Bir Unfollow Instagram uygulaması edinmek, IG hesabınızı geçici veya hatta kalıcı olarak yasaklayabilir. Ayrıca giriş bilgilerinizi ve diğer hassas bilgilerinizi çalabilir.

Google Play Store, App Store ve özellikle AirGrow gibi üçüncü taraf uygulamalar ve sitelerden kaçının. IG’de hesapları manuel olarak takip etmeyi bırakmanız gerekecek, tek yol bu. Yoksa öyle mi?

Baştan başlamak

Instagram’daki tüm hesapları takip etmeyi göze alabilecek durumda iseniz, neden yeni bir hesap açmıyorsunuz? Bu, Instagram’daki her kişiyi, botu ve sayfayı manuel olarak takip etmekten çok daha kolaydır. Artı, size zaman ve emek tasarrufu sağlayacaktır.

Platformunuz için resmi uygulama mağazasından Instagram’ı cep telefonunuza indirin (web sürümü çok sınırlıdır). İşte Android ve iOS cihazlar için bağlantılar . Ayrıca yeni bir e-posta adresine ve / veya bir cep telefonu numarasına ihtiyacınız olacak.

Önceki hesap için kullandığınız aynı numaraları veya e-postayı kullanamazsınız. Bunun dışında yeni bir kayıt gerçekten çok kolay. Sadece ekrandaki talimatları izleyin ve istendiğinde bilgilerinizi girin. E-postanızı veya telefon numaranızı onaylayın ve hazırsınız.

Yeni bir hesapla istediğiniz kişiyi takip edebilir ve baştan başlayabilirsiniz. Kabataslak üçüncü taraf uygulamalarla uğraşmaktan veya IG’deki herkesi manuel olarak takip etmekten çok daha iyi bir fikir gibi görünüyor.

Manuel Yöntem

Biraz daha zor olsa da bu yöntem de fena değil. Yalnızca bazı IG hesaplarının takibini bırakmak istiyorsanız, bunu manuel olarak yapmak daha iyidir. Bu şekilde, eski IG profilinizi koruyabilir, aynı zamanda kimi takip ettiğinizi de kontrol edebilirsiniz.

Sağlam bir yarı ölçü çünkü istediğiniz takipçileri tutabilir ve istemediklerinizden kurtulabilirsiniz. Bu kendi kendini açıklayıcı olsa da, IG’de manuel takipten vazgeçme şu şekilde çalışır:

  1. IG hesabınıza giriş yapın.
  2. Profilinize dokunun (ekranın sağ alt köşesindeki simge).
  3. Ekranınızın üst orta kısmındaki Takipçiler’e dokunun. Ayrıca takipçi sayısına da dokunabilirsiniz.
  4. Takipçilerinizin listesine gidin ve kullanıcı adlarının sağındaki Kaldır’a basın.
  5. İstemi onaylayın.
  6. Kaldırılmasını istediğiniz sayıda takipçi için adımları tekrarlayın.
  7. Aynısını İzlediğiniz kişiler için de yapabilirsiniz (bunun onaylanması gerekmez).

İzlediğiniz kişileri (yani spam gönderenler ve etkin olmayan kişiler) kaldırmanıza yardımcı olması için en az etkileşimde bulunulan ve en çok yayın kategorilerinde gösterilenleri kullanabilirsiniz.

Konuyla İlgili Önemli Tavsiyeler

Aynı anda çok fazla kişiyi takip etmeyi bırakırsanız şüpheli görünebileceğinizi unutmayın. Takip bırakma sayısını bir seferde yaklaşık 50 olarak tutun. İşlemi her saatte bir tekrarlayabilirsiniz. Belirtildiği gibi, takip etmeyi bıraktığınız kişiler, profilinizi ziyaret etmedikçe bunu fark etmezler bile.

Bilmeye değer başka bir şey de Instagram’da aşağıdaki sınırın 7.500 olmasıdır. Bundan daha fazla insanı takip edemezsiniz, ancak belli ki herhangi bir sayıda takipçiniz olabilir. Bazı ünlülerin milyonlarca takipçi sayısı var ve bu gerçekten iyi hissettiriyor olmalı.

IG’yi iş için kullanmak istiyorsanız, özellikle takipçilerinize ve aşağıdaki orana dikkat etmelisiniz. Gerçekten kötü bir takipçi oranınız varsa (örneğin, insanların sadece yarısı sizi takip ediyor), ciddiye alınmayabilirsiniz.

Çoğu Instagram kullanıcısı bunu sadece eğlence için kullanır. Öyle olsa bile, Instagram yayınınızı düzenlemek çok akıllıca. Sevmediğiniz kişilerin gönderilerine neden bakasınız? Ayrıca, birkaç saatte bir gönderi paylaşması gereken ve ilgilenmeden yaşayamayan spam gönderenlerin takibini bırakmayı düşünün.

Son olarak, size herhangi bir zarar vermeseler de, tüm aktif olmayan IG profillerini takipçi listenizden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Zekice Davranın

Çevrimiçi dolandırıcılıklara kanmayın. Unutmayın, IG’de herkesi takip etmekten vazgeçmenin yasal bir yolu yoktur. Manuel olarak yaparken bile dikkatli olmalısınız. Hesabınızın yasaklanmasını istemiyorsanız, bir seferde yalnızca belirli sayıda kişinin takibini bırakın.

Instagram’ın çok katı politikaları vardır, bu yüzden bunlara saygı duyduğunuzdan emin olun. Elbette, yepyeni bir hesap oluşturmak da kötü bir çözüm değildir, özellikle de çok fazla insanı takip ediyorsanız. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize konu hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?