Sosyal Medya

Instagram’da Mavi Tik Gerçekten Nasıl Alınır? [2022]

instagram

Taklit, en samimi dalkavukluk biçimi olabilir, ancak bu kimseye sosyal medyada başkalarının kimliğine bürünme hakkı vermez. Ünlüler bu şekilde yanlış tanıtılma olasılığı en yüksek olan kişiler olsa da, geri kalanımız da risk altında olabiliriz. Bu nedenle, Instagram’ın doğrulama programını yalnızca en önemli kullanıcılarının ötesine genişletmesi için artan bir destek var.

Instagram'da Nasıl Doğrulanır? [Ocak 2021]Instagram bir süredir ünlü olmayan ve marka olmayan hesapların doğrulanmasına karşı durdu. Ancak Ağustos 2018’in sonlarında Instagram, doğrulama sürecini teorik olarak geri kalanımıza açtı.

Doğrulama başvurusu

Doğrulama için herkes  başvurabilir . Sürece başlamak basittir. Doğrulama başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Aşama 1

Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki profile dokunun

Adım 2

Sağ üstteki menüden üç yatay çizgiye tıklayın ve ‘ Ayarlar’a dokunun .

Aşama 3

Aşağı kaydırın ve ‘ Hesap’a dokunun .

4. adım

‘Giderek daha musluk kez aşağı kaydırın Talebi Doğrulama ‘

Adım 5

Formu doldurun ve ‘tıklayın Gönder altındaki’

Kimliğinizin fotoğraflarını ve diğer belgelerinizi (faturalar vb.) Instagram’a sağlamanız gerekir, böylece onları kontrol edip doğrulayabilirler.

Ayrıca, haberlerden etkileyiciye kadar hangi hesap türü olduğunuzu da seçeceksiniz, mevcut birkaç seçenek var, sizinkine en yakın olana dokunun. O zaman tek yapmanız gereken beklemek! İşlem 30 güne kadar sürebilir, ancak reddedilirseniz yeniden başvurabilirsiniz.

Ancak yine de bir sorun var.

Yakalayış

İşin püf noktası, herkes başvurabilirken, standartların gerçekten değişmemiş gibi görünmesidir. Instagram hala hesapların dikkate değer olması gerektiğini söylüyor ve bunu hesabınız “iyi bilinen, çok aranan bir kişi, marka veya varlığı temsil eden bir hesap  olarak tanımlıyor . Birden fazla haber kaynağında yer alan hesapları inceliyoruz ve ücretli veya promosyon içeriğini inceleme kaynağı olarak görmüyoruz. “

Öyleyse Instagram’la ünlüseniz , doğrulanmanız mümkün olabilir … ancak 16 takipçiniz varsa ve bunlardan üçü kardeşinizse, muhtemelen hala şansınız yok.

Instagram’da doğrulanmanın başka yolları da var, ancak hiçbiri garanti edilmiyor. Ancak bunlara girmeden önce önemli bir soru sormalıyız…

Instagram’da doğrulanmanız gerekiyor mu?

Doğrulanmanız gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Mavi onay işareti sizi özel kulüplere sokmaz, ürünlerde indirim yapmaz ve sizi karşı cins için daha çekici hale getirmez. Ne gereği var?

Instagram’da doğrulanmanın tek gerçek yararı, bir işletme yönetmeniz ve pazarlama için ağı kullanmanızdır. O zaman doğrulanmış bir üye olmak, mesajınıza normalde olduğundan biraz daha fazla güvenilirlik sağlar.

Bununla birlikte, Instagram sizi doğrulama için değerlendirdiğinde, yine de yüz binlerce takipçiye sahip olmanız gerekir, bu yüzden zaten doğrulama ihtiyacı noktasını geçtiniz. Sosyal medya pazarlamanızı ciddiye alırsanız, doğrulama kampanyalarınıza biraz ağırlık katabilir.

Başka bir şekilde de yardımcı olur, çok sayıda takipçi kazandıktan sonra, sizi taklit etmek ve sadık takipçilerinize spam yapmak için başka hesapların açıldığını fark edeceksiniz. Mavi onay işareti, hayranlarınıza arayacakları ve sizi taklit eden biri değil siz olduğundan emin olacak bir şey verir.

Instagram’da doğrulanın

Instagram’da doğrulanmak için bir kaynaktan doğrulanmış bir hesap satın alabilir ya da işleri zor yoldan yapabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, burada hiçbir şey garanti edilmez ve doğrulanmış bir hesabın kesin gereksinimleri yalnızca Instagram’ın kesin olarak bildiği bir sırdır.

Bunun tersi, doğrulanmış olsanız da olmasanız da tüm çalışmalarınızın Instagram pazarlama çabalarınıza fayda sağlayacağıdır.

Zor yol sosyal medya pazarlama faaliyetlerini içerir. Yavaş ve metodiktirler, ancak yavaş yavaş size nişinizdeki ve ondan sonra takipçilerinizdeki yetkiyi kazandıracaklar.

Instagram Doğrulamasını Kazanmak Zor Yol: Instagram ile başlamayın

Oyunsonu Instagram’da doğrulama yaparken, ağı tamamen görmezden gelerek başlamak isteyebilirsiniz. Instagram’ın kendisiyle ilişkilendirilmek isteyeceği bir sosyal varlık oluşturabilirseniz, geleneksel doğrulama yöntemlerini atlayabilirsiniz. Bazen bunu yapmak, Instagram’ın siz istemekten ziyade size doğrulama sunmasını sağlayabilir.

Tipik bir sosyal medya pazarlama kampanyası, markanıza, sunduklarına, hedef pazarına bakar ve ardından oradan en olası sosyal ağları seçer.

Ana müşterilerinizin kim olduğunu ve en çok hangi sosyal ağları kullanacaklarını düşünün. Her birinde birer profil oluşturun ve bunları olabildiğince dolu ve çekici hale getirin. Ardından günde bir kez gerçekten yararlı bir şeyler yayınlamaya başlayın. Bir sosyal medya pazarlama kampanyası genellikle üç veya altı aylık bölümlere ayrılır. Üç aylık gönderi ve içerik planlayın, hesaplarınızı şirket blogunuza bağlayın ve sabırlı olun.

Çevrimiçi bir varlık oluşturun

Buradaki fikir, kitlenizin fayda sağlayacağı gerçekten faydalı içerik oluşturmaktır. Bu, herhangi bir sosyal ağda başarılı olma olasılığı en yüksek olan içeriktir ve markanız için otorite ve fark edilme potansiyeli oluşturmaya başlar.

Diğer sosyal ağlarda birkaç aylık içeriğiniz olduğunda, bir Instagram hesabı oluşturun ve her şeyi birbirine bağlayın. Instagram hesabınızda şirket bilgilerinizi ve web sitenize bağlantılar ekleyin. Takipçi değil, gönderdiğiniz şeyde lider olmaya çalışın. Oraya ne kadar kaliteli içerik koyarsanız, diğer insanları Instagram’a getirecek biri olarak görülme olasılığınız o kadar artar. Doğrulanmanın anahtarı budur.

Diğer ağlarda fark edildikçe, Instagram’daki analiz araçları sizi ağlarının ilgisini çeken biri olarak işaretleyebilir. Bu, üzerinde çalışmanız gereken şey. İtibarınızı artırırken, diğer etkileyicilerle bağlantı kurun ve kendinizi çevrimiçi olarak faydalı hale getirin. İnsanların bağlantı kurmak isteyeceği biri olmaya başlayacaksınız. Bunu yapmak, doğrulanmış statü alma şansınızı büyük ölçüde artırabilir.

Instagram’da doğrulanmak garanti edilmez, ancak imkansız da değildir. Genellikle kolay olmasa da, işletmenizin algısına biraz ağırlık katabilir. Zamanınız ve sabrınız varsa, kesinlikle denemeye değer!

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?