Genel

Microsoft Robotics Studio Artık Yayında. Peki Ne?

microsoftrobotics

Microsoft Robotics Studio Artık Yayında. Peki Ne?

MSRS, akademik, hobi amaçlı ve ticari geliştiricilerin çok çeşitli donanım platformlarında kolay bir şekilde robotik tabanlı uygulamalar geliştirmeleri için Windows tabanlı geliştirme ortamıdır.

Microsoft Surface 2.0’ın SDK’i çıktığında haber yapıp yapmamak arasında kararsız kalmıştım. Aynı duyguyu şimdi de yaşıyorum. Robot uygulaması yapacak insan var mı? Bilmiyorum. Yine de haber yapacağım çünkü işin içinde .NET Framework var. Yani bir gün merak eden olursa, C# ile robot uygulama yazabilir. Çünkü hobi için yapılabileceğini düşünüyorum (istiyorum da).

NOT : Robotics hakkında hiç bilgim yok. Microsoft’un Robotics Developer Studio 4 Beta ile ilgili verdiği maddeleri yazacağım. Bir de bağlantı paylaşacağım. Hepsi bu.

Bakalım Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta’da ne gibi yenilikler var.

1 – Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta (RDS4) ile Kinect tabanlı robot geliştirmek için fiziksel donanıma ihtiyaç yoktur.

2 – RDS4 Beta .NET Framework 4, XNA Game Studio 4 ve son olarak Visual Studio 2010 destekliyor.

3 – Microsoft’un, RDS4 beta ile çalışmak isteyen kişilere standart tabanlı Kinect donanım tasarımı ile ilgili sunmuş olduğu pdf dosyasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Parallax firması, platform tasarımı özelliklerine dayalı donanım kiti üretti ve ön sipariş başladı.

Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta’yı indirmek isterseniz buraya (286 MB), ana sayfasına gidip detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

NOT : Eğer Robotics Developer Studio adına yeni servisler yazacaksanız Visual Studio 2010 yükleyin. C# dili de dahil olsun.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?