Sosyal Medya

Neden Instagram Gönderilerini Hikayemde Paylaşamıyorum?

instagram

Instagram’ın birçok ilginç özelliği var. Bunlardan biri, feed’inizdeki gönderileri hikayelerde paylaşma yeteneğidir . İlginç bir şekilde, kendinizin ve başka birinin gönderilerini hikayelerinizde paylaşabilirsiniz. Bunu duymak kulağa heyecan verici gelse de bazı Instagram kullanıcılarının ‘Hikayeye gönderi ekle’ düğmesi yok. Instagram’da hikayelerde neden gönderi paylaşamadığınızı merak ediyor musunuz? Cevabı öğrenelim.

Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum fi2

Gönderileri hikayelerde paylaşmanın birçok faydası vardır. İlk olarak, gönderilerin görünürlüğünü arttırır. İkincisi, bir başkasının gönderilerini paylaşıyorsanız, bu, özellikle bir işletme hesabınız varsa, onu kişisel ve etkileşimli hale getirir. Son olarak, gönderinin ekran görüntülerini alıp hikayenize eklemekten daha kolaydır.

Gönderileri paylaşamama sebebinin ne olduğunu ve nasıl düzeltileceğini görelim.

NEDEN INSTAGRAM’DA HİKAYEDE GÖNDERİLERİ PAYLAŞAMIYORUM

Bunun arkasında üç ana sebep var. Onları kontrol edelim.

1. Hesap Türü

‘Hikayeye gönderi ekle’ düğmesi yalnızca herkese açık hesaplar için kullanılabilir. Özel bir hesaptan gönderi paylaşmaya çalışıyorsanız, gönderinin altındaki paylaşım menüsünde buton görmezsiniz. Diğer hesaplardan, tercihen bir ünlüden gelen gönderileri kontrol edin ve yeniden paylaşma seçeneğini görüp göremediğinize bakın.

Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorum 11

NOT : Hesabınızın gizli veya herkese açık olması farketmez. Paylaşmak istediğiniz hesaptan bahsediyoruz.

Instagram hesabının özel mi yoksa herkese açık mı olduğunu kontrol etmek için Instagram web sitesini gizli modda açın. Ardından, aynı hesabı arayın. Gönderileri görünürse profil herkese açık olacaktır. Gönderiler gizliyse, profil gizlidir. Ayrıca ‘Bu Hesap gizlidir’ metnini de göreceksiniz.

Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum 1
AYRICA GUİDİNG TECH’DE

2. Paylaşım İzni

Şimdi, hesap herkese açıksa, ‘Hikayeye gönderi ekle’ düğmesinin eksik olmasından sorumlu olabilecek başka bir şey de paylaşma iznidir. Diğer bir deyişle, diğer kişi, başkalarının Instagram gönderilerini hikayelerde yeniden paylaşmasına izin verme özelliğini devre dışı bırakmış olabilir. Bu durumda, o hesaba ait düğmeyi görmezsiniz. Ancak, diğer herkese açık hesaplardan gelen gönderileri kontrol edin. Yine, hesabınız için bu seçeneği etkinleştirmiş olmanızın bir önemi yoktur. Bu, paylaşmaya çalıştığınız hesaba bağlıdır.

Gönderilerinizin Hikayelerde Paylaşılmasını Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız?

Başkalarının gönderilerinizi hikayelerinde paylaşmasını istemiyorsanız şu adımları izleyin:

Adım 1 : Instagram uygulamasını başlatın ve profil ekranınıza gidin. Üstteki üç çubuklu simgeye dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum 2
Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum 3

Adım 2 : Gizlilik’e ve ardından Hikaye’ye dokunun.

Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum 4
Neden instagram gönderilerini hikayelerde paylaşamıyorum 5

Adım 3 : Hikayelerde yeniden paylaşıma izin ver seçeneğini devre dışı bırakın.

Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorsunuz 6

İPUCU: Instagram’daki arşivin ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenin .

3. Instagram’ın Kendisi

Son olarak, profilinizde bu özellik eksik olabilir. Instagram genellikle özellikleri aşamalı olarak sunar. Yani, herkes aynı anda özellikleri almaz. Yapsalar bile, özellikler rastgele kaybolabilir. Ancak, ‘Hikayeye gönderi ekle’ düğmesini almak için aşağıdaki düzeltmeleri deneyebilirsiniz.

AYRICA GUİDİNG TECH’DE

INSTAGRAM GÖNDERİLERİNİN HİKAYELERDE PAYLAŞILAMAMASI NASIL DÜZELTİLİR

Aşağıdaki çözümlere göz atın.

1. YENİDEN PAYLAŞIM GEÇİŞİNİ KAPATIN VE AÇIN

Yeniden paylaşımı devre dışı bırakmak için yukarıda belirtilen adımları tekrarlayın. Yani, Hikayelerin yeniden paylaşılmasına izin ver’in yanındaki geçişi kapatın. Devre dışı bırakıldığında, telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından, tekrar etkinleştirin.

2. INSTAGRAM’I KALDIR

Ayrıca Instagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırmayı denemelisiniz. Bu, yayınlanan gönderilerinizi veya hikayelerinizi silmez. Takipçileriniz bile bozulmadan kalacaktır.

Uygulamayı Android cihazınızdan silmek için Play Store’u açın ve Instagram’ı arayın. Kaldır’a dokunun. iPhone’da, ana ekrandaki Instagram uygulaması simgesine dokunun ve titremeye başlayana kadar basılı tutun. Ardından, kaldırmak için çarpı simgesine dokunun.

PROFESYONEL İPUCU: iPhone ve iPad’den uygulamaları silmenin 5 harika yolunu inceleyin .

Instagram’ı kaldırdıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından uygulamayı tekrar yükleyin.

3. ÖNBELLEĞİ TEMİZLE (YALNIZCA ANDROİD)

Android’de Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemelisiniz . Yine, yayınlanan gönderileriniz ve hikayeleriniz Instagram’da güvende kalacak.

Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek için şu adımları izleyin:

Adım 1 : Telefonunuzda Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler’e gidin.

Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorum 7

Adım 2 : Tüm uygulamalar altında Instagram’a dokunun.

Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorum 8

Adım 3 : Depolama’ya ve ardından Önbelleği temizle’ye dokunun.

Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorum 9
Instagram gönderilerini neden hikayelerde paylaşamıyorum 10

4. FARKLI TELEFONDAN KONTROL EDİN

Bir gönderiyi hikayeniz olarak paylaşmak istiyorsanız, farklı bir telefondan giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Çözüm kulağa tuhaf gelse de birçok kullanıcı için işe yaradı. Farklı bir telefondan giriş yaptıklarında kendi hesaplarında ‘Hikayeye gönderi ekle’ butonunu görebilirler.

AYRICA GUİDİNG TECH’DE

YENİ BİR HESAP DENEYİN

Instagram’a yeni katıldıysanız ve az sayıda takipçiniz varsa yeni bir hesap oluşturmayı deneyebilirsiniz. Çoğu yeni hesap bu özelliğe sahiptir. Ancak, çok sayıda Instagram takipçiniz varsa yeni bir hesap oluşturmanızı önermeyiz. Instagram’da takipçi kazanmanın ne kadar zor olduğunun farkındayız.

Yapabileceğin en iyi şey beklemek. Bu arada, gönderinin ekran görüntüsünü alıp hikayenize eklemelisiniz. Kişiyi etiketlemeyi unutmayın.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?