Web

2022’nin En İyi 40 Web Tasarım Blog’u

website egitimleri

Web tasarımında mı çalışıyorsunuz? Serbest çalışan mısınız yoksa bir ajansta mı çalışıyorsunuz? Her iki durumda da, her iki sorunun da yanıtı, web tasarım bloglarını düzenli olarak okumanın iyi bir fikir olduğudur.

Web tasarımı büyük ölçüde yaratıcı bir roldür. Ve herhangi bir yaratıcı rolde çalışmak çok faydalı olabilir, ancak yalnızca sürekli ilham alıyorsanız. Yeni bir müşteri özeti veya tasarım sorunu verildiğinde duvara toslamayı seven kaç yaratıcıyla tanıştınız? Muhtemelen hiçbiri.

Bu yüzden internetteki en iyi web tasarım bloglarını takip etmekte fayda var. En son tasarım trendleri hakkında güncel kalmanıza yardımcı olurlar ve size düzenli bir ilham kaynağı sağlarlar. Birçoğu ayrıca, kullanılacak en iyi web tasarım teknikleri ve günlük işlerinizi nasıl yürüteceğiniz konusunda tavsiyeler ve ayrıca işinizi geliştirmek için ücretsiz kaynaklar sağlar.

Bununla birlikte, internette çok sayıda web tasarım blogu var. Bu nedenle, bu yazıda hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak en iyi 40 web tasarım blogunun bir listesini topladık. Mükemmel yer imlerinizi bulmak için okumaya devam edin!

Web tasarım bloglarını okumak için nedenler

 

En son trendleri takip edin

İster serbest çalışan bir web tasarımcısı olun, ister bir ajansta veya tasarım stüdyosunda çalışıyor olun, sektördeki en son gelişmelerden haberdar olmak isteyeceksiniz. Bunu yaparak, her zaman en bilgili ve yaratıcı tasarım çözümlerini sunduğunuzdan emin olacaksınız.

Aşağıdaki web tasarım blogları, değişen tasarım kalıplarını takip etmenize yardımcı olur. Yeni trendlerin neden tanıtıldığını ve kullanıcı deneyiminde nasıl bir rol oynadıklarını anlamak isteyeceksiniz. Aynı şekilde, piyasadaki yeni araçların yanı sıra mevcut araçların güncellemelerini de öğreneceksiniz.

Ek olarak, birçok web tasarım blogu kılavuzlar ve eğitimler sağlar. Bir tasarımcı olarak becerilerinizi sürekli olarak geliştirmek ve geliştirmek istiyorsanız, internetteki en iyi blogları düzenli olarak kontrol etmek mantıklıdır.

 

Bir ilham kaynağı edinin

En iyi web tasarım bloglarını takip etmenin bir başka nedeni de çok önemli bir kelimeyle özetlenebilir: ilham. Tasarım eğitimi alabilir ve sektörde çok sayıda çizgi kazanabilirsiniz, ancak bu, sürekli olarak yeni ilham arayışında olmamanız gerektiği anlamına gelmez.

 

En iyi 40 web tasarım blogu

1. Envato Tuts+

Envato Tuts+ muhtemelen şu anda internetteki en iyi web tasarım bloglarından biridir. Size, modern web tasarımcısına, sektörde başarılı olmanıza yardımcı olacak her türlü kaynağı sağlar. Ücretsiz öğreticiler, öğrenme kılavuzları ve çevrimiçi kurslardan Envato’da her şey var.

en iyi web tasarım blogları - Envato Tuts+

Diğer web tasarımcıları tarafından yazılan içerik güncel, gerçek ve pratik deneyime dayanmaktadır. İçerik, web duyarlılığından WordPress eğitimlerine kadar değişir. Ayrıca web ve grafik tasarımına dayalı bir dizi e-kitapları vardır.

2. Çarpıcı Dergi

Smashing Magazine , tümü web tasarımı ve geliştirme ile ilgili çok sayıda yüksek kaliteli makaleye sahip bir web tasarım blogudur. İçerik sağlayıcı ekiplerinde uzman web tasarımcıları ve geliştiricilerinden oluşan bir ekiple gurur duyuyorlar. İnternetteki en iyi bilinen web tasarım bloglarından biridir.

Bu web tasarım blogunda, şablonlar ve eklentiler gibi işinizde size yardımcı olabilecek pek çok bedavayı paylaştıklarını da görebilirsiniz.

en iyi web tasarım blogları - Smashing Magazine

Ayrıca web tasarımı alanıyla ilgili atölye çalışmaları ve konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Smashing Magazine’i diğer birçok web tasarım blogundan ayıran bir başka şey de, uzak konumlar da dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki web tasarım işleri için bir iş ilanları bölümüne sahip olmalarıdır.

3. Yaratıcı Blog

Creative Bloq , web tasarımı, genel sanat, web tasarımı haberleri ve trendleriyle ilgili düzenli olarak güncellenen sayısız blog yazısı içeren bir blogdur.

Bu web tasarım blogunda size ilham verecek birçok grafik web sitesi tasarımı örneği bulmayı bekleyebilirsiniz. Ayrıca ambalaj ve logo tasarımı gibi diğer ilham verici sanat eserlerinin yanı sıra daha soyut tasarım konuları hakkında ilginç, orijinal içerik keşfedeceksiniz.

en iyi web tasarım blogları - Yaratıcı Blog

Buna ek olarak, Creative Bloq, bir tasarımcının genel günlük görevleri için bir rehber ve öğreticiler bölümü sağlayarak bunu çok yönlü bir blog haline getirir.

Justinmind’in Creative Bloq web tasarım bloguna da katkıda bulunduğunu biliyor muydunuz? Neden yazımıza bir göz atmıyorsunuz? Yeşil UX dünyayı kurtarabilir mi?

Bu blogun herhangi bir web tasarımcısı için faydalı olabilecek bir başka harika özelliği de, farklı tasarım araçları hakkında dürüst fikirler verdikleri İncelemeler bölümüdür.

4. SiteNoktası

Sitepoint , ne hakkında konuştuklarını açıkça bildikleri web tasarım bloglarından biridir. Bunun nedeni, kendi bloglarının güzel tasarlanmış ve gezinmesi kolay olmasıdır. Bir blogları, bir toplulukları ve bir kütüphane bölümleri var.

Doğrudan kütüphanelerine giderek bir ton rehber bulabilirsiniz. Ayrıca, Taslak gibi tasarım araçlarına ilişkin İncelemeler, örnekler ve tasarımın görsel ve illüstrasyondan logo tasarımına kadar birçok farklı yönü için ilham kaynağı bulabilirsiniz.

en iyi web tasarım blogları - SitePoint

Ayrıca, web tasarım bloglarındaki içerik türü, portföy oluşturma araçları gibi çeşitli konulardaki gönderilerle bir web tasarımcısının hayatındaki pratikliklerle çok alakalıdır.

Web sitelerini prototiplemeye bugün başlayın! Sınırsız projelerin keyfini çıkarın.

Ücretsiz indir
cta'yı indir

5. Hongkiat

Web sitesinin tasarımı ve sunulan içeriğin kalitesi ile Hongkiat’ın köklü bir web tasarım blogu olduğunu bilirsiniz . Yaklaşık on yıldan fazla bir süredir Hongkiat, bir web tasarımcısının günlük yaşamının pratiklerini kapsayan birçok temel özellik sunuyor.

Sunulan içerik türü, Photoshop gibi tasarım araçları için öğreticiler ve WordPress duyarlı tema tasarımları gibi ücretsiz ürünler içerir. Ayrıca, web tasarımcıları için bazı ilginç ve orijinal, ancak alakalı içerik sunarlar. Bu, tasarım felsefesine ek olarak, özellikle serbest çalışanlar veya CEO’lar için yararlı olabilecek bir tasarımcı olarak iş yapmak için ipuçlarını içerir.

en iyi web tasarım blogları - Hongkiat

Sevdiğimiz bir diğer özellik ise, sosyal ticarete ayrılmış bir bölüme sahip olmaları. Bu bölüm, web tasarımının sosyal yönünün nasıl ele alınacağı ve yaratıcı video ve ses içeriğinin nasıl oluşturulacağı ile ilgilidir.

6. Web Tasarım Defteri

Web Design Ledger , size tasarım dünyasındaki en son trendleri kapsayan içerik sunar. Ayrıca ücretsiz stok görseller, web tasarımı portföy oluşturucuları, tasarım portföyü örnekleri ve çok daha fazlası gibi birçok kaynağın yanı sıra web tasarım araçları hakkında incelemeler ve tavsiyeler sunarlar.

en iyi web tasarım blogları - Web Tasarım Defteri

Bu web tasarım blogunu diğer birçok blogdan ayıran ilginç bir yön, uzman web tasarımcılarıyla yapılan röportajlara özel olarak ayrılmış bir bölümlerinin olmasıdır. Yer imleri bölümünüz için kesinlikle pratik ve ilham verici bir seçim!

7. Web Tasarımcısı Deposu

Web Designer Depot , popülaritesi hızla artan nispeten genç bir web tasarım blogudur. Ve dolaşmak için birçok tavşan deliği sunan çeşitli ilginç içerikleriyle bunun nedeni anlaşılabilir.

Bu web tasarım blogunun en ayırt edici özelliklerinden biri, okuyucuların blog bağlantılarına Reddit’e benzer şekilde oy verebilmeleri ve yorum yapabilmeleridir.

en iyi web tasarım blogları - Web Designer Depot

Diğer birçok web tasarım blogu gibi, web tasarım endüstrisindeki tüm gelişmelerden sizi haberdar etmeyi vaat ediyorlar. Karanlık modun yararlı olup olmadığı veya UI tasarımında sıkıntı yaratıp yaratmadığı gibi konuları kapsayan gönderilerle hem eğitici hem de eğlenceli bir deneyim yaşayacaksınız.

Web Designer Depot, web tasarımcıları için kullanışlı kaynakların yanı sıra çeşitli farklı web tasarım araçları hakkında kılavuzlar da sunar.

8. Ayrı Bir Liste

A List Apart , güvenebileceğiniz bir web tasarım blogudur. Pratik, teknik bilgilere ihtiyaç duyduğunuzda güvenebileceğiniz sitelerden biridir.

A List Apart’ın gönderileri, duyarlı web tasarımlarından çeşitli web tasarım düzenleri ve ızgaralarına kadar çeşitli konuları kapsar. Ayrıca, web tasarımınızda marka kimliğini nasıl güçlendireceğiniz gibi ilham verici ve yaratıcı motive edilmiş gönderiler yayınlarlar.

en iyi web tasarım blogları - A List Apart

Bu web tasarım blogunu diğerlerinden ayıran şey, web tasarımı endüstrisindeki birçok uzmanla yapılan röportajları içeren etkinlikler bölümüdür.

9. Kodroplar

Codrops , web geliştirme ile ilgili en iyi içeriği paylaşmak isteyen bir web tasarımcıları ve web geliştiricileri topluluğu tarafından oluşturuldu.

İçerikleri, tasarımcılar için popüler kaynakların bir araya getirilmesinin yanı sıra ilham verici web tasarım düzenleri örneklerini içerir.

Kolektif bölümlerinde, web tasarımıyla ilgili en son haberler ve bir web tasarımcısı olarak günlük işlerinizde size yardımcı olabilecek faydalı kaynaklar hakkında yayınlarlar.

en iyi web tasarım blogları - Codrops

Bu web tasarım blogundaki içeriği diğerlerinden ayıran diğer ilginç faktörler, duyarlı web tasarımı üzerine sahip oldukları çok sayıda gönderi ve WordPress ile ilgili çok sayıda öğreticidir.

Web sitelerini prototiplemeye bugün başlayın! Sınırsız projelerin keyfini çıkarın.

Ücretsiz indir
cta'yı indir

10. Awwwards

Awwwards , günlük ilham arayan bir web tasarımcısıysanız, yer imleri bölümünüz için mutlak bir zorunluluktur. Awwwards, adından da anlaşılacağı gibi, internetteki en iyi ve en yaratıcı web sitesi tasarımlarından bazılarını ödüllendiren bir web tasarım blogudur.

en iyi web tasarım blogları - Awwwards

Awwwards ayrıca yeni tasarımcıları tanıtmak için harika bir site görevi görür ve en yaratıcı ve yenilikçi web tasarımlarından bazılarını bulmak için harika bir yerdir. Dahası, ortalığı karıştırmazlar: ödülleri katı ölçütlere dayanır. Tanıttıkları her web sitesi şu ölçütlere göre derecelendirilir: tasarım, kullanılabilirlik, yaratıcılık, içerik duyarlılığı.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?