Teknoloji

2022’nin En İyi 10 Güç Bankası (Powerbank)

powerbank

Powerbank birçoğumuz için hayatın vazgeçilmez bir parçası. Ne de olsa mobil cihazlarımızı her zamankinden daha fazla ve daha yoğun kullanıyoruz. Eskiden telefonunuzla kısa mesaj veya dizüstü bilgisayarınızla e-posta gönderirken, insanlar artık tüm filmleri ve dizileri akıllı telefonlarında veya tabletlerinde izliyor. Bütün bunlar elbette daha fazla enerjiye mal oluyor. Seyahat ederken, işe giderken veya yakınlarda elektrik prizi olmayan başka bir yerde, bir güç bankası gerçekten bir çözüm sunar. Bir güç bankası mı arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde satın alma kılavuzumuzu okuyun. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylüyoruz. En iyi güç bankasını bu şekilde satın alırsınız.

  1. Xiaomi Mi 3 20000 mAh 18 W Hızlı Şarj PLM18ZM Powerbank
  2. Baseus Bipow 20W 30.000 mAh Powerbank
  3. Duracell 10050 mAh 2.4A-2.4 A Çift Çıkışlı Taşınabilir Şarj Cihazı
  4. Anker PowerCore Select 20000 mAh PowerIQ 2.0 18 W Çift Çıkışlı A1363 Hızlı Taşınabilir Şarj Cihazı
  5. Samsung EB-U1200C Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı
  6. Swiss Charger SCC-30013 20.000 mAh Powerbank
  7. PoloSmart PSM71 10000 mAh Dijital Göstergeli Hızlı Şarj Powerbank
  8. Philips DLP1710 10000 mAh 2 USB Çıkışlı Taşınabilir Şarj Cihazı
  9. Asus ZenPower Slim ABTU015 4000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı
  10. Ttec ReCharger 10000 mAh 2BB156 Taşınabilir Şarj Cihazı

 

Global Olarak En İyi 10 PowerBank

01. Anker PowerCore 20100 power bank
02. Anker PowerCore III Elite 25600 PD 60W
03. INIU 10000mAh Portable Charger
04. Mophie Powerstation Plus with built-in cables
05. MAXOAK 50,000mAh Power Bank
06. Anker PowerCore II 10,000mAh power bank
07. Omni 20 USB-C Portable Power Bank
08. iMuto 20,000mAh power bank
09. Kilponen Solar Power Bank, 26800mAh

Güç bankası nedir ve neden bu kadar faydalıdır?

İlk güç bankası teklifini satın almadan önce, bir güç bankasının gerçekte ne olduğunu ve avantajlarının neler olduğunu bilmek iyidir. Bu şekilde bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

 

Güç bankası…

Güç bankaları, tablet, akıllı telefon ve hatta dizüstü bilgisayar gibi mobil cihazlarınızı şarj edebileceğiniz harici, şarj edilebilir pillerdir. Genellikle, metal, plastik veya bazı durumlarda karbon fiberden yapılmış güzel bir kasa içinde paketlenmiş lityum iyon pillerdir. Bir güç bankası, mobil cihazlarınızı asabileceğiniz bir veya daha fazla USB bağlantı noktası ile donatılmıştır.

 

…ve kullanışlılığı

Güç bankaları taşınabilir olduğundan, onları her yere götürebilirsiniz. Bu, mobil cihazınızın hiçbir yerinde pilinizin bitmeyeceği anlamına gelir. Sık sık yolda olduğunuz, doğada bir gün geçirdiğiniz veya akıllı telefonunuzun yaşlılık nedeniyle hızla tükendiği durumlar için idealdir.

Bir daha hiçbir yerde enerjiniz bitmeyeceğinden, çok önemli olduğu anlarda bile powerbank sayesinde daha ulaşılabilirsiniz. Bir güç bankasının son avantajı, temel olarak enerji ile beslenebilen herhangi bir cihazı bir USB kablosuyla şarj edebilmenizdir. Bu şekilde powerbank’ı farklı cihazlar için kullanabilirsiniz.

 

Satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir güç bankası satın alırken, bir dizi mülkü yakından takip etmek önemlidir. Kendinizi yönlendirmeye başlamadan önce, bu nedenle, güç bankasını ne için kullanmak istediğinizi bilmek önemlidir. Her gün fazladan zaman şarj etmek istediğiniz şey bu akıllı telefon için mi? Yoksa tabletinizin pilini yalnızca haftada bir kez mi doldurmanız gerekiyor? Aşağıda dikkat edilmesi gereken farklı özellikleri listeliyoruz. Bu şekilde, güç bankanızı satın almaya hazır olacaksınız.

 

Kapasite ve Amper

Kapasite açısından kendinize iki şey sormalısınız. Güç bankasını ne sıklıkla ve ne için kullanacağım? Örneğin tabletinizi birkaç kez şarj etmek için güç bankasını her gün kullanıyorsanız, akıllı telefonunuzu şarj etmek için güç bankasını haftada yalnızca bir kez kullandığınızdan çok daha fazla kapasiteye ihtiyacınız olacaktır. Ve bir dizüstü bilgisayarı güç bankanızla şarj etmek istiyorsanız, çok fazla kapasiteye sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacağına güvenebilirsiniz.

Yaklaşık 10.000 mAh’ye kadar daha düşük kapasiteli güç bankaları, akıllı telefonunuzu şarj etmek için uygundur. Burada şu geçerlidir: Kapasite ne kadar fazlaysa, akıllı telefonunuzu o kadar sık ​​şarj edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun yanı sıra tabletinizi de 10.000 mAh ile 30.000 mAh arasında powerbank ile şarj edebilirsiniz. 40.000 mAh veya daha fazla güç bankası en uygun olsa da, yukarıdaki her şey prensipte dizüstü bilgisayarınızı şarj etmek için uygundur.

Kapasiteye ek olarak, amper değerine de dikkat etmelisiniz. Bu amper cinsinden ifade edilir. Genel olarak, amper sayısı ne kadar yüksek olursa, güç bankanızdan cihazınıza akım o kadar hızlı akar. Çoğu güç bankasının akımı 1 ile 3,5 A arasındadır. Akıllı telefonunuza ek olarak tabletinizi de şarj etmek ister misiniz? Ardından en az 2 A’lık bir güç bankası seçin. Bir dizüstü bilgisayarı şarj ederken minimum 2,5 A geçerlidir.

 

Boyut ve tasarım

Bir güç bankasının tasarımı, satın alma işleminizi yaparken akılda tutulması önemlidir. Genel olarak, bir güç bankasının kapasitesi ne kadar yüksekse, o kadar büyük (ve daha ağır!) Sonuç olarak, elbette, güç bankanız hedefini aşmamalıdır: Kolaylıkla taşıyabileceğiniz, tercihen çok ağır olmayan ekstra bir pil olmalıdır. Yine, kişisel tercihiniz burada bir rol oynar. Cebinize sığacak kadar düşük kapasiteli bir powerbank mı tercih edersiniz? Yoksa dizüstü bilgisayar çantanıza veya sırt çantanıza sığabilecek daha büyük bir boyutu mu tercih ediyorsunuz?

Sadece boyut değil, diğer tasarım seçenekleri de önemlidir. Güç bankasında cihazları şarj etmek için bir veya daha fazla bağlantı var mı? Ve bu bağlantıların hepsi aynı amper değerine mi sahip, yoksa birbirlerinden farklı mı? Güç bankasının kendisi ne kadar hızlı şarj edilebilir? Ve güç bankasının belirli ekstraları var mı? Sadece priz üzerinden değil, güneş enerjisi ile de şarj olabilen modelleri bulunmaktadır. Hızlı şarj fonksiyonlu modelleri de mevcuttur, bu sayede cihazlarınıza hızlı bir şekilde ekstra güç sağlayabilirsiniz.

 

Kısaca

Artık ne arayacağınızı bildiğinize göre, bir güç bankası satın almak sizin için bir esinti olacak. Hem kapasiteye hem de amper değerine dikkat edin ve güç bankasının boyutu, ağırlığı ve tasarımının da önemli olduğunu unutmayın. Sonuçta, kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza da bağlıdır. Ve sadece yukarıdakilerin tümü değil, aynı zamanda fiyat da nihayetinde bir rol oynayacaktır. Zaten yirmi avrodan güç bankalarınız var. Daha fazla kapasite ve amper değerine sahip modeller elbette genellikle daha pahalıdır.

Peki, bir yerlerde ucuz bir güç bankası gördünüz mü? O zaman bu makaleden alınan dersleri hatırlayın ve bu güç bankasının size gerçekten uygun olup olmadığını kendiniz keşfedin.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?