Sosyal Medya

Youtube Videonuza Nasıl Kolayca Giriş / Intro Ekleyebilirsiniz?

youtube video duzeltme

YouTube, benzersiz yeteneklerinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergilemek için en iyi yerlerden biridir. Önceki günlerin aksine, bugün platformdaki rekabet çok yüksek. YouTube artık 31 milyondan fazla kanaldan oluşan geniş bir topluluğa sahip. 

Platform, prime time’da herhangi bir televizyon ağından daha fazla izleyiciye ulaşıyor, bu da popülaritesini ve onu kullanmanız için iyi bir neden olduğunu gösteriyor. 

Televizyon şovlarını izlediğinizde, bir başlık dizisi onların ayrılmaz bir parçasıdır. Başlık sekansı genellikle insanların akıllarından çıkaramadığı bir jingle gibidir ve bu da gösteriyi bağlantılı olarak etkili bir şekilde hatırlamalarını sağlar.

Bunu göz önünde bulundurarak, benzersiz bir YouTube videosu oluşturmanız harika bir giriş gibi akılda kalıcı bileşenlerle mümkün!

Bir başlık dizisi, izleyicileri sürekli olarak gösterinin karakterleri ve yerleri ile tanıştırırken gösteriye güçlü bir kimlik verir. Aynen böyle, YouTube videonuza bir giriş eklemek, vızıltı yaratabilir ve görüntüleyenlerinizi videonuzu görmek için heyecanlandırabilir. Belirli görseller ve benzersiz müzikler de videonuzu diğerlerinden ayırabilir ve hayranlarınız arasında sadakat oluşturmaya yardımcı olabilir.

Öne çıkması ve geniş bir kitleyle bağlantı kurması için Youtube videonuza bir giriş eklemenin tam kılavuzu.

YouTube Girişiniz İçin Temel Unsurlar

Etkili, akılda kalıcı ve benzersiz bir YouTube intro yapma için tutarlı olduğundan ve güçlü bir izlenim bıraktığından emin olmalısınız. Giriş yapma sürecine başlamadan önce beş ana öğeye odaklanmanız gerekir:

 

Marka Öğeleri Ekleyin

YouTube videonuzun marka öğeleri içerdiğinden emin olun. Markanızın renklerini, logosunu ve adını içermelidir. Bir süre sonra izleyicileriniz bu marka öğelerini kanalınızla ilişkilendirmeye başlayacak ve içeriğinize profesyonel bir görünüm kazandıracaktır.

 

Kısa Tutun

İzleyicileri ilk beş saniyede videonuza bağlamak önemlidir. Bu önemli saniyeler sıkıcı veya sıkıcıysa, izleyicilerin başka bir şey izleme olasılığı yüksektir. 

Ayrıca, intronuzun tamamı 25 saniyeden fazlaysa, izleyicilerinizin %50’sine kadar size mal olabilir. Bu nedenle intronuzu kısa tutmanız ve 15 ila 20 saniyeyi geçmemeniz idealdir.

 

Profesyonel Metin Yazı Tipi

YouTube girişinizdeki metin öğeleri profesyonel görünümlü olmalı, ancak onlara eğlenceli bir hava katmalıdır. 

Örneğin, bir oyun kanalınızı, dinamik ve eğlenceli metin öğelerine gidin veya eğitim veya işle ilgili bir YouTube kanalınız varsa profesyonel görünümlü bir metin stiline gidebilirsiniz.

 

Uygun Müzik Ekleyin

YouTube video girişinize müzik eklemek en önemli unsurlardan biridir. Kendi müziğiniz olabilir veya hoş ve akılda kalıcı olan telifsiz müzikleri seçebilirsiniz. 

Pek çok YouTuber tarafından kullanılmayan bir tane seçtiğinizden emin olun çünkü bu durumda kanalınız benzersiz veya farklı olmayacaktır. Ancak gerektiğinde modaya uygun müzik kullanmak da iyi bir fikirdir.

 

Kalite Önemlidir

Son olarak, bir YouTube video girişinin kalitesi optimal olmalıdır. İşlemlerin sorunsuz olduğundan ve her video için tutarlı bir girişe sahip olduğundan emin olun.

 

Bir YouTube Videosuna Nasıl Giriş Eklenir 

2014’te YouTube, YouTube stüdyosunu kullanarak ilgi alanı oluşturma seçeneğine sahipti. Girişi tek bir videoya veya belirli bir tarihten sonra yayınlanan bir dizi videoya yükleyebilirsiniz. Basit ve hızlı bir çözüm olsa da, giriş sadece üç saniye ile sınırlıydı. 

2015 yılında, giriş özelliği YouTube stüdyosu tarafından durduruldu ve içerik oluşturucuların girişi videolarla birleştirmesi veya kaldırması gerekiyordu. Videoları markalamak için kalan tek özel seçenek, filigranlı bir video veya bir başlık resmidir.

Ücretsiz bir youtube tanıtım videosu yapmak mümkündür. Herhangi bir filigran içermeyen, google’dan ücretsiz olarak indirilebilen ve Youtube giriş sürecini sorunsuz hale getiren birden fazla video düzenleyici uygulaması vardır. 

Özel bir YouTube giriş videosu eklemek istiyorsanız, bir düzenleme uygulamasında aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • 1. Adım: Herhangi bir video düzenleme uygulamasını başlatın ve giriş kaynağını içe aktarın.
  • Adım 2: Seçiminize göre şablonlar, geçişler, filtreler ve hız kullanarak videonuzda düzenlemeler yapın; biçiminde eklemelisiniz logo Müşterilerin marka adınızı içerikle ilişkilendirmesine yardımcı olacağından, marka bilinci oluşturmayı videonuza
  • Adım 3: Düzenleme tamamlandıktan sonra, herhangi bir kaynaktan indirebileceğiniz abone ol butonunu koyun; abonelik görüntüsünün boyutunu ve rengini ayarlayabileceğinizi unutmayın.
  • Adım 4: Girişiniz için uygun fon müziğini seçin.
  • Adım 5: Son girişinizi kaydedin ve youtube’a yükleyin.

Girişinizi düzenledikten sonra, düzenleme yazılımını kullanarak girişi ana videoyla birleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken son şey, videonuzu YouTube kanalınıza yüklemek. 

 

Mevcut Yüklenen Videolara Nasıl İntro Eklenir?

Mevcut tüm videolara aynı anda bir intro eklemek mümkün değildir. Yani youtube’da var olan tüm videolarınıza intro eklemeniz gerekiyorsa bunları tek tek indirmeniz, düzenlemeniz, intro eklemeniz ve youtube’a yeniden yüklemeniz gerekir. 

Hali hazırda yüklemiş olduğunuz videolara intro eklemek isterseniz, yalnızca tek bir geniş seçeneğiniz vardır. Bu videoları indirebilir, video düzenleme yazılımı veya çevrimiçi bir araç kullanarak giriş klibini videoyla birleştirebilir ve ardından bunları YouTube’a yeniden yükleyebilirsiniz. 

İzleyiciler zaten onlara harika bir yanıt vermişse, önceden yayınlanmış videolarınıza bir giriş eklemekten kaçınabilirsiniz. Eski giriş, yeni videolarınızda yeni girişe yükselttiğiniz eski bir sürüm olan bir arşiv olabilir. 

 

Sonuç 

Bir YouTube tanıtım videosu oluşturmak, kanalınızın öne çıkmasını sağlar. Bu, topluluğunuzun ve izleyicilerinizin sizi tanımasına ve kanalınızın markasını tanıtmasına olanak tanıyan benzersiz bir görsel imzaya sahip olmak gibidir. YouTube tanıtım videolarınızın tek tip, profesyonel ve kanalınızın amacına uygun olduğundan emin olun! 

Artık YouTube tanıtım videoları hakkında her şeyi bildiğinize göre, benzersiz ve göz alıcı bir YouTube tanıtımı oluşturun ve markanızı tanıtırken izleyicilerinizin ilgisini çekin.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?