Grafik

Pantone, 2017 Yılının Rengini Açığa Çıkarıyor: Yeşillik

By 23 Aralık 2016 No Comments

Her yıl pantone uzmanları ‘yılın rengini’ seçiyor ve 2017 yılı için en son seçimlerini “yeşillikler” olarak ilan etmişler.  Zengin sarı-yeşil gölge doğanın ilk bulgularını ve botanik hayatını hatırlatan ilkbaharın ilk günlerini hissettirir. Yaprakları hatırlatacak ve açık havada, ‘yeşillik’ kurnazca düşündürecek. Temiz hava, derin nefes ve yeni bir yıl için yeniden canlanma anlamında görülebilir. ‘Yeşillik’, kendisini çeşitli renk kombinasyonlarına dönüştüren çok yönlü bir gölge haline gelebilir.

Nötr, parlak, daha gölgelik, pastel, metalik ile eşleştirilebilir. 2016 yılının panteon rengi  – gül kuvartzı ve huzur.

 

 

 

Zengin sarı-yeşil gölge ilkbaharın ilk günlerinin duygularını ortaya çıkarır.

“2016 yılının pantone rengi huzur ve gül kuazları, kaotik bir dünyada uyum ihtiyacını dile getirdi” diyen Pantone renk enstitüsünün yönetici direktörü Leatrice Eiseman, “karmaşık bir sosyal ve siyasi manzaranın ortasında kalmamayı umduğumuz umudumuzu bize sunmak için 2017’de patlak verdi. Gençleştirmek, canlandırmak ve birleştirmek konusundaki artan arzularımızı tatmin edici yeşillikler, doğayla, birbirimizle ve daha büyük bir amaçla aramızda yeniden bağlantıyı simgeliyor.” dedi.

 

Doğucan Güler

Doğucan Güler

2015 Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Mezunu. Web Geliştirici, Görsel İletişim Tasarımcı. Amatör Android ve iOS Geliştirici. İstanbul'da yaşıyor. Detaylı Bilgi İçin: DogucanGuler.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
)
    is typing...

    Formu doldurarak Hemen Gönder'e tıklayın. 24 Saat İçerisinde Hızlı Dönüş.

    Hemen Gönder Cancel