Grafik

Pantone, 2017 Yılının Rengini Açığa Çıkarıyor: Yeşillik

Her yıl pantone uzmanları ‘yılın rengini’ seçiyor ve 2017 yılı için en son seçimlerini “yeşillikler” olarak ilan etmişler.  Zengin sarı-yeşil gölge doğanın ilk bulgularını ve botanik hayatını hatırlatan ilkbaharın ilk günlerini hissettirir. Yaprakları hatırlatacak ve açık havada, ‘yeşillik’ kurnazca düşündürecek. Temiz hava, derin nefes ve yeni bir yıl için yeniden canlanma anlamında görülebilir. ‘Yeşillik’, kendisini çeşitli renk kombinasyonlarına dönüştüren çok yönlü bir gölge haline gelebilir.

Nötr, parlak, daha gölgelik, pastel, metalik ile eşleştirilebilir. 2016 yılının panteon rengi  – gül kuvartzı ve huzur.

 

 

 

Zengin sarı-yeşil gölge ilkbaharın ilk günlerinin duygularını ortaya çıkarır.

“2016 yılının pantone rengi huzur ve gül kuazları, kaotik bir dünyada uyum ihtiyacını dile getirdi” diyen Pantone renk enstitüsünün yönetici direktörü Leatrice Eiseman, “karmaşık bir sosyal ve siyasi manzaranın ortasında kalmamayı umduğumuz umudumuzu bize sunmak için 2017’de patlak verdi. Gençleştirmek, canlandırmak ve birleştirmek konusundaki artan arzularımızı tatmin edici yeşillikler, doğayla, birbirimizle ve daha büyük bir amaçla aramızda yeniden bağlantıyı simgeliyor.” dedi.

 

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?