Genel

Polis Facebook’u sevdi

Hannover emniyet müdürlüğü, polisiye vakaların aydınlatılmasında yararlanmak üzere yaklaşık 6 ay önce sosyal paylaşım platformu Facebook’ta bir sayfa açtı.

Şubat ayından bu yanra Hannover emniyetinin sayfalarını beğenenlerin sayısı 26 bin 500’ü aştı.

Hannover polisi, Facebook sayfasında basın bültenleri ve duyurularına yer veriyor.

Hannover Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Stefan Wittke, bir babanın kızının kaybolduğunu Facebook üzerinden paylaşması üzerine projenin gündeme geldiğini söyledi.

Bunun üzerine bağlı oldukları Aşağı Saksonya İçişleri Bakanlığı ile de görüşmelerde bulunduktan sonra öncelikle 6 aylık bir süreyi kapsayacak şekilde Facebook’ta sayfa açılmasına karar verildiğini belirten Wittke, “Özellikle gençler sosyal paylaşım platformlarında çok fazla iletişim içindeler. Bu iletişime bizim de dahil olmamız gerektiğini düşündük” dedi.

Hannover polisi yetkilileri, şimdiye kadar 8 vakanın aydınlatılmasını sağlayan Facebook sayfasının devamının öngörüldüğünü dile getiriyor

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?