Nasıl İletişime Geçmek İstersiniz?

Günlük iş akışınıza fazladan bazı kullanışlı araçlar eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yedi krom eklentisi özellikle tasarımcılar akılda tutularak seçildi ve yazı tiplerini ve renkli altıgen kodları tanımlamak, erişilebilirlik için tasarım yapmak ve hatta duyarlı tasarımları test etmek gibi internette gezinirken her türlü konuda yardımcı olacak.

 

Ne tür bir tasarımcı olursanız olun, bu eklentilerden en azından bir kaçında kesinlikle bir değer bulacaksınız – bu yüzden onları test ederken ve indirirken mutlu olun!

WhatFont

Hiç web’de gezinirken hoş görünümlü bir yazı tipine rastlamak ve adınızı ve ayrıntılarını aramak için çok fazla zaman harcıyor musunuz? WhatFont, bir yazı tipinin üzerine farenizle gelmenize izin veren ve anında yazı tipi ayrıntılarını – yazı tipi adından, yazı tipi ailesinden, ağırlığına, boyutuna, satır yüksekliğine, metnin renginin onaltılı koduna kadar sağlayan büyük bir zaman tasarrufu. En iyi bölüm, WhatFont ayrıca Typekit aracılığıyla indirilebilir yazı tipine bir bağlantı sağlar, böylece anında yazı tipi kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.

 

Spektrum

Web’i herkes için daha erişilebilir bir yer haline getirmeye çalışırken, tasarımcıların erişilebilirliği göz önünde bulundurarak tasarlamalarına yardımcı olan çok daha fazla araç ortaya çıktığını görüyoruz. Spektrum bu araçlardan biridir; web sayfalarınızı farklı renk görme eksiklikleri açısından anında test edebilirsiniz. Tarayıcınızdaki uzantıya tıklamanız ve belirli bir renk eksikliğini seçmek için açılır menüyü kullanın. Daha sonra bulunduğunuz web sayfası görünüşte değişecektir, böylece seçilen yetersizliği olan birinin gözünden görüntüleyebilirsiniz.

 

 

ColorPick Damlalık

Tasarım yazılımımızda hepimizin bildiği ve sevdiği, her zaman çok kullanışlı olan damlalık aracı, web tarama deneyimimiz için hazır. ColorPick Damlalık, daha önce görüntüleri kaydettiriyorsanız ve renk kodlarını seçmek için bunları yazılımınıza içe aktarıyorsanız son derece kullanışlıdır. Artık istediğiniz rengin hex kodunu almak için farenizi tarayıcınızın herhangi bir yerine getirerek zaman kazanabilirsiniz.

 

Sizzy

Web tasarımlarınızı, izlenecekleri her bir ekran için (iOS, Android, tabletler, vb.) Test etmek için sıkıcı bir süreçten geçmek zorunda kaldığınız günler geride kaldı. Duyarlı bir web tasarım testçisi olan Sizzy ile, tasarımınızı çalışırken aynı anda birden fazla ekranda önizleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitesi URL’sini girmek ve tasarımı önizlemek istediğiniz cihazlara filtre uygulamak.

 

Kurumsal Ipsum

Lorem Ipsum metninin aynı ilk paragrafını tasarım taslaklarında görünce hayal kırıklığına uğramış biri misiniz? Kurumsal Ipsum, istediğiniz sayıda kelimeye dayanarak sizin için metin oluşturan kullanışlı (ve çok eğlenceli) bir Chrome uzantısıdır. Corporate Ipsum gerçek İngilizce kelimeleri kullanırken, bir bütün olarak metin her zaman bir anlam ifade etmiyor – ama bu eğlenceye katkıda bulunuyor! Sadece uzantıdaki kaydırıcıyı istediğiniz kelime sayısına sürükleyin ve hemen standart Lorem Ipsum’unuzdan daha doğal görünecek bir metin paragrafı alacaksınız. Bu, metin ağırlıklı tasarımlar için son derece kullanışlıdır.

 

 

Karanlık Okuyucu

Geceleri en üretken tasarımcılardan biriyseniz, bu Chrome eklentisi sizin için özellikle yararlı olacaktır. Kara Okuyucu, bulunduğunuz her web sitesi için karanlık modu etkinleştirerek değerli tasarımcı gözlerinizin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, özel görüş gereksinimlerimizin her birine gerçekten yardımcı olan parlaklık ve kontrast gibi ayarları da yapabilirsiniz. Dribbble Dark Reader kullanarak nasıl bir göz atın:

 

Site Paleti

Site Paleti, renk kodlarını algılamaya yardımcı olan başka bir Chrome uzantısıdır. Site Paleti ile, herhangi bir web sitesinin renk paletini bir düğmeye tıklayarak çıkarabilirsiniz. Ayrıca paleti paylaşma ve Sketch veya Adobe yazılımınız için indirme olanağınız da var. İşte, Meagan Fisher’ın portföy sitesinde kullanılan renkleri tarayarak, eylem halindeki bir önizlemesi:

Doğucan Güler

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir