Genel Sosyal Medya Web

Yazılarınızı Otomatik Olarak Sosyal Medyada Paylaşan 15 WordPress Eklentisi

Sitenizin veya blogunuzun ne kadar iyi olursa olsun, tamamlayıcı bir sosyal medya varlığı olmaksızın bir izleyici çekmek ve korumak çok zordur. Elbette, bu, ilgili yayınları yapmak için fazladan zaman ayırmaya mal olur ve ayrıca sosyal medya hesaplarını güncellemeyi unutmak kolaydır. Aşağıda listelenen eklentiler, bu işlemi hızlandırır ve otomatikleştirir; aynı zamanda bir dizi havalı ve kullanışlı özellik ekler; bir WordPress web sitesi veya blog’u olan herkes kesinlikle bunlardan birini denemeyi düşünmelidir:

 

1. Revive Old Post

 

 

 

 

 

 

Bir süredir blog yazarlığı yapıyorsanız, şüphesiz, yine de alaka düzeyi yüksek olacak yeni bir kitleye dönüştürmek için biraz değişiklik yapmayı gerektiren daha eski “her daim yeşil” bir içeriğe sahip olursunuz. Bununla birlikte arşivleriniz üzerinden arama yapmak zaman alabilir. Revive Old Post Pro‘yu Canlandırın işlemi eski postaları otomatik olarak çeşitli sosyal ağ hesaplarınıza paylaşarak süreci otomatikleştirmeye yardımcı olur.

 

2. AccessPress Social AutoPost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu eklentinin ücretsiz bir sürümü yoktur ve bir kerelik bir ödeme yapılmasını gerektirir, ancak kullanıcının sınırsız miktarda Facebook, Twitter, Tumblr ve Linkedin hesaplarıyla bağlantı kurmasına izin verir. Diğer sosyal medya hesap türleri desteklenmiyor, ancak burada sorulan 20 Dolar’lık bir defalık ücret, bu özellikteki çoğu eklentiden daha düşük. Ayrıca, CodeCanyon’da 5 üzerinden 4,38 puana çok makul derecelendirilmiş ve 782 kez satın alındı, bu iyi bir işarettir.

Yazarlar önümüzdeki aylarda fiyatını arttırmazlarsa şaşırırım, çünkü fiyat sizin için önemli bir faktör ise daha erken satın almanız gerekebilir. 20 dolarlık fiyat için 6 ay için destek alırsınız, bu nedenle bana sorarsanız çok düşük bir risk.

 

3. Social Auto Poster

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Social Auto Poster, 34 dolara bir kez ödeme yapmanızı gerektirir; ancak bu ödeme, Facebook ve Twitter hesaplarıyla sınırsız bağlantı ve LinkedIn, Tumblr, Delicious, FriendFeed ve Buffer’dan bir hesap bağlama olanağı bulmanızı sağlar. Oldukça basit bir otomatik yazılan yaratıcıdır, ancak daha önce yayınlanan girişlerden sosyal medya yayınları oluşturma olanağı sunmakla birlikte bu eklentilerin hepsi değil.

Bu Eklenti, “AccessPress Social Auto Post” ‘dan daha popüler olmakla birlikte, biraz daha pahalıya mal oluyor. Açıkçası, Social Auto Poster ekstralarına ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenin bir örneği.

 

4. CoSchedule

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CoSchedule, sosyal medyaya ve blog yayınlarına basit bir arayüzle bakmanıza olanak tanıyan hepsi birarada bir takvimdir. Elbette, aynı zamanda geçiş sonrası da yapabilirsiniz. Kullanışlı bir sürükle ve bırak özelliği ile bir yayının yeniden planlanması kolaydır ve aynı zamanda birden fazla kullanıcı için bir takım yönetimi unsuru da vardır.

Ücretli sürümler ekstra takım üyeleri ve ekstra sosyal ağlar için destek sağlar. Ücretsiz sürümü tüm temel işlevleri vardır, ancak yalnızca beş farklı hesapla entegrasyona sınırlarsınız.

 

5. HYPESocial Buffer

 

 

 

 

 

 

Bu, WordPress ile bütünleşen ve sitenizi / blog’unuzu ve çeşitli sosyal medya hesaplarınızı tek bir arayüzden yönetmenizi sağlayan özellik açısından zengin bir paneldir. Eklenen işlevler, özel zaman planlaması ve otomatik URL kısaltma içerir.

Ödenen “kişisel” lisans bir sene ve bir sene için iyidir. “Küçük işletme” lisansı iki başka siteye destek ekliyor ve “ajans” lisansı onu sınırsız sayıda siteye açıyor.

 

6. Jetpack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jetpack gelişmiş istatistik izleme ve yenilenmiş bir açıklama sistemi gibi bir WordPress geliştirme özellikleri paketi sunar. Sosyal medyaya paylaşım açısından bakmak istediğiniz özellik “Tanıtma” özelliğidir. Bu, dönüşüm sonrası sonrası için oldukça standart bir yöntemdir, ancak basit basitlik ve erişilebilirlik avantajına sahiptir. Ancak, Pinterest veya Google+ gibi bir API hizmetine göndermeniz gerekiyorsa, diğer eklentilere bakmanız gerekecektir, çünkü bu işlevsellik sadece burada bulunmamaktadır.

 

7. Juicer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meyve sıkacağı 🙂 , eklenen sosyal medya hesaplarındaki tüm yayınları kronolojik olarak otomatik olarak sıralayan halka açık bir sosyal medya organizatörüdür. Ücretsiz sürümü tam işlevseldir, ancak bir Meyve sıkacağı filigranını herkese açık olarak görüntülemenizi ve beslemeyi saat başına bir güncelleme sınırlamasını gerektirir. Ücretli sürüm filigranı kaldırır ve her 10 dakikada bir güncelleme yapar.

 

8. MailChimp Social

 

 

 

 

 

 

MailChimp Social, yalnızca Facebook ve Twitter’da paylaşmak isteyen kullanıcılar için katı bir ücretsiz eklentidir. Gerçekten çoğu eklentinin ötesinde bir adım öteye geçiyor; ayrıca Facebook ve Twitter yorumlarını otomatik olarak orijinal postunuza çeviriyor ve birden fazla hesap da kullanabilirsiniz. Burada tek büyük kısıtlama, diğer sosyal medya servisleriyle entegre olmaması.

Birden fazla AJAX formu, e-Ticaret 360 entegrasyonu, e-posta bildirimleri, şekiller oluşturma formları ve ayrıntılı istatistikler için eklenen premium sürüm mevcut.

 

9. MicroBlog Poster

 

 

 

 

 

 

 

MicroBlog Posteri neredeyse her türde sosyal medya hesabıyla bağlantı kurar. Daha da iyisi, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Tumblr için birden fazla hesap bağlayabilmenizdir. Zaten yayınlanmış içerikle ilgili sosyal medya mesajlarının planlanması da mümkündür. Bununla birlikte, en iyi bölüm tamamen ücretsiz olmasıdır!

 

10. NextScripts Social Networks Auto Poster (SNAP)

 

 

 

 

 

 

SNAP, hemen hemen tüm önemli sosyal ağlara ve bazıları daha küçük olanlara otomatik olarak mesaj göndermeye izin verir. Sadece bu değil, siteler arasında ek fonksiyonellik veya çapraz ilanlar için diğer blog platformlarıyla (Blogger ve Tumblr gibi) entegre olur. Facebook yorumları, WordPress yorumları gibi otomatik olarak içe aktarılabilir!
Tek dezavantajı, API Kitaplığı kurulumunu gerektirmeyen yalnızca platformların ücretsiz sürüm tarafından desteklenmesidir. Google+ veya Pinterest ile entegre etmek istiyorsanız, “Pro” sürümü için yıllık bir ücret ödersiniz.

 

11. OnlyWire

 

 

 

 

 

 

 

OnlyWire, bu girdileri otomatik olarak ekteki hesaplarla sosyal medya mesajlarına dönüştürmek için sitenizin RSS özet akışıyla bütünleşir. Eklentinin ücretsiz sürümü yalnızca dört sosyal medya hesabını destekliyor; 50 sosyal medya hesabı ve üç farklı RSS yayını için destek sağlamak için küçük bir aylık ücret ödemeniz gerekecek.

 

12. Pinterest Automatic Pin WordPress Plugin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu, Pinterest’teki yayınlarından düzenli olarak çok sayıda resim ekleyen kullanıcılar için neredeyse gerekli bir eklentidir. Bir yayın yayınlandığında, tüm resimler otomatik olarak Pinterest hesabınıza sabitlenir.

Olumsuz yön, ücretsiz bir sürümü bulunmamasıdır. Bununla birlikte, ücretli versiyon sadece bir defaya mahsus olmak üzere 16 $ ödemesidir. Sınırsız imajlar yükleyebilme, özellikli görüntüler ve minik resimlerden takma, iğneleri geciktirme veya zamanlama imkânı ve WooCommerce ile entegre olma özelliği içerir.

 

13. WordPress to Buffer

 

 

 

 

 

 

Bu eklenti yalnızca Tampon hesabı (birden çok hesap için sosyal medya yayınlarını zamanlayan bir uygulama) olan WordPress kullanıcıları içindir. WP to Buffer, yeni yayınlanan bir yayını arabellek hesabına itme işlemini otomatikleştirir. Çoğu sosyal medya ağları temel ücretsiz sürümü ile desteklenir, ancak Pinterest’e yayınlamak isterseniz ücretli “Pro” sürümüne geçmeniz gerekir.

 

14. WP to Twitter

 

 

 

 

 

 

Adından da anlaşılacağı üzere, bu eklenti, WordPress’e postalananlara yöneliktir ve daha sonra, yeni postayla ilgili Twitter hesabına bir bildirim ekler. Bu eklenti, basitçe otomatikleştirerek süreci otomatikleştirerek özelleştirilebilir bir Tweet’i gönderir ve bu yayın otomatik olarak yeni yayına gönderilir yayımlanır.

Ücretsiz sürümü, yayın etiketlerini otomatik olarak hashtag’lara dönüştürür, URL’leri kısaltır ve Google Analytics’i desteklemektedir. Ücretli Pro sürümü, Tweetleri erteleme veya zamanlama, otomatik olarak bunlara resim ekleme ve yayınlanmış yayınlar için Tweetleri planlama yeteneğini ekler.

 

15. Social Media Auto Publish

Bu eklenti, bir WordPress yayını yayınlandığında otomatik olarak bir sosyal medya mesajı üretmenin en temel araçlarıyla ilgilidir. Temel olmamasına karşın, tamamen ücretsizdir ve postaları veya kategori türüne göre paylaşımı filtrelemeyi desteklemektedir.

 

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?