Genel İlham İpuçları Web

Yeni Facebook Özelliği Yakınlardaki Wifi’yi Bulmanızı Sağlayacak!

Facebook, yakınlardaki kablosuz sıcak noktaları bulmanızı sağlayan yeni bir özellik test ediyor gibi görünüyor.

Çok uzun zaman önce değil, Facebook sayfalara fiziksel adreslerinde Wi-Fi konumlarının olup olmadığını sormuştu. Bu sonuçlara göre listelemeye başlayacak olması, öyle de görünüyor ki, bu bilgilerin temel alındığı omurga bazı hatalı sonuçlara yol açabilir.

Facebook’u her zamankinden daha zora sokan durum ise insanları Facebook Canlı Yayını’na teşvik etmek. Güçlü bir internet bağlantısı olmadan, canlı video çekimi yapmaya çalışırken insanlar oldukça gösterişsiz sonuçlar alıyor. Facebook’un size gösterebileceği yakın yerler, gerçek zamanlı bilgi paylaşımıyla, haber ve viral video içeriğinin desteğiyle konumların ağ kalitesini göstermesi gerekecek. Facebook’un aslında Live özelliğini istediği için bunu yaptığı aşikar.

Android kullanıcıları henüz bu özelliği kullanıp kullanamayacağı belli değil. Ama şanslı olan bazı Facebook kullanıcılarının olmadığını söylemek yanlış olmaz. IOS’a gelince, henüz herkes için açılmamış bir özellik.  Şanslı kişilerden biriyseniz, özelliği mobil uygulamadaki menüsünden görebilirsiniz. Şimdi, eğer Facebook ve Google’ı bir araya getirebilirsek, yalnızca Wi-Fi’yi değil, onu kullanmak için bir tuvalet bulabileceğiz 🙂

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?