Pratik Çözümler Ücretsiz Kaynaklar

2022’de Kullanılabilen En İyi 7 WordPress Podcast Eklentisi

podcast wordpress

Peki ne zaman WordPress podcast eklentilerine ihtiyacınız var? Eh, ile podcast dinleyici rakamları% 20’nin üzerinde büyüyen son birkaç yıl boyunca, belki podcasting trenine atlamak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Ve kesinlikle şimdiden başlayıp lansmana kadar çözmeniz gereken sayısız yaratıcı sorunla karşılaşacak olsanız da, dikkate alınması gereken teknik yönler de var – yani, podcast’leri web sitenizde nasıl sunacaksınız?

Tipik bir şekilde, WordPress topluluğu, doğrudan web sitenizde bir podcast başlatmanıza olanak tanıyan bir dizi WordPress podcast eklentisi geliştirerek kendi ihtiyaçlarına yanıt vermiştir. Bununla birlikte, aynı zamanda WordPress geleneklerine uygun olarak, pazar seçeneklerle doludur – benzersiz ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmayı zorlaştırır.

Ancak asla korkmayın! Bu yazıda, en iyi yedi WordPress podcast eklentisine bakacağız. Piyasadaki podcast eklentileri, temel özelliklerini ve her biri için en iyi kullanım durumlarını listelemeden önce.

Başlayalım!

2020’nin en iyi WordPress podcast eklentileri:

1. Ciddi Şekilde Basit Podcasting

Seriously Simple Podcasting WordPress Eklentisi

Birincisi  , Kullanıcıların aynı WordPress web sitesinden birden fazla şov yayınlamasına olanak tanıyan kullanıcı dostu bir podcasting çözümü olan Ciddi Basit Podcasting’dir .

Onu diğerlerinden ayıran bu eklentinin basitliğidir. Akıcı bir arayüze ve kısa bir yapılandırma sürecine sahiptir, böylece hızlı bir şekilde kurabilir ve podcast’inizi kaydetmeye odaklanabilirsiniz. Kısacası, yeni başlayanlar için idealdir.

Anahtar özellikler :

 • Aynı siteden birden fazla podcast çalıştırın – her biri kendi benzersiz RSS beslemesine sahip.
 • Ücretsiz istatistik eklentisini kullanarak kapsamlı istatistikleri toplayın .
 • Hem ses hem de video podcast’ini destekler.
 • Podcast ve Dizi sınıflandırmaları, podcast bölümlerinizi yönetmenize yardımcı olur.
 • Podcast bölüm listelerini ve sitenizin herhangi bir yerindeki tek bölümleri görüntülemek için kısa kodlar ve widget’lar.
 • Castos podcast barındırma ile tam entegre . Ve diğer tüm barındırma hizmetleriyle iyi çalışır.

2. Libsyn Podcasting

Libsyn Yayıncı MerkeziLibsyn Yayıncı Merkezi

Yazar (lar): Libsyn

Güncel Versiyon: 1.2.2.9

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2020

libsyn-podcasting.1.2.2.9.zip

Libsyn Podcasting, ünlü bir podcast barındırma çözümüdür. Kullanıcılar bölümlerini barındırmak, dinleyicilerine özel mobil uygulamalar sunmak, istatistikleri incelemek ve çok daha fazlasını sunmak için kaydolabilir.

Yalnızca Libsyn aboneleri için olan eklentileri şu anda beta sürümündedir, ancak yine de diğer WordPress podcast eklentileri arasında ilginç bir çözümdür.

En ucuz barındırma planı ayda 5 dolardan başlar, bu nedenle hem yeni başlayanlar hem de yerleşik podcast yayıncıları için yer vardır. En mantıksal olarak, WordPress’i mevcut Libsyn podcast’inin bir uzantısı olarak kullanmak isteyen podcast yayıncıları için bariz bir çözüm.

Ana Özellikler:

 • Harici bulut barındırma.
 • Libsyn, abonelerinin podcast’lerini podcast dizininde listelemeyi teklif ediyor .
 • HTML5 uyumlu medya oynatıcı.
 • İOS, Android ve Windows cihazları için özel mobil uygulamalar.

3. Sigorta kutusu

Sigorta kutusu

Size, Akıllı Pasif Gelir’in arkasındaki ünlü girişimci Pat Flynn tarafından getirildi  –  Fusebox , tartışmasız tüm diğerlerini geride bırakan işlevsellikle, WordPress podcast eklentilerinin ne olması gerektiğine dair son derece kapsamlı bir örnek. Çeşitli kitaplık görüntüleme ayarları, oynatmayı yavaşlatma, doğrudan indirmeler ve daha fazlasını içerir.

Fusebox’ın belki de en çekici iki özelliği tasarım özelleştirme seviyesidir. Diğer WordPress podcast eklentileri gerçekten güzel tasarım seçeneklerinden yoksundur, oysa Fusebox’un mükemmel olduğu yer burasıdır. Pek çok örnekten sadece biri için, size ses çubuğu çubuğunuz için bir renk paleti verir ve podcast’inizi web sitenizin yerel bir parçası gibi hissettirir.

Fusebox’ı bir adım öne çıkaran diğer bir özellik, Fusebox oynatıcısı ile birlikte gelen transkript eklentisidir. SEO’yu artıran ve kullanıcı katılımını artıran anlamlı bir konuşma metni oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Fusebox’ı ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha fazla özelliğin kilidini açmak için ayda 8,00 ABD doları harcamanız gerekir (yıllık olarak faturalandırılırsa).

Ana Özellikler:

 • Kapsamlı tasarım özelleştirme özellikleri.
 • Daha fazla bölüm dinlemeyi ve indirmeyi teşvik edin.
 • Ziyaretçilerin sitede gezinirken podcast’i dinlemesine izin verin.
 • Tüm MP3 tabanlı podcast beslemeleri için destek.
 • Oynatmayı hızlandırın ve yavaşlatın.
 • Otomatik kütüphane güncellemeleri.
 • Dinleyiciler bölümleri doğrudan podcast oynatıcısından indirebilirler.

4. Basit Podcast Basın

SimplePodcastPress WordPress Eklentisi Eklentisi

Basit Podcast Press , konfigürasyon söz konusu olduğunda gerçekten basittir, ancak WordPress web sitesi üzerindeki etkisi başka bir şey değildir.

Simple Podcast Press’i kurmak için, iTunes veya SoundCloud URL’nizi girmeniz yeterlidir ve eklenti gerisini halleder. Bölümlerinizin her biri için benzersiz sayfalar oluşturulur ve mobil uyumlu bir oynatıcı eklenir. Buna otomatik olarak bölümünüzün tam açıklaması ve podcast yayınınızdan alınan tüm resimler eşlik eder. Bundan sonra, her yeni bölüm yayınladığınızda, WordPress siteniz otomatik olarak güncellenecektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu eklenti, kendi web sitesinde sergilemek isteyen yerleşik bir iTunes veya SoundCloud podcast’ine sahip olanlar için idealdir. Ve tek bir site için 67 dolara alabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • İTunes ve SoundCloud dahil çok çeşitli podcasting çözümleriyle uyumludur.
 • Otomatik URL kısaltma.
 • Tıklanabilir zaman damgaları.
 • Yerleşik iTunes incelemesi vitrini.

5. Blubrry PowerPress

Blubrry PowerPress, birden fazla ses ve video oynatıcı seçeneği, abonelik araçları ve yeni podcasting projelerini hızlı bir şekilde başlatmak için bir moda sahiptir.

Bu eklentinin belki de en ilgi çekici özelliği Podcast SEO özelliğidir. RSS beslemeleri için özel bölüm başlıkları belirlemenize olanak tanır ve podcast’inizi Google ve iTunes’da nasıl daha görünür hale getireceğiniz konusunda rehberlik sağlar – kesinlikle izleyicilerini organik olarak büyütmek isteyen podcast’leri heyecanlandıracak bir şey.

Ana Özellikler:

 • Basit ve gelişmiş modlar.
 • Tam iTunes ve  Google Play desteği.
 • Entegre HTML5 medya oynatıcılar.
 • Podcasting SEO işlevi.
 • SoundCloud, Libsyn, Podbean , Squarespace veya başka bir podcast RSS beslemesinden basit podcast içe aktarma .

6. Podlove Podcast Yayıncısı

Üçüncü taraf podcast platformlarını içe aktarmayı ve bunlara güvenmeyi amaçlamak yerine, Podlove Podcast Publisher , WordPress düşünülerek oluşturuldu. Bir abonelik özelliği ve ayrıntılı bir analiz motoru ile birlikte gelir.

Podlove’un özel şablonlama sistemidir. Podcast verilerinizle ilgili her kod parçasına erişmenizi sağlar, böylece görünümü ve deneyimi kalbinizin içeriğine göre değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, eklentinin işlevselliği modülerdir ve ileri düzey kullanıcıların arka uç arayüzünü gereksinimlerine göre uyarlamasına olanak tanır. Bunun, deneyimlerini özelleştirmek için kodlara girmeyi önemsemeyen podcast yayıncıları için olduğunu söylememize gerek yok.

Ana Özellikler:

 • Abonelik özelliği ile birlikte gönderilir.
 • Güçlü analitik.
 • Dokunma destekli HTML5 uyumlu web oynatıcı.
 • Bölümleri yönetmeye yardımcı olacak bölüm desteği.
 • Esnek bir şablon sistemi ve doğası gereği modüler.

7. Buzzsprout Podcasting

Buzzsprout PodcastingBuzzsprout Podcasting

Yazar (lar): Buzzsprout

Güncel Versiyon: 1.8.2

Son Güncelleme: 3 Nisan 2020

buzzsprout-podcasting.1.8.2.zip

Buzzsprout Podcasting , ücretsiz bir WordPress eklentisine sahip başka bir premium çözümdür. İTunes desteği, HTML5 oynatıcılar, istatistikler ve daha fazlasını sunar.

Ücretsiz planları, yalnızca 90 gün barındırma ile ayda iki saate kadar podcast yayınına izin verir. Bundan sonraki en ucuz plan – sınırsız barındırma dahil – ayda 12 $ ‘dır.

En pahalı premium planları, 12 saatlik podcast yayınına izin veren, ayda 24 dolarlık ağır bir fiyatla geliyor. Yetkili kullanıcılar bu tür (pahalı) kısıtlamaları istemese de, çoğu podcast yayıncısı bu kadar sık ​​yayın yapmayı planlamaz. Bu nedenle, ölçülü olarak podcast yapanlara Buzzsprout’u tavsiye ediyoruz.

Ana Özellikler:

 • Harici barındırma.
 • Basit podcast taşıma aracı.
 • HTML5 oynatıcılar.
 • Oyun bazında güçlü analiz motoru.

Sonuç

Podcasting’in artan popülaritesi ile birlikte – her zamanki gibi – WordPress’in sizi kapsadığını bilmek güzel. Bununla birlikte, yukarıdaki eklentilerin her biri size biraz farklı bir şekilde hizmet edecektir, bu nedenle hangisini tercih ettiğinize dikkat edin.

Özetlemek gerekirse, burada bir kez daha en güçlü yedi WordPress podcast eklentisi ve önerilen en iyi kullanım örneklerimiz var:

 1. Seriously Simple Podcasting:  Yeni başlayanlar için podcasting.
 2. Libsyn Podcasting: Podcast’lerini WordPress dışında barındırmak isteyenler için.
 3. Fusebox: Deneyimli kullanıcılar için.
 4. Basit Podcast Basın:  Bir web sitesi aracılığıyla erişimlerini genişletmek isteyen podcast yayıncıları için.
 5. Blubrry PowerPress:  SEO aracılığıyla organik büyüme için.
 6. Podlove Podcast Publisher:  Modüler ve özelleştirilebilir bir deneyim için.
 7. Buzzsprout Podcasting: Çok sık yayın yapmayan podcast yayıncıları için.

Son olarak, podcast’inizi barındırmak için yeni bir WordPress web sitesi açmayı planlıyorsanız, bir WordPress sitesini başlattıktan hemen sonra yapmanız gereken 10 şey makalemiz   sizi doğru yöne yönlendirecektir.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?