Genel Grafik İpuçları Web

6 En İyi WordPress Görsel Optimize Edici Eklentisi (Test Edildi ve Karşılaştırıldı)

Resimler sitenizi yavaşlatır. Sade ve basit. Ancak görüntüler diğer nedenlerden dolayı hala önemlidir, bu nedenle performans adına onları görmezden gelemezsiniz. Her iki dünyanın da en iyisini elde etmek için, görüntüleri daha az yer kaplayacak şekilde optimize etmek amacıyla bir WordPress görüntü iyileştirici eklentisi kullanabilirsiniz. Okuyucularınız için görüntüleri kullanmaya devam ediyorsunuz ve siteniz hala hızlı yükleniyor. Bu bir kazan-kazan!

WordPress görüntü iyileştirici eklentileri söz konusu olduğunda, birkaç kalite seçeneğiniz vardır. Ve en iyinin en iyisini bulmanıza yardımcı olmak için, bu yayında altı tanesini test edeceğiz.

Karşılaştıracağımız altı WordPress resim optimize edici eklentisi:

İşte test edip karşılaştıracağımız altı WordPress resim optimize edici eklentisi:

Başlamak için, her bir eklentinin örnek bir görüntüyü ne kadar sıkıştırabileceğini test edeceğiz. Ardından, her eklenti için gerçek arayüze atlayacağız ve size nasıl çalıştığını göstereceğiz.

 

Bu altı görüntü iyileştirici eklentisi ile uygulamalı testler

Bu araçları test etmek için, her bir eklentinin aynı görüntüyü nasıl etkili bir şekilde optimize edebileceğini görmek istedik.

Bu biraz zorlaşır, çünkü bazı WordPress görüntü iyileştirici eklentileri çeşitli optimizasyon seviyeleri sunar. Örneğin, Imagify Normal, Agresif ve Ultra optimizasyon modlarına sahiptir.

Ek olarak, optimize edicilerden bazıları, dosya boyutunu büyük ölçüde azaltabilen otomatik yeniden boyutlandırma araçları sunar.

Bu farklılıklar nedeniyle, nesnel bir karşılaştırma yapmak zor. İşte nasıl yapacağız:

  1. İki test yapacağız: biri JPG dosyaları için, diğeri PNG’ler için.
  2. Tüm eklentiler için varsayılan ayarlara bağlı kalacağız ve fotoğrafları yeniden boyutlandırmayacağız.

Mükemmel bir karşılaştırma olmasa da, varsayılan ayarlara bağlı kalarak, sıradan bir kullanıcı için bu deneyimi taklit etmeye çalışıyoruz. Bununla, ortalama bir kullanıcının genellikle eklentiyi yükleyeceğini ve çok fazla varsayılan ayar ile uğraşmayacağını kastediyoruz.

 

Her WordPress görüntü iyileştiricisini JPG dosyalarıyla test etme
İşte JPG sınavımızın konusu:

EKLENTİ ORJİNAL BOYUTU OPTİMİZASYON SONRASI BOYUTU OPTİMİZASYON YÜZDESİ SIKIŞTIRMA TÜRÜ
ShortPixel 518 KB 169 KB 67.36% Kayıplı
TinyPNG 518 KB 248.6 KB 52% Kayıplı
Optimole 518 KB 274 KB 47% Kayıplı ve Kayıpsız
Imagify 518 KB 338.7 KB 34.64% Kayıplı
EWWW 518 KB 488.9 KB 5.7% Kayıpsız
Smush 518 KB 493 KB 4.9% Kayıpsız

 

Varsayılan ayarlara bağlı kalarak, ShortPixel kayıplı sıkıştırma özelliğini kullanarak dosya boyutunda ~% 67 azalma ile gelen açık kazanandır. TinyPNG ikinci sırayı alır, ancak geri daha iyi. Yine de kayıplı sıkıştırma kullanmasına rağmen, Imagify sadece görüntüyü ~% 34 oranında küçültmeyi başardı.

WordPress görüntü iyileştiricisini PNG dosyalarıyla test etme
İşte PNG test görüntüsü:

 

 

EKLENTİ ORJİNAL BOYUTU OPTİMİZASYON SONRASI BOYUTU OPTİMİZASYON YÜZDESİ SIKIŞTIRMA TÜRÜ
Optimole 301 KB 34 KB 88.7% Kayıplı ve Kayıpsız
Imagify 301 KB 67 KB 77.7% Kayıplı
TinyPNG 301 KB 79.7 KB 73.5% Kayıplı
ShortPixel 301 KB 90.4 KB 69.96% Kayıplı
Smush 301 KB 247 KB 17.9% Kayıpsız
EWWW 301 KB 257.4 KB 14.6% Kayıpsız

 

Bu sefer, rekabet daha sert. Şimdi, Optimole Image Optimization eklentisi% 88.7 optimizasyonla en üst sırada yer alıyor. Hayal edin, TinyPNG ve ShortPixel çok geride değil.

Sizin de fark edebileceğiniz gibi, bunlar JPG testinde iyi performans gösterdiğimizi gösteriyor. Bu kesinlikle daha iyi oldukları anlamına mı geliyor? Hayır. Ama aklımda çok büyük bir etken olan, en iyisini yapmaya hazır olduklarını gösteriyor.

Ortalama bir kullanıcı premium ayarlara geçiş yapmadan veya ayarları değiştirmeden% 70 oranında bir sıkıştırma derecesi elde edemezse, listemin altına böyle bir eklenti eklerdim.

Böylece, iki gerçek dünya optimizasyon testinden sonra, kazananlar Imagify, ShortPixel, Optimole ve TinyPNG’dir.

Not: Aşırı optimizasyon ayarlarıyla görüntünün bozulmasının daha yaygın olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, PNG’nin Optimole’den bakma biçiminde açık bir fark olduğunu fark ettim – varsayılan olarak, bu eklenti dosya küçülmesinde daha agresif hale geliyor.

 

Hangi WordPress görüntü iyileştiricisini kullanmalısınız?

  • Optimole – Oldukça güçlü bir ücretsiz plan ve CDN dahil, tembel yükleme ve her zaman izleyicinin ekranına ve cihazına göre optimize edilmiş bir görüntünün her zaman görüntülenmesini mümkün kılma.
  • Imagify – Mükemmel sıkıştırma, özellikler ve arayüz için.
  • Smush – Sınırsız ücretsiz kayıpsız sıkıştırma için (her görüntü için maksimum 1 MB ile).
  • EWWW – Ücretsiz bir WordPress resim optimize edici ve dosya boyutu sınırı yok. Sadece kendi sunucunuzda çalıştığını unutmayın.
  • ShortPixel – En iyi optimizasyon ve en şık arayüzlerden bazıları için.
  • TinyPNG – Mükemmel optimizasyon ve tüm arayüzlerin en basiti.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?