Web

Süresi Dolmuş Alan Adlarını Bulabileceğiniz 17 Websitesi

alan adi kaydi

Süresi dolmuş bir alan adı, kayıt şirketi tarafından yenilenmemiş bir alan adıdır. Bir etki alanı sona erdiğinde, yeniden kayıt için uygun hale gelir. Sahibine yenileme veya satma seçeneği bırakılır, üzerinde işlem yapılmadığı takdirde süresi dolar ve yeni kayıt için yukarı çıkar. Bazı insanlar için bu alan adlarının çok az değeri vardır, ancak SEO hakkında bilgi sahibi olanlar için süresi dolmuş alan adlarının yeni kayıtlı alan adlarından daha fazla değeri vardır. Çünkü süresi dolmuş bazı alan adlarının yüksek otorite web sitelerinden geri bağlantıları olabilir ve hatta Google ve Archive.org önbelleklerinden kazıyabileceğiniz içeriğe sahip olabilirler. Sonuç olarak, bir web sitesini sadece 10 $ ödeyerek canlandırabilirsiniz.

Süresi dolmuş bir alan satın almak, yeni bir alan adına kaydolmak kadar kolay değildir. Süresi dolmak üzere olan veya açık artırmaya çıkmak üzere olan alanları bir araya getiren belirli web sitelerine göz atarak süresi dolmuş bir alan alabilirsiniz.

Aşağıda, süresi dolmuş alan adlarını bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz güvenilir web sitelerinin bir listesi bulunmaktadır.

1) Godaddy (Godaddy Açık Artırmaları)

Bu, sizin için doğru alan adını bulmak söz konusu olduğunda en önde gelen web sitesidir. Godaddy, dünyanın en büyük kayıt kuruluşuna sahip oldukları için güvenilir bir alan adı sağlayıcısıdır. Bugüne kadar GoDaddy’nin dünya çapında 13 milyondan fazla müşterisi var ve sayı giderek artıyor.

2) SERP.alanları

SERP.domains, bağlı kuruluş pazarlamacıları, SEO ajansları ve bireyler arasında önceden incelenmiş ve süresi dolmuş güçlü alan adları bulabileceğiniz bir markadır. Alan envanteri, yüksek DR yetkisine sahip geri bağlantılar ve trafik tarafından desteklenen eski ve markalı alan adları satın alma fırsatı sunar. Diğer bir büyük artı ise, bağlı kuruluş para siteleri ve 301 yönlendirmeleri için SEO açısından mükemmel olan, bırakılmayan alan türlerini sıklıkla bulabilmenizdir.

3) DomCop

DomCop, sorunsuz, süresi dolmuş bir alan araması sağlar. Süresi dolmak üzere olan, zaten süresi dolmuş veya silinmiş, harika ölçümlerle tamamlanmış ucuz alan adlarını aramak ve/veya satın almak için zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, DomCop doğru yerdir. Her ay yaklaşık 10 milyon süresi dolan alan adını işler.

4) Düşürme

Dropping.com alan alıcılarını sınıflandırır: alan yatırımcıları, SEO/SEM uzmanları veya web sitesi sahibi. Bu site, alan adı yatırımcıları, web sitesi sahipleri ve SEO/SEM pazarlamacıları için değeri olan süresi dolan, açık artırmaya çıkarılan ve kullanılabilir alan adlarını bulur.

5) Süresi dolmuş alanlar

Bu web sitesi, süresi dolmuş alan adları ve ilgili SEO verileri hakkında ücretsiz hizmet sunmaktadır. Her gün bırakılan binlerce süresi dolmuş alan adına bakabilir ve istediğinizi seçebilirsiniz. Bu hizmetle ilgili en iyi şey, hizmetlerinden yararlanmak için siteye kaydolmanıza veya kaydolmanıza gerek olmamasıdır.

6) İsim

Süresi dolmuş alan araması sunan son derece tanınmış web sitesi. Bu sitenin kullanımı kolay bir hissi var, tek yapmanız gereken kayıt olmak ve ardından kolay ödeme işlemi ile kolayca bir alan satın alabilirsiniz. Alan adları 10.99$ gibi düşük bir fiyata satın alınabilir.

7) AdJet

İster geliştirme ister yatırım için alan adları arıyor olun, NameJet, en çok istenen süresi dolmuş alan adlarından oluşan geniş bir seçim sunar. NameJet’in süresi dolmuş .org, .biz, .com, .net ve .info üst düzey alan adlarına erişimi vardır.

8) Taze Damla

Bu site, kolay arama filtreleri ve TLDS (.com, .ch, .es, .org, .br), kategoriye, sayfa sıralamasına veya alan yaşına göre arama seçenekleri sunar. Kullanımı kolaydır, aradığınızı belirtmeniz yeterlidir, ardından arama filtrenize uyan bir alan listesi sunulur.

9) Aylak

İster bir web kaydedici, ister site sahibi olun, hem deneyimli hem de deneyimsiz olun, Moonsy.com herkes için en iyi teklifi sunar – tarafsız hizmet. Sayfa sıralaması ayrıntıları, alan yaşı, trafik vb. ile birlikte süresi dolmuş alanların yoğun bir listesini sunar. Ayrıca harika web sitesi bileşenleri sunar ve ücretsizdir!

10) Değer Damlaları

Valudrops.com, süresi dolmak üzere olan en değerli alan adlarını belirleyen bir web sitesidir. Her gün 60.000’den fazla alan, kimse fark etmeden kaldırılıyor. Bu site, çok sayıda alan adı listesinden geçmek için kapsamlı bir algoritma kullanır; yüksek kaliteye sahip alan adlarının belirlenmesi.

11) Etki Alanlarını Canlandır

Bu, özenle seçilmiş yüksek otorite alan adlarını yedek alarak satın alabileceğiniz süresi dolmuş bir alan adı pazarıdır.

12) İsim

Namepal, satış için süresi dolmuş alan adlarını listeleyen bir alan açık artırmasıdır. Alan adları, 10 dolardan başlayan fiyatlarla düşük bir maliyetle satın alınabilir. Maksimum özellikler sağlar ve diğer kayıt şirketlerine göre büyük tasarruf etmenize yardımcı olur.

13) Sıkışmış Etki Alanları

Süresi dolmuş bir alan arama motorundan daha fazlası olan bu web sitesi, parametreleri belirleyebileceğiniz basit arama aracıyla süresi dolmuş alanları aramak için ücretsiz erişim sağlar.

14) NamePro’lar

NamePros.com, alan adlarının satın alınması ve satılması için bir tartışma forumudur (süresi dolmuş 3$’a kadar olan alanlar dahil).

15) Ağ Çözümleri

Bu site, süresi dolmak üzere olan veya zaten süresi dolmuş alan adlarının bir listesini sağlar.

16) 1Süresi doldu

1expired.com, süresi dolan etki alanlarını aramanıza ve izlemenize olanak tanır. Kullanımı kolay, hızlı ve kullanışlıdır. Üye avantajları şunları içerir: süresi dolan veya süresi dolmak üzere olan alan adlarının gerçek zamanlı güncellemeleri, Alexa sıralamasını kontrol edin, süresi dolmuş alan adlarını arayın ve izleyin.

17) Düşüş Yakalama

Süresi dolan binlerce alan adı her gün kullanılabilir hale gelir. Harika alan adları elde etmek istiyorsanız, aradığınız şey DropCatch.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?