Genel

Türk mühendisin Tim Draper ile güldüren pazarlığı

Türk mühendisten Draper’la iş pazarlığı Doğuş Yayın Grubu’nun ikinci kez düzenlediği Yeni Medya Konferansı’nda ilginç bir olay yaşandı.

TIM DRAPER’DAN PROJESİ İÇİN SÖZ ALDI 

Doğuş Yayın Grubu’nun düzenlediği “Yeni Medya Düzeni Konferansı”nın ikincisi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde başladı.

İnternette proje geliştirmek isteyenler için dünyadaki en önemli yatırımcı olarak görülen Tim Draper, Doğuş Yayın Grubu’nun ikinci kez düzenlediği Yeni Medya Konferansı’nda video konferans yoluyla bir konuşma yaptı.

Draper’ın konuşması sonrasında soru cevap bölümünde ilginç bir olay yaşandı. Yaptığı proje için destek isteyen Türk mühendis Ali Evren Göksungur ile Draper’ın konuşması ilgi çekti.

‘Projem var yardımcı olur musunuz?’

Göksungur, “Size daha önce defalarca ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım. Çok başarılı olacağına inandığım bir proje var, tüm paramızı harcadık. Yardımcı olur musunuz?” diye sordu. Göksungur’un ısrarı salonda kahkahalara neden oldu.

Sonunda Bilgisayar Mühendisi Ali Evren Göksungur Draper’ı ikna etti. Tim Draper, mühendisin iletişim bilgilerini aldı ve projesiyle ilgilenme sözü verdi.
Genç mühendis yaptığı açıklamada, “Sonuna kadar takipçisi olacağım. Türkiye’den de önemli projeler çıkacağını artık birileri görmeli” dedi.
Gökksungur’un projesi bir arama motoruyla arkadaşlık ağlarını bağdaştırıyor.

Doğucan Güler

Doğucan Güler

2015 Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü Mezunu. Web Geliştirici, Görsel İletişim Tasarımcı. Amatör Android ve iOS Geliştirici. İstanbul'da yaşıyor. Detaylı Bilgi İçin: DogucanGuler.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
)
    is typing...

    Formu doldurarak Hemen Gönder'e tıklayın. 24 Saat İçerisinde Hızlı Dönüş.

    Hemen Gönder Cancel