Web

Web Site Tasarımında SEO Uyumunun Önemi, Site Hızının SEO’ya Etkisi

seo google

Web Site Tasarımında SEO Uyumunun Önemi

SEO çalışmalarını ele alırken iç ve dış seo aşamalarıyla farklı işlemlere değinilir. İç seo çalışmaları kapsamında web sayfanızda da SEO’ya uygun işlemlerin yapılması, kullanıcı deneyi açısından artı bir durumdur. Web tasarımında kullanılan SEO nedir dersek ise yine kullanıcı deneyiminde yola çıkarak site hızı, sayfanın mobil site uyumluluğu ve hızı, basit bir arayüz kullanmak, site haritasına yer vermek, görsel açıklayıcı alt metinleri kullanmak, heading etiketlerini kullanmak, breadcrumb ve cannonical etiketlerini kullanmak gibi işlemleri sıralayabiliriz. Sitenin hızlı açılması, kişilerin site içerisinde aradığını bulabilmesi, zengin bir görsel ve metin içeriğinin olması sitede kalış sürelerini etkileyecektir. Bu da arama motoru gözünde sitenize verilen artı bir puan olacaktır.

 

Site Hızının SEO’ya Etkisi

Kurumsal ya da e ticaret web tasarım olsun veya markanıza, adınıza bir site olsun mutlaka dikkat çekici bir tasarıma ihtiyaç duyacaksınız. Ancak bunu sağlarken sitenin açılış hızına etki edecek unsurları barındırmanız olumsuz bir etki yaratabilir. Optimize edilmemiş yüksek boyutlu görseller, açılış sayfasında sürekli dönen yüksek boyuttaki videolar, hızı düşürebilir. Böyle bir durumda da arama sonuç sayfalarında ilk sayfada olsanız bile, siteyi ziyaret eden kullanıcı, geç açılan site karşısında ziyaretini sonlandırıp alternatiflere yönlenecektir. Arama motoru bu deneyimden yola çıkarak, istediğiniz kadar zengin ve özgün içerikli bir siteye sahip olun, sırf bu durumdan dolayı sıralamanızda değişikliğe gidecektir.

 

Dijitalde Başarılı İşlere SEOPix ile Ulaşın!

Dijitaldeki işlerinizi başarıya taşımak adına atacağınız en önemli adım profesyonel bir seo ajansı ile çalışmanız olacaktır. Dijitaldeki yüzünüz olan web tasarımından tutun, içerik yönetimi, sosyal medya ve Google Ads kadar birçok noktaya SEOPix’in yaratıcı çözümleriyle başarı getirebilir, dijitalde parlayan marka haline gelebilirsiniz. Özellikle içerik ajansı arayışında iseniz SEOPix’i tercih edebilirsiniz. Yenilikleri ve gelişmeleri sizin adınıza takip eden, raporlama ve analizleri düzenli olarak gerçekleştiren ekibiyle birlikte hedefinize emin adımlarla ilerlemiş olacaksınız. Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve sizin için en uygun çalışma programları için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

SEO’da En Yaratıcı Çözümler SEOPix’te

Dijital dünyanın getirmiş olduğu avantajlar ile öne çıkmak, parlayan bir marka haline gelmek artık çok kolay. Yenilikleri ve gelişmeleri anbean takip edip, bunlara ayak uydurabilmek bu başarıyı getiren önemli unsurdur. Artık her markanın bu özelliğe sahip olması gerekir. Sektörünüz ne olursa olsun dijital kanallar sayesinde hedef kitlenize kolay ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Bu işlemi en doğru kanaldan ve en doğru işlemlerle yapmanız ise değerinize değer katan bir işlev olmaktadır. SEOPix’te dijitalde karşılaşacağınız her türlü sorun, hızlı çözüm üretme ve pratik çözümler sayesinde en başında sonlanıyor. Sektörde sürekli değişen talepler doğrultusunda sıralamanız değişebilir, işte bu anlık değişimler için de anlık yeni çalışmalarla güncelliğiniz korunuyor ve yerinizi daha da sağlamlaştırıyorsunuz.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?