Web

Websitenizdeki Virüsleri Tespit Edebileceğiniz 10 Websitesi

wordpress vris
 1. Bilgisayar korsanları her 39 saniyede bir, günde ortalama 2.244 kez saldırıyor.

  Maryland Üniversitesi

  Güvenlik, tüm web sitesi sahipleri için en önemli öncelik haline geliyor.

  Özellikle kötü amaçlı yazılım saldırılarının sayısı artmakta ve virüslü web sitelerine ciddi zararlar verebilmektedir. Web sitesi sahiplerinin potansiyel enjeksiyon güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak göz kulak olmaları önemlidir.

  Bu makalede, sitenizin sağlığını ve dahili dosyalarını düzenli olarak kontrol edebilmeniz için en popüler çevrimiçi kötü amaçlı yazılım tarayıcı araçlarını tartışacağız.

  Kötü Amaçlı Yazılım Saldırıları Nelerdir?

  Kötü amaçlı yazılım saldırısı, hassas bilgileri ve parayı çalmak amacıyla bir cihaza, uygulamaya veya web sitesine kötü amaçlı yazılım yüklendiğinde gerçekleşir.

  Çoğu kötü amaçlı yazılım enjeksiyonu finansal kazançlarla motive edilir, ancak virüslü cihaza veya web uygulamasına zarar vermek de bu tür saldırıları gerçekleştirmenin yaygın bir nedenidir.

  Yaygın kötü amaçlı yazılım türleri arasında fidye yazılımı, casus yazılım, Truva atları, damlalıklar vb. bulunur.

  Kötü Amaçlı Yazılım Saldırılarının Etkisi

  2019 yılında 9,9 milyon kötü amaçlı yazılım saldırısı tespit edildi. 439.000’den fazla yeni kötü amaçlı yazılım türü de keşfedildi. Accenture tarafından yürütülen bir araştırma, tüm siber saldırılar arasında en pahalıya mal olanın kötü amaçlı yazılım enjeksiyonları olduğunu ortaya koydu. 2018 yılında, kötü amaçlı yazılım saldırı maliyetleri, tüm siber saldırı maliyetlerinin 1/3’ünü oluşturdu.

  Ayrıca, BT ekiplerinin kötü amaçlı yazılımı tespit etmesi ve sistemlerinden kaldırmaya çalışması ortalama 5-6 ay sürdüğünden, kötü amaçlı yazılım enjeksiyonlarını ayıklaması en zor olanıdır.

  Bu nedenle, web sitenizi düzenli olarak enfeksiyonlara karşı taramanız önemlidir. Böylece, sitenize yerleştirilen herhangi bir kötü amaçlı yazılımın sistemlerinizde kalmasına ve onarılamaz hasarlara neden olmasına izin vermek yerine anında tespit edersiniz.

  2022’de En İyi 9 Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı Aracı

  1. Kuttera

  Quttera , WordPress, Drupal, Joomla, Bulletin ve SharePoint gibi platformlarda çalışan tüm web sitelerini tarayan ücretsiz bir kötü amaçlı yazılım tarayıcı aracıdır. Sitescan raporu şunları ortaya koyuyor:

  • Kötü amaçlı dosyalar
  • Şüpheli dosyalar
  • Potansiyel olarak şüpheli dosyalar
  • Dosyaları temizle
  • Kara liste durumu
  • iFrame’ler tarandı
  • SSL sertifikası ayrıntıları

  Taranan tüm dosyaların ayrıntılı bir analizini verir ve belirli dosyaların neden kötü amaçlı, şüpheli veya potansiyel olarak şüpheli olarak etiketlendiğini belirtir.

  2. Site Koruması

  Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

  SiteGaurding’in ücretsiz kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, sitenizin üzerinde çalıştığı yazılım ve altyapıyı analiz eden temel bir rapor sağlar. Sitenizin üzerinde çalıştığı CMS’nin güvenli sürümlerini, kullandığı yazılım dillerini vb. kullanıp kullanmadığınızı gösterir.

  Bunun dışında şunları elde edersiniz:

  • Ayrıntılı kara liste analizi
  • Web sitenizin HTML, CSS ve JavaScript yüklediği tüm alan adlarının kara liste durumunu ortaya çıkaran bir bağlantı analizi.

  3. Sucuri

  Sucuri en  SiteCheck başka serbesttir kötü amaçlı yazılım tarayıcı aracı halk kendi web sitesinin güvenliği artırma isteyen tüm yöneticileri tarafından kullanılır.

  Şunları kontrol eder:

  • Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, kötü amaçlı kodlar ve virüslü dosya konumları için web sitesi kaynak kodu.
  • Web sitenizin PhisTank, Google vb. web sitesi güvenlik yetkilileri tarafından kara listeye alınıp alınmadığını kontrol edin.
  • Tüm web sitesi bileşenlerinin güncel olup olmadığını, yani CMS sürümünün, eklentilerin veya uzantıların olup olmadığını öğrenin.
  • Ayrıca, herhangi bir yapılandırma veya başka güvenlik sorunu olup olmadığını da görecektir.

  Sucuri, taramasına dayanarak, her bir kaçamak açığının karşı savunmasız olduğu tehdit türlerini ortaya koyuyor ve sertleştirme önerileri veriyor. Web sitenizin herhangi bir kötü amaçlı yazılım içermediğinden ve web sitenizi güvence altına almak için öngörülen tüm uygulamaları takip ettiğinizden emin olmak istiyorsanız, oldukça kaygan bir araçtır.

  4. ScanTitan

  Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

  ScanTitan , gizli iframe’leri, web kabuklarını, arka kapıları, kötü amaçlı kodları, virüsleri vb. tespit etmek için kötü amaçlı yazılım tarama ve izleme. Web sitenizin altyapısının tüm katmanlarını tarayan bulut tabanlı bir çözümdür; uygulama, ağ ve sunucu.

  Bununla birlikte, potansiyel siber tehditleri belirlemek için kara liste izleme ve tehdit istihbaratı var. Ücretsiz plan, kötü amaçlı yazılım tarama ve izlemeyi içerirken, ayda 9,96 ABD dolarından başlayan Pro planı, kullanılabilirlik izleme gibi gelişmiş özellikleri içerir.

  5. Web Müfettişi

  Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

  Web Inspector , özellikle WordPress web sitelerini kontrol eden bulut tabanlı bir çevrimiçi kötü amaçlı yazılım tarayıcı aracıdır. Web sitenizi virüslü kod, kötü amaçlı yazılım bulaşması veya kara listeye alma için tarar. Ayrıca, PCI uyumluluğu için e-Ticaret web sitelerini kontrol eder.

  Ayrıca, herhangi bir SQL enjeksiyonu için sitenizin SSL sertifikasını ve veritabanını da inceler. Herhangi bir tür kötü amaçlı yazılım tespit edilirse, web sitesi sahiplerine anında bir bildirim gönderilir.

  90 gün boyunca ücretsizdir, ardından temel plan ayda 8,99 ABD dolarından başlar.

  6. Indusface OLDU

  Indusface’in web uygulaması tarayıcısı, sınırsız uygulama taraması, iş mantığı güvenlik açığı kontrolleri, kötü amaçlı yazılım izleme, kara liste algılama ve tahrifat koruması sunan birçok özellikle birlikte gelir.

  Ayrıca, OWASP ve WASC yönergeleri tarafından doğrulandığı gibi, yaygın uygulama güvenlik açıklarının saptanmasına da yardımcı olur. Ayrıca, yönetilen güvenlik uzmanlarından, web sitenizi güvenlik açığından arındırılmış hale getirmenize kişisel olarak yardımcı olacak 7/24 destek alacaksınız.

  Kredi kartı bilgilerinizi girmek zorunda kalmadan web sitenizi bir kez ücretsiz olarak tarayabilirsiniz.

  7. Kötü Bakım

  Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

  Malcare , yalnızca web sitenizi taramakla kalmayan , aynı zamanda bir enfeksiyon tespit edilmesi durumunda anında kötü amaçlı yazılım temizleme işlemini gerçekleştiren WordPress için basit bir güvenlik eklentisidir. En karmaşık ve bulunması zor kötü amaçlı yazılımları bile algılamak için makine öğrenimini kullanan akıllı güvenlik duvarını kullanır.

  Ayrıca, Malcare otomatik taramaları çalıştırmak için kendi sunucularını kullanır, bu da web sitenizin hızının düşmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, WordPress çekirdeğinizi, temalarınızı ve eklentilerinizi kontrol panelinden güncelleyebilirsiniz. Her işlevin sadece bir tık ötede olduğu, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir, bu nedenle kullanıcıların web sitelerini incelemek ve enfeksiyonları ortadan kaldırmak için herhangi bir harici yardıma bağımlı olmaları gerekmez.

  8. Astra Güvenlik

  Astra Security’nin ücretsiz kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, web sitenizin dosyalarını herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasına karşı analiz eder ve ayrıca kapsamlı bir kara liste kontrolü gerçekleştirir. Ayrıca, web sitenizi gizli kripto para madencileri, kart kimlik avı komut dosyaları ve kullanıyor olabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf web sitesi kodundaki kötü amaçlı komut dosyaları için tarar.

  Ücretli sürüm, tüm dahili dosyalarınıza ve sistemlerinize erişebildiğinden, ücretsiz sürüme göre açıkça önerilir. Bu, tarama sonuçlarının daha doğru olduğu ve raporun daha ayrıntılı olduğu anlamına gelir.

  Astra güvenliği ayrıca premium planlarında kötü amaçlı yazılım temizleme ve tüm yıl boyunca güvenlik sunar; bu, tüm güvenlik sorunları için tek durak çözümünüz olabileceği anlamına gelir.

  9. Google Kötü Amaçlı Yazılım Denetleyicisi

  Çevrimiçi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcı

  Google Kötü Amaçlı Yazılım Denetleyicisi basit ve kullanımı kolaydır. Sadece web sitenizin URL’sini girmeniz yeterlidir ve herhangi bir şüpheli veya güvenli olmayan içerik bulunup bulunmadığını size söyleyecektir. Taramanızla ilgili çok fazla ayrıntı göstermez. Yani ihtiyacınız olan tek şey basit bir güvenceyse, bu araca göz atabilirsiniz.

  Çözüm

  Düzenli güvenlik kontrolleri için çevrimiçi bir kötü amaçlı yazılım tarayıcı aracı seçmenin önemini zaten vurguladım. Tüm araçların ücretsiz sürümleri oldukça temel işlevler sunarken, ücretli planlar gerçekten faydalı olabilecek bazı gelişmiş özellikler sunar.

  Yükseltmeye karar vermeniz durumunda alternatifler aramanıza gerek kalmaması için araçların ücretli planlarını da doğru bir şekilde değerlendirmenizi tavsiye ederim.

BONUS:

 1. https://sitecheck.sucuri.net/
 2. https://scanner.pcrisk.com/
 3. https://www.virustotal.com/gui/home/url
 4. https://quttera.com/
 5. https://webinspector.com/website-malware-scanner/

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?