Genel Teknoloji

Kaspersky Şimdi PC İçin Ücretsiz Bir Antivirüs Sunuyor, Fakat İhtiyacınız Var Mı?

Güvenlik yazılımı firması Kaspersky, PC kullanıcıları için ücretsiz bir antivirüs hizmeti başlattı. Dosyalarınız için tamamen koruma ve web trafiğinizin kötü niyetli etkinlik kontrolü için güvenliğinizi vaat ediyor. Şirket ücretli ürün için 50 $ ödemeyi karşılayamayanlar için ücretsiz olarak hizmet sunmaktan mutluluk verici olduğunu söylüyor; ancak gerçekten bir üçüncü taraf antivirüs aracına mı ihtiyacınız var?

500 milyon kişi ve diğerleri gibi Windows 10’daysanız, Windows Defender zaten işletim sisteminizle beraber yüklenmiş demektir. Microsoft’un kendi aracı, bilgisayarları kötü virüslerden uzak tutmanın oldukça iyi bir işi ve sistem kaynaklarını istemiyor. AV-Test.org’daki topluluk, 5.5 / 6.0 koruma puanı verdi; bu, indirmek zorunda bile olmadığınız bir uygulamanın yarısı kadar kötü değil.

Bu arada, Internet Güvenliği olarak adlandırılan ve test edildiğinde Haziran ayı itibarıyla v17.0 düzeyinde olan Kaspersky’nin tam paketi, koruma, performans ve kullanışlılık için mükemmel 6.0 / 6.0 puanları aldı. Dolayısıyla, teorik olarak, Kaspersky’nin sunumu sizi Windows Defender’ınkinden biraz daha iyi arayı kapatabilecek durumda olmalıdır. Bununla birlikte, son birkaç yıldır bir üçüncü taraf antivirüs uygulamasına duyulan ihtiyacın olduğunu söyleyemem.

PC’nizi gıcırtıcılığa maruz bırakmamak konusunda gerçekten endişeleriniz varsa, Kaspersky Free bir göz atmaya değer olabilir. Şu anda Rusya, Çin ve birkaç Avrupa ülkesinde mevcut olan ürün, önümüzdeki dört ay içinde başka yerlerde kullanıma sunulacak. Güvenlik duvarı, VPN veya gizli tarama gibi özelliklere sahip olmayacaksınız ve HowToGeek’teki topluluk, artan koruma için bir anti-malware uygulaması eklemeyi öneriyor.

Antivirüs ayarlarınız nasıl? Yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?