Genel Teknoloji

Virgülüne Bile Dokunulmamış Steve Jobs’un Hayatı Geliyor!

Steve Jobs, Apple’ın başkanlığını bıraktı ve ardında hüzünlü birçok Apple-severi bıraktı. Şimdi, hakkında yazılanlar daha bir kıymetli. 21 Kasım’da tüm dünyada piyasaya çıkacak olan Steve Jobs biyografisi, Jobs’ın dahil olduğu ve öyküyü ilk ağızdan dinleyeceğimiz ilk kitap olacak. Ayrıca son istifasını ve hastalığını içerecek olması bakımından da ayrı bir önem taşıyor.

Virgülüne Bile Dokunulmamış Steve Jobs’un Hayatı Geliyor!
Çok satan Benjamin Franklin ve Albert Einstein biyografilerinin yazarı Walter Isaacson, Steve Jobs’la iş birliği içinde iddialı bir biyografi yazdı. Türkçeye uyarlayan yayınevi ise Domingo. Daha önce Afili Lügat isimli kitaplarını iPhone ve iPad için e-kitap uygulamasıyla satışa sunmuş olmaları, onların bu kitabı Türkçeye kazandırma konusunda bir adım öne geçirdi.

Domingo’nun Yayın Yönetmeni Murat Arayıcı’ya Steve Jobs’ın bu merakla beklenen biyografi kitabıyla ilgili konuştuk ve kitap kapağının arkasında da yer alan şu detayı aktardı bize, “Jobs’la iki yıldan uzun süre boyunca yapılan kırktan fazla röportajın –ayrıca yüzden fazla akrabasıyla, arkadaşıyla, hasmıyla, rakibiyle ve iş arkadaşıyla yapılan görüşmelerin- temel alındığı bu kitap, kusursuzluk tutkusuyla ve azmiyle altı endüstride çığır açmış yaratıcı bir girişimcinin inişli çıkışlı hayatını ve güçlü kişiliğini anlatıyor.”

Kitabın, Steve Jobs hakkında bize küçük de olsa fikir verebilecek tarafı da şu ki, Jobs yazılanlar üstünde söz sahibi olmayı ve hatta kitabı yayınlanmadan önce okuma hakkını bile reddetmiş. Örneğin kitapta şöyle bir cümleye de rastlayacağız, “Gurur duymadığım bir sürü şey yaptım, örneğin 23 yaşındayken kız arkadaşımı hamile bırakmam ve sonrasındaki tavrım bunlardan biri.” Anlayacağınız sadece Apple ile gözümüzde Tanrı’laşan Steve Jobs değil, Steve’in de özel hayatının derinlerine ineceğiz.  Jobs bu itirafından sonra şunu da ekliyor, “Ama öğrenilmesine izin veremeyeceğim kadar kötü sırlarım yok.”

Kitap 21 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda (hatta saat farkından dolayı Amerika’dan önce) Domingo baskısıyla Türkçe olarak raflarda olacak.

Yazar

Doğucan Güler

Ege Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümünden Mezun Olduktan Sonra İş Hayatıma, Marka İletişimi Ve Pazarlama Desteği Sunmak Adına Birçok Firma İle Tanıştım. Daha İyi Görsel İletişim Anlayışı Ve Kalite Düzeyi Arttırılmış Ürünler Ve Reklamlarını Tasarlamaya Devam Ediyorum.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp'a Git
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?